پارک های تایلند

پارک های تایلند

پارک های ملی تایلند

تور تایلند یک سفر جذاب گردشگری برای علاقه مندان به طبیعت و دریا می باشد. اگر تصمیم دارید تور تایلند را به عنوان مقصد گردشگری در تعطیلات خود انتخاب کنید با صفحه اختصاصی تایلند همراه باشید تا با زیبا ترین پارک های ملی و نقاط دیدنی تایلند آشنا شوید و در کنار بازدید از مکان های دیدنی تایلند، سفری کامل و به یاد ماندنی داشته باشید. در ادامه شما را با 10 مورد از معروف ترین و زیباترین پارک های تایلند آشنا خواهیم کرد.

بهترین پارک های تایلند

1. پارک ملی پا هینگ نام

Pa Hin Ngam Park

پارک ملی پا هینگ نام تایلند که حدود یک چهارم از مساحت تایلند را پوشانده از زیبا ترین پارک های ملی واقع در تایلند است. در سرتاسر پارک ملی پا هینگ نام تایلند شاهد سنگ هایی با اشکال مختلف و غیر عادی شبیه به قلعه باستانی خواهید بود. این پارک در یک دوره از فصل یعنی در اوایل فصل بارانی پر از شکوفه های صورتی رنگ می شود که این پوشش پارک را به مکانی رویایی بدل می کند. اما این تنها زیبایی نفس گیر این پارک نیست. با شروع زمستان گل های ارکیده سر از سنگ بیرون زده هم جلوه ای تازه به این پارک بسیار دیدنی می بخشد. 

در این پارک ملی صخره ای شیب دار وجود دارد که شمال شرقی را به منطقه مرکزی تایلند متصل کرده و منظره ای نایاب از تایلند را به رخ می کشد. توریستان تور تایلند میتوانند از تماشای مناظر اطراف در بالای این صخره لذت ببرند.

از دیگر آبشارهای تایلند در این پارک وجود دو آبشار نامتوک تپ پراتان Namtok Thep Prathan و نامتوک تپ فانوم  Namtok Thep Phanom است که می تواند دلیل خوبی برای گشت و گذار در پارک ملی پا هینگ نام باشد.

پارک ملی پا هینگ نام به منظور کنترل و حفاظت طبیعت دست نخورده این منطقه و همچنین فراهم کردن امکانات گردشگری و رفاهی برای توریستان و بازدیدکنندگان مسکن و کمپینگ فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو می توانید به آدرس www.www.dnp.go.th مراجعه کنید و یا با شماره 2562 1760 تماس بگیرید. 

ساعت بازدید از پارک پا هینگ نام

در طول سفر با تور تایلند می توانید هر روز از ساعت 8:30 الی 16.30 از مناظر دیدنی این پارک لذت ببرید.

پارک ملی پاهینگ نام تایلند کجاست

تایلند، منطقه Thep Sathi، Chaiyaphum

چطور به پارک ملی پا هینگ نام برسیم

پارک پا هینگ نام در 270 کیلومتری بانکوک قرار دارد. به بزرگ راه 1 بروید و از Saraburi به سمت Khae T-junction حرکت کنید. در حدود 48 کیلومتری بزرگراه 21 و بزرگراه 205 یک کیلومتر قبل از دفتر منطقه Thep Sathit و بزرگراه 2354 جاده ای در سمت چپ وجود دارد. به سمت چپ بپیچید و جاده را 29 کیلومتر ادامه دهید تا به پارک برسید.
بازدیدکنندگان میتوانند با خط اتوبوس Bangkok - Thep Sathit - Chaiyaphum سفر کرده و سپس در بزرگراه های Ban Rai پیاده شوند و با موتور سیکلت به دفتر پارک ملی برسند. در غیر این صورت می توانند از خطوط اتوبوس و سیستم حمل و نقل عمومی تایلند در نزدیکی اداره پارک ملی استفاده کنند.
در طول جشنواره گل Dok Krachiao مینی بوس هایی برای بازدید از این پارک ملی در مقاصد گردشگری وجود دارد.

2. پارک ملی سیا تنگ

Sai Thong National Park

پارک ملی سیا تنگ از دیگر پارک های تایلند می باشد و 3400 هکتار از رشته کوه های Phang Hoei  را در بر دارد. این پارک به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری تایلند شناخته شده است. وجود آبشار Sai Thong از جاذبه های فوق العاده این پارک است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. ارتفاع این آبشار چیزی حدود 100 متر است.

