شهر های تایلند، 15 شهر برتر تایلند

شهر های تایلند، 15 شهر برتر تایلند

شهرهای توریستی تایلند

تایلند کشوری که در میان گردشگران شرق و غرب به مقصدی بهشتی با سواحل رویایی معروف است، دارای شهرهای توریستی چشم نوازیست که در این مقاله به معرفی آنها خواهیم پرداخت. اگر قصد سفر با تور تایلند را دارید ، تنها به سواحل رویایی و جزایر سر آمیز فکر نکنید - در تایلند بیش از تفریحات آبی در انتظار شماست. از شهر های مختلف تایلند بازدید کنید  از معابد ، پارک های ملی و بازار های سنتی گرفته تا فیل سواری و لذت بردن از نوشیدنی های محلی تایلند دیدن کنید. حتی می توانید با یاد گرفتن چند کلمه پرکاربرد تایلندی به زبان خودشان با  اهالی خونگرم تایلند ارتباط برقرار کنید و ببینید که چطور مورد استقبال قرار می گیرید.

بانکوک شهر توریستی تایلند

همانگونه که "شهر فرشتگان" نامیده می شود و معروف به کرونگ تپ Krung Thep در بین مردم تایلند است، شهر بانکوک، پایتخت ملی کشور تایلند است که در رتبه اول شهرهای تایلند قرار دارد. بانكوك به عنوان شهر پرجمعيت تایلند، برای معابد بودایی به نام وات آرون و وات فرا پراکو مشهور است. با سیاحت تاب بزرگ و حرم اراوان Erawan، بازدید کنندگان می توانند هندو و هندی بودن را احساس کنند. 
کاخ بزرگ یکی از اماکن دیدنی در این شهر پرانرژی است، زیرا معبد بزرگ وات فو، بزرگترین مرکز ریاضت بودایی می‌باشد. گذشته از همه اینها بانکوک، دارای زندگی شبانه پر جنب و جوش و غذاهای تایلندی لذیذی است که به جذب مسافران کمک میکند؛ بسیاری از گردشگران به سمت جاده خائو سن میروند که مرکز منطقه گردشگری است.

پاتایا تایلند

پایاتا، که دومین شهر بزرگ تایلند پس از شهر زیبای بانکوک است، به شب‌های شگفتانگیز، سواحل شنی شیک و فعالیتهای ورزشی آبی مشهور است، پاتایا یکی از مهمترین مراکز توریستی تایلند و مکانی ایدهآل برای دوستداران ماجراجویی پاراگلایدر، قایقرانی و اسکی جت است. جاذبههای این شهر عبارتند از دنیای زیر آب پاتایا، مزرعه ک��وکودیل پاتایا، پارک سنگ یک میلیون ساله، تئاتر آلنگ‌کارن تایلندی و غیره.

پوکت شهر محبوب تایلند

پوکت، شهری در تایلند است که برای بازدیدکنندگان خود احساس هیجان و همچنین ماجراجویی فراهم میکند. در اینجا گردشگران فرصت لذت بردن از رویدادهای جذابی مانند بوکس تایلندی را دارند. یکی از شگفتانگیزترین نمایشها در پوکت، نماد دریایی پوکت فانتا Phuket Fanta است که ترکیبی از نمایش‌های فانتزی و طنز با اسطورههایی است که توسط هنرمندان آن در ساحل کامالا اجرا می‌شود. این شهر معروف، هم چنین میزبان مجسمه 45 متری لرد بودا است

ایوتایا در تایلند

کمی دورتر از بانکوک، شهر ایوتایا تاریخی قرار دارد. در سال 1700 این شهر بزرگترین شهر جهان بوده است! اگرچه قسمت عمده شهر نابود شده است، اما مخروبه‌‌ها و بقایای شگفت‌انگیز از گذشته پر افتخار ایوتایا وجود دارند. کاوش در سایتهای باستانی نظیر Wat Phra Si Sanphet و Wat Phu Khao Thong، تجربه هیجانانگیزی رقم می‌زنند و پس از سیاحت در سایتهای تاریخی بسیار؛ به بازار شناور شهر بروید. در اینجا میتوانید با قایق سواری آرام از بازار لذت ببرید.

