فی فی تایلند : سفرنامه بازدید از جزیره فی فی در 48 ساعت

فی فی تایلند : سفرنامه بازدید از جزیره فی فی در 48 ساعت

چطور 48 ساعت را در جزیره في في سپری کنید : سفرنامه جزیره فی فی 

جزیره فی فی که بین دو جاذبه توریستی محبوب تایلند؛ پوکت و کرابی قرار دارد، جزیره ای با شب های زنده و سواحل بسیار تماشا ایست. سالهاست بازدید از این جزیره زیبا در میان توریستان و مسافران تایلند معروف است و البته این محبوبیت و شهرت بی دلیل نیست : طلوع خورشید در پس خلیج مایا، سواحل کریستالی جزیره و امواج دریا از جاذبه ها ایست که برای تماشای آنها حتی شب ها بیدار خواهید ماند.  جالب است بدانید که بنا به اندازه کوچک جزیر، در فی فی  هیچ ماشین و جاده ای نخواهید دید و این جزیره زیبا را می توان کالکشنی از زیبایی های طبیعی خواند. در ادامه در سفرنامه جزیره فی فی در 48 ساعت با بهترین تفریحات و جاذبه های فی فی آشنا خواهید شد و خواهید فهمید که چطور تنها در 2 روز بهترین سفر به جزیره فی فی را داشته باشید : 

1. اولین روز در جزیره فی فی

برای سپری کردن 48 ساعت مفید در جزیره زیبای فی فی بیش از هر چیز به یک صبحانه کامل احتیاج دارید تا پرانرژی فعالیت‌هایتان  را در جزیره شروع کنید. بدین منظور به شما همراهان رویای تایلند توصیه می کنیم تا برای سرو قهوه انبه یا وافل-انبه، در باغ انبه توقف کنند و اگر از طرفداران این میوه زرد شیرین هستید حتما این صبحانه را دوست خواهید داشت. در غیر اینصورت، برای صرف صبحانه به قنادی‌های فی فی PhiPhi Bakery بروید، این شیرینی فروشی  با ارائه خوراکی های شیرین و طعم‌دار، ساندویچ‌های پر ملات و دونات‌های شیرین صبحانه ای کافی و عالی مکانی خوب برای صرف صبحانه ای کامل و خوشمزه است.

بازدید-از-جزیره-فی-فی-در-۴۸-ساعت-0

2. سواحل جزیره فی فی :

فرض کنید روزی است که تازه به جزیره فی فی وارد شدید و  پا به خلیج مایا می‌گذارید، در اولین روز ساحل فی فی  مملو از گردشگران مسلح به دوربین است . نگران نباشید، می‌توانید برای کامل لذت بردن از زیبایی ساحل جزیره زمانیکه ساحل خالی از توریست و شلوغیست بازگردید - امروز به جاهای دیگر جزیره زیبایی ها بپردازید و فردا صبح زود در زیبایی ساحل غرق شوید. از سواحل زیبای فی فی می توان به  لو مو دی Loh Moo Dee خلیجی نسبتا آرام در شرق جزیره و ساحل توه کو Toh Ko که ساحلی نسبتا آرام با آب های سبز زمردی و ماسه‌های سفید است اشاره کرد. در این سواحل رخی گردشگران حتی گروهی از دلفین‌ها را نیز گزارش داده‌اند.

بازدید-از-جزیره-فی-فی-در-۴۸-ساعت-1

3.جشن در استخر جزیره

جزیره فی فی به خاطر جشن‌های بزرگ خود شناخته شده است و جشن استخر در ایبیزا‌هاوس Ibiza House یکی از بهترین این جشن هاست. پارک استخر ایبیزا، با نمای چشم‌نواز دریا و ساحل و نوشیدنی ارزان و خوشمزه ای که ارائه می‌دهد، شما را سرحال آورده و طراوت جزیره‌ را به شما هدیه می دهد..