اما اگر علاقه مند به گل و گیاه هستید در مسیر خود حتما از سمت آبشار به باغ گل دوک کراچیاو Dok Krachiao بروید تا از تماشای این باغ نیز لذت ببرید. گشت و گذار در باغ گل این پارک از باید های سفر به تایلند است که به همه مسافران تور تایلند توصیه می شود یک شب را در آن سپری کنند. 

ساعت بازدید از پارک سیا تنگ

در طول سفر به تایلند می توانید از ساعت 8:30 الی 16:30 به بازدید و تماشای پارک ملی بسیار زیبای سیا تنگ بروید.

پارک ملی سیا تنگ تایلند کجاست

تایلند، Chaiyaphum 36250، منطقه Nong Bua Rawe، واقع در Wang Takhe – تلفن تماس:  3734 8292 08 

چطور به پارک ملی سیا تنگ برسیم

برای رسیدن به پارک، جاده Chaiyaphum-Nakhon Sawan یعنی بزرگراه شماره 225 را حدود 122 کیلومتر سپری کنید. سپس به راست بپیچید. پس از 7 کیلومتر رانندگی به درب ورودی پارک خواهید رسید. 

3. پارک ملی تات تون

Tat Ton National Park

پارک ملی تات تون تایلند که در محدوده کوه های Phu Laen Kha قرار گرفته است، دارای چندین آبشار دیدنی می باشد. از زیبا ترین آبشار های موجود در این پارک می توان به آبشار نامتوک تات تون Namtok Tat Ton اشاره کرد. در فصل بارانی، زمانی که این آبشار از همیشه پر آب تر است، می توانید شاهد زیبایی دو چندان آن باشید. از دیگر آبشار های موجود در پارک تات تون، آبشار Pha Lang و Tat Fa است. علاوه بر این این پارک محل حرم Chaopho Tat Ton، مرد مقدس تایلندی ها نیز می باشد که 4 بار در سال مورد زیارت و احترام اهالی محلی تایلند قرار می گیرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر از پارک می توانید با شماره های 3296 4485 0، 3333 4485 0  تماس بگیرید و یا به سایت www.dnp.go.th مراجعه فرمایید.

ساعت بازدید از پارک تات تون

برای گشت و گذار و ساختن لحظاتی به یاد ماندنی در طول سفر به کشور تایلند می توانید همه روزه از ساعت 8:00 الی 18:00 از پارک ملی تات تون لذت ببرید.

چطور به پارک تات تون برسیم

در طول سفر با تور تایلند به منظور تماشای مناظر دیدنی پارک ملی تات تون به سمت بزرگراه 2051  حرکت کنید، پس از گذراندن 21 کیلومتر به درب ورودی پارک خواهید رسید.

4. پارک ملی خائو یای

 Khao Yai Park

پارک ملی خائو یای تایلند در شهرهای تایلند به نام های سارا بوری، ناخون راچاسما، پراچین بوری و ناخون ناک قرار دارد. این پارک بی نظیر اولین پارک ملی تایلند است که تلفیقی از جنگل های انبوه و بارانی بوده و در ارتفاع 400 تا 1000 متری از سطح دریا قرار گرفته است. تماشای مناظر پارک ملی خائو یای یکی از جاذبه های اصلی و مهم شهر ناخون راچاسما تایلند محسوب می شود. در این پارک رویایی بیش از 3000 نوع گل، 250 نوع پرنده و 67 گونه از پستانداران مانند فیل، ببر، میمون، گوزن و گربه ها وجود دارد. 

ساعت بازدید از پارک خائو یای

در طول سفر با تور تایلند همه روزه از ساعت 8:00 الی 17:00 می توانید از گشت و گذار در این پارک فراموش نشدنی لذت ببرید.

پارک ملی خائو یای تایلند کجاست

تایلند، Amphoe Pak Chong, Nakhon Ratchasima 30130 تلفن تماس : 2562  0760  66+

چطور به پارک خائو یای برسیم

پارک ملی خائو یای تایلند تنها 25 کیلومتر از شهر بانکوک فاصله دارد. برای رسیدن به این پارک 2 راه پیش رو دارید. از 58 کیلومتری جاده Mittraphap، جاده Thanarat را حدود 23 کیلومتر طی کنید و یا  از تقاطع هین کنگ  به بزرگ راه شماره 33 رفته و تا رسیدن به تقاطع نون هام ادامه دهید. سپس به بزرگ راه 3077 رفته و با توجه به تابلو های راهنما به سمت پارک حرکت کنید. مسیر دوم نسبتا شیب دار است و برای سفر بازگشت مناسب تر است. 