چیانگ مای تایلند

این شهر با بیش از 300 معبد شگفتانگیز و خیرهکننده، قلب فرهنگ لانا نیز می‌باشد، شهر چیانگ مای، که سرزمین اصلی تایلند شمالی است، میتواند به عنوان شهر معابد نیز در نظر گرفته شود. این شهر کاملا مدرن میتواند یک مقصد عالی برای انتخاب غذاهای عالی و طراحان لباس باشد. Wat Phra Sing و موزه ملی چیانگ‌مای معروفترین جاذبههای این شهر هستند.

شهر کانچانابوری تایلند

این شهر بر روی رودخانه های کوای نوای و کوی یای واقع شده است، شهر در درجه اول برای پل روی رودخانه کووی مشهور است- مسیر مرگ ترسناکی که در جنگ جهانی دوم مردم زیادی را به سوی مرگ برد. با این حال موزههای شهر در کنار معابد آن ارزش بازدید دارند، شهر کانچانابوری با مناظر بکر خود محیط دلخواهی برای علاقه‌مندان پیاده روی است. آبشارهای Sai Yok Noi برای بازدید عالی هستند. آبشارهای اراوان در نزدیکی پارک ملی اراوان واقع شده است.

شهر سوکوتای تایلند

استان سوکوتای در حومه امپراتوری خمر در طول قرن 13 بنا شده است، به خاطر شهر تاریخی سوکوتای معروف است که اولین شهر پایتخت تایلند بوده است. این شهر دارای خرابه‌های زیادی است، شهر سوکوتای دارای معبد مذهبی و پارک تاریخی سوکوتای است که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شده است. از دیگر جاذبه های معروف این شهر کاخ سلطنتی، موزه ملی رمخنگن، پارک ملی سری ساچانالی Satchanalai، پارک ملی رام‌خامهنگ Ramkhamhaeng و غیره است.

کرابی تایلند

شهر کرابی، محصور شده با پارکهای ملی است که قسمت عمده آن از بیش از 80 جزیره کوچک تشکیل شده است. کرابی در دهانه رودخانه کرابی واقع شده و شهر کوچکی است که پایتخت استان کرابی در ساحل غربی منطقه جنوب تایلند است. برخی از جاذبههای مشهور کرابی پارک ملی جزیره فیفی Koh Phi Phi، رالی Railay، آو نانگ Ao Nang و هات ناپهارت ترا Hat Noppharat Thara است. منطقه کرابی مقصد ایدهآلی برای تماشای پرندگان، دریانوردی، قایقرانی، کایاک‌سواری و غیره است.

جزیره ساموئي تایلند

در ساحل رو به خلیج تایلند قرار گرفته است، بسیاری از گردشگران به سورات تانی سفر میکنند تا به جزایر زیبای آن برسند. جزیره ساموئي Koh Samui، جزیره فانگان Koh Phangan و جزیره تائو Koh Tao محبوبترین مکانها هستند، پارک دریایی ملی آنگ تانگAng Thong National Marine Park مقصد دیگری است. در حالی که این مکانها دلیل اصلی بازدید مردم از سورات تانی هستند، بازارهای شبانه شلوغ و معتبر آن نیز مکان توقفی قبل از رسیدن به مقصدهای توریستی شلوغتر است.

هواهین در تایلند

قبلا کمی بزرگتر از یک روستای ماهیگیری بود، هوآ هین از زمانی که پادشاه راما VII در دهه 1920 شروع به استفاده از آن کرد، اولین ساحل تفریحی در تایلند شد. در طول سالها این مکان توسط سانک و محلیان بانکوک به شهری بدل گشت که برای صرف تعطیلات آخر هفته برای لذت بردن از زمین گلف، پارک‌های آبی و سفرهای روزانه به آنجا می‌آمدند. هوآ هین یک مکان آرام برای تفریح است و تعدادی آبشار و غارهای زیبا نیز در آن وجود دارند که ارزش سیاحت را بیشتر می‌کنند. کمی دورتر از تپه های کائو تکیاب Khao Takiab، مناظره عالی از شهر و همچنین معابد و زیارتگاههای زیبا برای بازدیدکنندگان در دسترس است. برای لذت بردن از تماشای خورشید مکان عالی است.

