واحد پول تایلند

واحد پول تایلند

پول تایلند

باید بدانید که پیش از سفر با تور تایلند و رسیدن به بانکوک شما نیاز به پول رایج تایلند ندارید و اگر در ایران پول خود را به بات تبدیل کنید ضرر خواهید کرد چرا که با قیمت بالاتری این تبدیل صورت می گیرد. برای پیشگیری از این هزینه های اضافی سفر به تایلند، قبل از سفر پول خود را به دلار تبدیل کنید. پس از رسیدن به بانکوک تایلند می توانید دلار ها را با قیمت خوبی به بات تبدیل کنید. برای تبدیل کردن پول در تایلند نیاز به همراه داشتن پاسپورت خواهید داشت. البته در برخی از صرافی ها بدون پاسپورت نیز پول شما را تبدیل خواهند کرد. توجه داشته باشید که صرافی ها برای چنج کردن کمتر از صد دلار، بات یعنی واحد پول تایلند را به قیمت بالاتر از چنج مبالغ بالای صد دلار به شما خواهند داد. 

توصیه می کنیم در تایلند پول زیادی را با خود جا به جا نکنید. زیرا در تایلند هم همانند کشور های دیگر افراد سود جو و طمع کاری وجود دارند که مبالغ زیاد در دست شما آنها را مشتاق تر خواهد کرد. پس بیشتر مراقب باشید و پیش از سفر به صفحه راهنمای سفر به تایلند هم توجه کنید.

هزینه سفر به تایلند

صرف غذا در غرفه های خیابانی 80-100 TBH

کرایه یک سفر کوتاه با تاک تاک 50 TBH

کرایه تاکسی از فرودگاه بانکوک 300-400 TBH 

در ادامه به ابهامات و سوالات رایج شما هم در مورد سفر به تایلند بیشتر می پردازیم. 

تبدیل پول تایلند

تنها پول رایج قابل قبول در تایلند بات است. ممکن است در شهر هایی مثل Laos و Cambodia بتوانید هزینه ها را با دلار آمریکا پرداخت کنید اما به شما توصیه می کنیم که هزینه های اصلی مثل غذا، کرایه حمل و نقل در تایلند و محل اقامت را با پول رایج تایلند پرداخت کنید. 

برای سفر به تایلند چقدر پول ببریم

طبق مقررات ارزی همراه داشتن پول رایج تایلند تا 50,000 بات مجاز بوده و هر فرد می تواند مبلغ مورد نیاز خود را همراه داشته باشد.

دستگاه خود پرداز در تایلند

دستگاه ATM به طور گسترده در تمامی شهر های تایلند پیدا می شود. شما می توانید تمام هزینه های خود را از طریق دستگاه های خودپرداز در تمامی مغازه های تایلند پرداخت کنید. در بعضی از روستا های کوچک تایلند ممکن است به کارت خوان دسترسی نداشته باشید. از این رو، پیش از این که از شهر دور شوید و سری به طبیعت بکر و روستا های تایلند بزنید به فکر پول نقد خود باشید.

هزینه سفر به تایلند چقدر است

میزان هزینه ها کاملا وابسته به نوع غذای مصرفی شما، محل اقامتتان و دیگر هزینه های جانبی دارد. هزینه عادی یک روز برای یک فرد عادی در تایلند چیزی در حدود 30 الی 35 دلار است.
در کل برای ورود به تایلند هر مسافر حداکثر THB 10,000 یا هر خانواده حدود THB 20,000 بهتر است در کارت اعتباری خود داشته باشد.

چه ارزی برای سفر به تایلند بهتر است

همان طور که می دانید پول رایج کشور تایلند بات است. در طول سفر به تایلند برای پرداخت هزینه ها بهتر است که
از ATM  استفاده کنید.
بیشتر بانک های تایلندی در حال حاضر 200 بات را از کارت های خارجی به وسیله دستگاه های خودپرداز خود تبدیل می کنند.
به خاطر داشته باشید که پیش از رسیدن به تایلند نیازی به پول رایج تایلندی یعنی بات ندارید.
در هتل و یا محل اقامتتان میتوانید پول مورد نیاز خود را تبدیل می کنید.

برداشت پول در تایلند

 تبدیل ارز از طریق بانک یا اتحادیه کارت اعتباری می تواند ارزش بالقوه با قیمت بهتری در مقایسه با صرافی های مقصد داشته باشد. اما اگر خودپرداز های بین المللی از کارت شما پشتیبانی نکنند، بهتر است از کارت اعتباری خود تنها برای پرداخت هزینه هایتان استفاده کنید.

کارت های اعتباری معتبر در تایلند

بیشتر کارت های اعتباری بین المللی نظیر ویزا کارت، مستر کارت، دینرز کلاب و امریکن اکسپرس در تایلند معتبر می باشند و می توانید از کارت اعتباری بین المللی به طور گسترده در تایلند استفاده کنید. اما هزینه استفاده از کارت اعتباری 2-3 درصد است که معمولاً فروشنده کارت قبل از فروش آن شما را از این امر مطلع می سازد. علاوه بر این اگر چه نرخ تبادل ارز با اکثر کارت ها خوب است اما بسیاری از شرکت های صادر کننده کارت اعتباری یک هزینه اضافی هم بابت هزینه خدمات خارجی کسر می کنند.
توجه داشته باشید که برای جلوگیری از رد کارت اعتباری به دلیل بدهی و یا دلایل دیگر، پیش از سفر به تایلند بانک مربوطه را از سفر خود مطلع سازید.

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب