پاتایا یا پوکت ؟ پوکت بهتر است یا پاتایا، کدام شهر را باید دید ؟

پاتایا یا پوکت ؟ پوکت بهتر است یا پاتایا، کدام شهر را باید دید ؟

 پاتایا یا پوکت ؟ تور پوکت بهتر است یا تور پاتایا ؟ کدام شهر تایلند برای من بهتر است

مقایسه پاتایا با پوکت کار آسانی نیست، سفر به پوکت را شاید بتوان سفری برای جوانسازی و آرامش روح و روان دانست و سفر به پاتایا سفری به جشن های شبانه، محیطی شلوغ و پر صداست. در حالی که پوکت یک مکان تفریحی مناسب برای خانواده ها، بچه ها و زوج های جوان است، پاتایا بهترین مقصد برای گردشگران، ماجراجویان و عاشقان هیجان است. با اینهمه تفاوتی که بین پاتایا و پوکت است، باز هم نمی توان به راحتی یکی از آنها را انتخاب کرد. اما در ادامه به شما کمک خواهیم کرد که طبق انتظارتان بهترین گزینه را برای سفر به تایلند انتخاب کنید، پاتایا یا پوکت ؟

خلاصه ای از مقایسه پاتایا با پوکت :

مقایسه موقعیت جغرافیایی پاتایا و پوکت :

پاتایا تایلند : در قسمت ساحل شرقی خلیج تایلند قرار گرفته است.
پوکت تایلند : مخالف پاتایا در سواحل غربی تایلند قرار گرفته است.

مقایسه چشم انداز پاتایا و پوکت :

پاتایا تایلند : یک تفریحگاه با مناظر ساحلی بسیار زیبا
پوکت تایلند : چشم اندار و مناظری زیبا از جزیره 

بهترین زمان بازدید پاتایا و پوکت تایلند :

پاتایا مناسب ترین زمان سفر به پاتایا از ماه نوامبر و فوریه ( از آذر ماه تا بهمن ماه ) می باشد.
پوکت : مناسب ترین زمان سفر به پوکت از ماه نوامبر و آوریل ( از آذر ماه تا فروردین ماه ) می باشد.

مقایسه آب و هوا پوکت و پاتایا :

هر دو شهر پاتایا و پوکت دارای آب و هوای خشک و مرطوب استوایی هستند.

مقایسه دسترسی به دو شهر پاتایا و پوکت :

پاتایا : از فرودگاه Suvarnabhumi در بانکوک تا پاتایا تنها یک مسافرت کوتاه 1 ساعته ( با ماشین ) راه است، چیزی نزدیک به 120 کیلومتر.

پوکت : از فرودگاه Suvarnabhumi در بانکوک تا پوکت تنها یک مسافرت کوتاه 1 ساعته و 20 دقیقه ای  با پرواز و یک سفر یک روزه با ماشین راه است، چیزی نزدیک به 840 کیلومتر.

هزینه سفر در این دو شهر 

هزینه سفر به این دو شهر تقریبا شبیه به هم با کمی تفاوت است، هزینه سفر به پاتایا ارزان تر از هزینه سفر به پوکت خواهد بود، این به این دلیل است که شما برای سفر به پوکت هزینه رفت و آمد بیشتری پرداخت می کنید و هزینه اقامت در پوکت کمی گران تر از پاتایاست.

هزینه های سفر به پوکت:  با 3روش از هزینه های سفر به پوکت کم کنید 

وسایل نقلیه عمومی و رفت و آمد در دو شهر پاتایا و پوکت :

هر دو شهر پاتایا و پوکت تقریبا حمل و نقل درون شهری یکسانی دارند، در هر دو شهر می توانید از تاکسی های songtaew، توک توک، اتوبوس، دوچرخه کرایه ای استفاده کنید. تنها چیزی که در پوکت متفاوت است رفت و آمد در بین جزایر پوکت است که بهتر است از قایق استفاده کنید.

مقایسه جاذبه ها و تفریحات در پوکت و پاتایا

شاید انتخاب بین پاتایا و پوکت واقعا شما را سر درگم و گیج کند چرا که هیچ کدام از دیگری برری ندارد و در عین حال جاذبه های کاملا متفاوت از هم دارند. این مقاله هم در همین راستا گرد آوری شده تا به شما کمک کند بین جاذبه های دیدنی پاتایا و پوکت تنها یکی را انتخاب کنید.

مقایسه جاذبه ها و دیدنی های پوکت و پاتایا 

در پوکت، مناظر دیدنی بسیار بسیار جذاب تر از مناظر و سواحل پاتایاست، به دلیل زیبایی برتر پوکت نسبت به پاتایا، این منطقه توجه تعداد زیادی توریست را به خود جلب کرده است، مخصوصا آنهایی که برای یک سفر عاشقانه به تایلند می روند، پوکت را به پاتایا ترجیح می دهند.