سورین در تایلند

با وجود قد و قامت کوچک خود، زمانی که در مورد چیزهایی که برای تماشا و انجام دادن عرضه می‌کند، شهر سورین مطمئنا بیشتر وزن بیشتری خواهد داشت. خرابه‌های نفسگیر منطقه و پراسات تا موان از بهترین مناظر که با خرابههای خیره کننده آن است که توسط جنگل اطراف آن پوشیده می شود. جشن سالانه فیل‌ها چیزی است که در درجه اول برای آن شناخته شده است؛ در اینجا، فیلها به خیابانها می آیند و فوتبال بازی می‌کنند و مجددا نمایش اجرا می‌کنند.

اوبون راتچاتانی در تایلند

شهر اوبون، با قرارگیری در سرچشمه رودخانه مون، دارای چندین معبد زیبا است که ارزش بازدید دارند. بهترین زمان سفر در طول جولای است که شهر جشنواره شمع خیرکننده خود را برگزار می‌کند. راهبان به مدت سه ماه قبل از این مراسم معابد خود تمیز می‌کنند و در پایان دوره، شمعهای غول پیکری در پارک تانگ سی مانگ Thung Si Muang در مرکز اوبون قرار داده می‌شود. دیدن ای مناظر واقعا جالب است و در ماه اکتبر جشنواره دیگری وجود دارد که این بار شامل قایق‌هایی پر از شمع است!

چانتابوری تایلند

حومه های زیبا و مناظر متنوع اطراف چانتابوری، این شهر را به مکان محبوبی برای بازدید از دوستداران طبیعت تبدیل کرده است. از اینجا می‌تونا به آبشارها و جنگلهای زیبای مجاور دسترسی پیدا کرد و بسیاری از مردم به پارک ملی نامتکفلیو Namtokflio می‌روند که دارای گونههای گیاهی متنوع و توپوگرافی کوهستانی است. این شهر نیز دروازهای برای مسافران برای دسترسی به جزیره خیره کننده کوه چانگ است که یکی از زیباترین جزایر در کل تایلند است.

شهر نونگ خای تایلند

معروفترین جاذبه آن سالا کاو کو Sala Kaew Ku است که یک پارک مجسمه باورنکردنی است که دارای مجسمه های بزرگ بودا، ویسونو و شیوا است. با مناظر وسیع بر روی رودخانه و معابد خیره کننده؛ نونگ خای مکانی زیبا و آرام برای بازدید به ویژه در طول جشنواره ها است!

شهر ناخون راتچاسیما تایلند

این شهر بزرگ و پر جنب و جوش به طور معمول به عنوان کورات شناخته می شود و بازارهای بزرگ و غرفه‌های خیابانهای زیادی در مسیر جاذبه های گردشگری برای سیاحت دارد. در نتیجه، بسیاری از بازدیدکنندگان در تور ارزان تایلند از این شهر به عنوان مبنایی برای کشف مناظری مانند پارک ملی کاو یایی Khao Yai استفاده می کنند. خانه فیلهای آسیایی، مارمولکها، گیبون‌ها و غیره است، مناظر خیرهکننده و مسیرهای پیادهروی گسترده آن لذتبخش هستند و این امر به تنهایی باعث می شود که کورات ارزش بازدید داشته باشد. خرابه‌های فیمای مجاور (یادآور آنگکور وات) نیز باشکوه هستند و در جای خود وات فرا ناریه مهارات یکی از مکانهای محبوب برای سیاحت است.
نظرات کاربران
دیدگاه