4. قایق سواری در خلیج مایا

برای قایق سواری در خلیج زیبا و باور نکردنی مایا آمادا باشید، اما اگر قبلا قایق صبحگاهی را در خلیج مایا رزرو نکرده‌اید، نگران نباشید - با رفتن به سوی اسکله تونسای - Tonsai pier ، می‌توانید کاپیتان‌های زیادی را پیدا کنید که از شما با قایق‌های طویل و آراسته خود استقبال می‌کنند. خلیج مایا همان جاایست که زیبایی آن با فیلم The Beach لئوناردو دی کاپریو به دنیا معرفی و در سراسر جهان معروف شد. خلیجی با ماسه‌های سفید و آب زمرد رنگ که سوژه عکاسی شما در جزیره فی فی خواهد شد.

بازدید-از-جزیره-فی-فی-در-۴۸-ساعت-2

5. تور جزیره فی فی - خلیج پیله Pileh و ساحل میمون

معمولا به عنوان بخشی از تور خلیج مایا، شما را به جاذبه های دیگر جزیره فی فی که ارزش دیدن دارند خواهند برد، خلیج پیله - Pileh Bay و ساحل میمون - Monkey Beach از جمله دیدنی های بسیار زیبای جزیره هستند ، خلیج پیله با آب بسیار شفاف و روشن مکانی عالی و حیرت انگیز برای عاشقان غواصی است و مسافران زیادی در آن مشغول غواصی هستند. در این ساحل با پرتاب مواد غذایی در آب از جمع شدن صدها ماهی رنگارنگ در اطرافتان هیجان زده و متحیر خواهید ماند. البته کوسه‌هایی نیز در اطراف جزیره فی فی هستند که خوشبختانه، کوسه‌های نوک‌تیز سیاه خیلی بزرگ نیستند و کاملا بی‌ضرر هستند.

مکان دیگری که باید در جزیره فی فی ببینید، ساحل میمون است. بله همانطور که از اسم این ساحل  ممکن است انتظار داشته باشید، این مکان مملو از میمون‌های شیطونی است، که می‌توانند شنا کنند و روی قایق بپرند و با حرکات بامزه شما را بخندانند، - بنابراین، اگر طرفدار دوستان پشمالوی ساحل میمون نیستید، می‌توانید از این مورد صرفنظر کنید.

بازدید-از-جزیره-فی-فی-در-۴۸-ساعت-3

6. بازگشت به سرزمین اصلی – چشم‌انداز و ماساژ در جزیره 

چشم‌اندازهای زیبایی از دو خلیج  وتماشای غروب آفتاب از دیگر مناظری است در جزیره فی فی توصیف نشدنی ایست.  برای تماشای این منظره در ابتدا، پیاده‌روی با یک چالش کوچک خواهید داشت، اما نگران نباشید  تنها مرحله اول کمی سخت است و رسیدن به منظره  تنها نیم ساعت طول خواهد کشید. در عوض وقتیکه به آنجا رسیدید، مناظر شگفت‌انگیز خلیج و سواحل ساعت ها شما را محو زیبایی باور نکردنی خود خواهد کرد، لازم است خاطر نشان کنیم که بهتر است قبل از تاریک شدن هوا، پایین بیایید.

به هنگام بازگشت، ماساژ تایلندی را نیز تجربه کنید، ماساژورهایی در کنار خیابان، در مسیر بازگشت به مرکز جزیره وجود دارند که می توانید با قیمیتی ارزان خستگی جان را به در کنید و انرژی تازه برای ادامه سفر بگیرید.

بازدید-از-جزیره-فی-فی-در-۴۸-ساعت-4

7. خداحافظی با جزیره فی فی - جشن ساحل را از دست ندهید !

سفر به جزیره فی فی بدون رفتن به جشن ساحلی کامل نمی‌شود.Slinky Bar جایی عالی برای لذت بردن از موسیقی بلند، تماشای مراسم آتش‌بازی سرگرم کننده و امواج دریاست.با یک جشن شاد از جزیره کوچک اما فوق جذاب فی فی خداحافظی کنید.

بازدید-از-جزیره-فی-فی-در-۴۸-ساعت-5

نظرات کاربران
دیدگاه