پاتایا مکانی مذهبی در تایلند – پاتایا بیشتر مرکز مذهبی و دینی تایلند می باشد، مکان های دیدنی و معابد زیبا و بزرگ زیادی برای تماشا در پاتایا وجود دارد که در طول سفر به تایلند نباید آنها ار از دست داد. مکان هایی نظیر پناهگاه حقیقت، گودال بودای بزرگ و کوه بودا از اصلی ترین اماکن دیدنی پاتایا محسوب هستند که نباید از آنها غافل شد. اگر همراه با خانواده به پاتایا سفر می کنید،  باغ گیاه شناسی گرمسیری Nong Nooch و Ripley’s Believe It Or Not را حتما ببینید، باغ گیاه شناسی پاتایا از مکان های محبوب در میان گردشگران زوج های جوان تور پاتایاست.

پوکت شهر عجایب دنیا – لیست مکان هایی که می بایست در پوکت ببینید واقعا زیاد است، بودای بزرگ، معبد وات ، معابد پوکت، شهر قدیمی پوکت فسمتی از مکان های دیدنی پوکت هستند که در سرتاسر دنیه معروف اند. اگر به همراه خانوده و کودک خود به تایلند سفر می کنید، درپوکت حتما باید سری به مزرعه پروانه ها، آکواریوم پوکت، موزه تری کیک، داینو پارک و پارک آبی جنگلی اسپلش بزنید.  پربازدید ترین اماکن دیدنی پوکت

برای آنهایی که می خواهند سفری رمانتیک به تایلند داشته باشند، ساحل فنگ نگا بای و کتا نوی از بهترین و زیبا ترین سواحل پوکت  تایلند برای گشت و گذار و گذراندن رمانتیک ترین لحظات است. 

تفریحات و امکانات تفریحی در پوکت و پاتایا 

تعداد مکان های دیدنی پوکت  نسبت به تعداد مکان های دیدنی پاتایا بسیار بیشتر است، در واقع زمانی که حرف از جاذبه دیدنی می شود پاتایا در مقابل پوکت حرفی برای گفتن ندارد، اما این در رابطه در رابطه با امکانات تفریحی اینچنین نیست. در زمینه امکانات تفریحی و ورزشی، این بار، پاتایا برنده زمین بازیست. 

پاتایا، بهشت دوستداران هیجان و تفریحات دیوانه وار – پاتایا شهری بی نظیر و باور نکردنی برای آنهاییست که به دنبال هیجان و تفریحی بی نظیراند از غواصی، پارا موتور، پارا سیلینگ، اسکی رو اب، بادی چامپینگ گرفته تا پیاده روی و کوه نوردی از تفریحاتیست که می توانید در پاتایا تایلند امتحان کنید. در واقع هیچ هیجانی وجود ندارد که نتوانید آن را در پاتایا تجربه کنید.

برای افرادی که به همراه کودک و خانواده خود با تور پاتایا سفر می کنند باید یاد آوری کنیم که فیل سواری، غذا دادن به کروکودیل ها و تماشای شیر ها از نزدیک از جاذبه های محبوب در میان خانواده هاست.

پوکت، مقصدی برای ماه عسل و بچه ها - برای ماه عسل و بچه ها، لیستی از تفریحات عالی در پوکت در انتظار شماست. خانواده هایی که با بچه های کوچک خود سفر می کنند کارتینگ، واکبوردینگ، و مینی گلف از تفریحاتیست که سفر آنها به پوکت را کامل می کند. پارک آبی پوکت نیز در بین بچه ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. برای زوج های جوان پوکت خالی از جذابیت نیست، از ماساژ های درمانی در آبگرم لذت ببرید، به قایقرانی در ناحیه بی نظیر Phang Nga خاطره ای خوش را برای همیشه در ذهن خود بسازید، از  جزایر فی فی پوکت دیدن کنید و یا در یک ساحل متروکه زیبا از تماشای غروب آفتاب لذت ببرید. یک شب را در جزیره رویایی Racha بگذرانید و سازنده حماسه عاشقانه خود باشید. 8 تفریحی که می بایست در پوکت انجام داد

مقایسه شب های پاتایا و پوکت 

اگر عاشقه مناسبت ها و جشن های شبانه هستید، باید بگوییم که در این زمینه پاتایا دست پوکت را از پشت می بندد. شب های پاتایا ماننده روز روشن است و می توانید در جشن های کنار ساحل، موسیقی و نمایش رقص زیادی لذت ببرید. 

مراکز خرید پوکت و پاتایا 

غذا در پوکت و پاتایا 

 

 
نظرات کاربران
دیدگاه