8 مکان جالب و اسرار آمیز، اسرار و رازهای پنهان در بانکوک تایلند

8 مکان جالب و اسرار آمیز، اسرار و رازهای پنهان در بانکوک تایلند

8 مکان جالب و باور نکردنی در بانکوک تایلند

حقایق و راز های اسرار آمیز بانکوک تایلند -  با سفر با تور تایلند و گشت و گذار در مکان های دیدنی شهر های توریستی تایلند خیلی زود  متوجه منحصر به فرد بودن بانکوک خواهید شد. این شهر پر هیاهو و پر جنب و جوش شهریست که در خود جاذبه های منحصر به فرد و چشم گیری در خود نهفته است. بانکوک مقصد توریستی معروفی که با تاریخ، فرهنگ و مکان های دیدنی حیرت انگیز خود توریستان را با زاویه جدیدی از دنیا آشنا می کند. علاوه براین، بانکوک تایلند به دلیل مکان های دیدنی محبوب و راز گونه اش هرساله بیش تر و بیش تر مورد بازدید گردشگران تور تایلند قرار گرفته است. راز ها و واقعیات بسیار جالبی در دیدنی های تاریخی و توریستی  بانکوک نهفته، از معبد وات فو تا جزایز زیبا این شهر همگی از چیزهاییست که هر کسی را در طول سفر و گشت و گذار در شهر حیرت زده می کند. 

اغلب اطالاعات کافی دررابطه با جاذبه ها ی تایلند در درسترس عموم است، اما آیا تا به حال چیزی در رابطه با حقایق و تاریخ اسرار آمیز پنهان بانکوک به گوشتان خورده ؟

آشنایی با 8 مکان دیدنی باورنکردنی و اسرار آمیز بانکوک تایلند:

1.لحظات طلایی را در بودا طلایی جشن بگیرید - the Golden Buddha

بودای طلایی یکی از جاذبه های مهم و دیدنی بانکوک برای مسافران و توریستان تور تایلند است. جالب است بدانید چیزی که  بودای طلایی را منحصر به فرد و ویژه کرده است جنس این بوداست، این بودا جنسی از طلای خالص به وزن 5.5 تن و ارتفاعی به اندازه 3 متر دارد. هنگامی که به بودای غول پیکیر طلایی زل زده اید، می توانید شاهد زیارت مردم محلی تایلند نیز باشید. 

2. موزه پزشکی آسیب شناسی بانکوک تایلند - the Pathology Medicine Museum

این یک موزه جالب از نمایشگاه های شگفت انگیز پزشکی قانونی است. برای مشاهده بقایای پاتولوژیک باستانی، اتاق های محافظت شده حاوی نوزادان مبتلا به ژنتیک، نمایشگاه های علمی و مجموعه ای بزرگ از انگل های ترسناک و... به این موزه بروید. البته لازم به ذکر است که بازدید از این موزه برای افراد حساس مناسب نیست و اگر فردی با روحیه حساس هستید، دوره بازدید از این موزه را خط بکشید. 

ساعات بازدید : همه روزه از ساعت 9 صبح الی 4 بعد از ظهر

3. پیاده روی با گل در پاک خونگ تَلِت (Pak Khlong Talad)

حس بویایی خود را با گل های خوشبو بزرگ ترین خیابان گل فروشی پر کنید و در رایحه خوش گل های تایلندی غرق شوید. در این خیابان با مناظر رویایی رو به رو خواهید شد که شاید باور کردنش راحت نباشد، خیابانی پر از گل پر از رایحه گل گویا در خیابان شهری بهشتی قدم می زنید. 

4. بازدید از آمفوا شناور بانکوک تایلند - Amphawa

یکی از روستاهای شناور مشهور و محبوب تایلند، روستای آمفوا بانکوک است. روستای شناور آمفوا بسیار کوچک و کم جمعیت است، اما برای تجربه ای متفاوت در تایلند بسیار مناسب است. در این روستا غذا های دریایی خوشمزه ای که با قیمت مناسبی فروخته می شوند که نباید آنها را از دست دهید. بازدید از آمفوا مر تواند یک تعطیلات بی نظیر در آخر هفته به قلب روستاهای بانکوک باشد. بازار شناور آمفوا در میان توریستان و گردشگران تور تایلند بسیار مشهور است و از جاذبه های مهم بانکوک به حساب می آید. 

5.به موزه اراوان یانکوک تایلند بروید - Erawan Museum

موزه اراوان بانکوک تایلند سفری به گذشته آسیا با همه فراز و نشیب اش است، موزه ای که 29 متر ارتفاع دارد و با معماری آسیایی تزیین شده است. در داخل موزه اراوان کالکشن هنر تاریخی نیز خواهید دید. 

6.خانه بان سیلاپین - Baan Silapin

خانه بان سیلاپین و یا خانه هنر بانکوک  جاییست که در آن می توان فرهنگ کهن تایلند را در غالب هنر دید، در حالیکه در حال حاضر بسیاری از سنت های تایلندی پوشانده شده است، مجموعه ای از نمایشگاه های منحصر به فرد در این بنیاد به زیبایی بازسازی شده اند و به زیبایی سنت و قومیت تایلد را به نمایش می گذارند. 

7.نمایش کروکودیل ها در مزرعه تمساح بانکوک تایلند - Crocodile Farm

در طول سفر با تور تایلند نگاهی به مزرعه تمساح بانکوک تایلند بیاندازید، مزرعه تمساح که بزرگ ترین منطقه محافظت شد تمساح ها در دنیا می باشد و از تاریخ 1950 افتتاح شده است. بیش از 100 هزار کروکودیل  و تمساح در این مزرعه تحت محافظت هستند و زندگی می کنند. علاوه بر این، نمایش هیجان انگیز و دیوانه وار کروکودیل ها از جاذبه هاایست که نباید از دست دهید، نمایشی بسیار جالب که در آنها مجریان با زندگی خود بازی می کنند و تماشای این نمایش ها به راستی که دل و جرات می خواهد.

8. جزیره اسرار آمیز کوت کرت بانکوک تایلند - Mysterious Island of Ko Kret

از زندگی محرمانه مردم محلی قیبله های تایلند سر در آورید و در زیبایی های رویایی جزیره بگردید. این جزیره در 20 کیلومتری شمال شهر اصلی قرار دارد و تاریخ معابد آن به قرن های دور برمی گردد. جزیره کوت کرت در واقع مکانی مقدس برای اهالی تایلند است.

زیبا ترین سواحل تایلند، 5 ساحل آرام و زیبا در تایلند را بشناسید : 5 ساحل بکر و زیبا در تایلند

معرفی پارک ملی برتر تایلند - زیباترین پارک های ملی تایلند را بشناسید : 10 پارک ملی معروف تایلند

ماساژ تایلندی، بادی ماساژ، بهترین سالن ماساژ تایلند در بانکوک : 8 سالن ماساژ بانکوک تایلند
نظرات کاربران
دیدگاه