5. پارک ملی مو کو سورین

Mu Ko Surin Park

پارک ملی مو کو سورین یک مجمع الجزایر در دریای اندامان Andaman واقع در 70 کیلومتری ساحل غربی، در کنار مرز تایلند و میانمار است. 5 جزیره اصلی واقع در این پارک به نام های Koh Surin Nuea, Koh Surin Tai, Koh Klang  Koh Ri و Koh Kai می باشند. این پارک دیدنی و بی نظیر به دلیل صخره های مرجانی زیبا در آب های کم عمق و وجود ماهی های مختلف رنگارنگ از بهترین مکان های دیدنی تایلند می باشد. اگر علاقه مند به قایق سواری در دریاچه هستید و اگر می خواهید تجربه غواصی داشته باشید و یا در دل جنگل در کنار دوستان خود قشنگترین تجربه اقامت را داشته باشید، بازدید از پارک ملی مو کو سورین را از دست ندهید. سواحل این پارک ملی از جمله ساحل Koh Torinla و Koh Pachumba از ایده ال ترین نقاط تایلند برای شنا در آب های کم عمق و تماشای موجودات رنگارنگ آبی می باشند. زیبایی دنیای زیر آب تایلند در این ناحیه توجه بسیاری از مسافران تور تایلند را به خود جذب کرده است.  از عالی ترین نقاط غواصی این پارک، ساحل Richeliu Rock در 10 کیلومتری جنوب غربی Koh Surin می باشد. این ساحل زیستگاه طبیعی باور نکردنی انواع ماهی ها، مرجان های رنگارنگ، کوسه، نهنگ و گونه های غول پیکر دریاست. مناسب ترین زمان بازدید و غواصی در این منطقه بین نوامبر و آوریل است و بدترین زمان بین ماه می تا اکتبر می باشد. در این ایام بارش سنگین باران دریا را باتلاقی و ساحل را نا امن تر می کند.

ساعت بازدید پارک مو کو سورین

همه روزه در هر ساعت پارک فراموش نشدنی مو کو سورین آماده بازدید توریستان و مسافران تور تایلند می باشد.

پارک ملی مو کو سورین کجاست

تایلند، Phang-nga، Amphoe Khura Buri، Tambon Khura

6. پارک ملی موکوسی میلان

Mu Ko Similan

پارک ملی موکوسی میلان در سال 1982 تاسیس شد. این پارک دارای سواحل اسرار آمیز و رویایی است. آب شفاف و زلال این منطقه این پارک را به یکی از بهترین سواحل غواصی و شنا تبدیل کرده است. علاوه بر این می توانید با قایق های مسافربری جزیره را از زاویه ای زیبا و جدید ببینید.

 

در واقع پارک موکوسی که به معنای مجموعه جزایر است از 9 جزیره اصلی به نام های جزیره کو یوهانگ، جزیره کو پایانگ، جزیره کو پایان، جزیره کو میانگ، جزیره کو ها، جزیره کو هوک، جزیره کو هین پوسار، جزیره کو سیمیلان، جزیره کو بانگو، جزیره کو تاچایی و جزیره کو بن تشکیل شده است.

در این پارک طبیعی زیبا انواع ماهی ها، پرنده ها و خزندگان آبی از قبیل لاک پشت ها و خرچگ ها را خواهید دید.

7. پارک ملی آئو پانگ نگا

Ao Phang Nga

پارک ملی آئو پانگ نگا یکی از پارک های زیبای تایلند است که به دلیل جاذبه و زیبایی های منحصر به فرد و جادویی خود توجه زیادی از توریستان و گردشگران را به خود جلب می کند. در واقع این پارک مجموعه ای از جزایر بزرگ و کوچک واقع در جنوب تایلند است. تقریبا همه توریستان تور تایلند به بازدید از پارک ملی آئو پانگ نگا می روند. این پارک برای اولین بار با فیلم جیمز باند معروف شد. شاید شما نیز صخره های آهکی، غارها و تالاب های زیبای این پارک را در فیلم جیمز باند دیده اید. یکی از بهترین راه ها برای گشت و گذار در اطراف جزیره های پارک، کایاک است. با کایاک لحظاتی لذت بخش را تجربه خواهید کرد.

علاوه بر اینها فراموش نکنید که در جزیره جیمز باند از مغازه ها سوغات تایلند را خریداری کنید.

ساعت بازدید از پارک آئو پانگ نگا

ورودی پارک ملی آئو پانگ نگا 200 بات است و همه روزه از ساعت 8 صبح الی 4 بعد از ظهر می توانید از این پارک زیبا دیدن کنید.

پارک ملی آئو پانگ نگا کجاست

Moo 1 Ban Tha Dan, Ko Panyi Sub-district, Muang Phang Nga District, Phangnga Thailand 82000 80

8. پارک ملی اراوان

 Erawan Park

پارک ملی اراوان یکی دیگر از پارک های ملی مشهور و پر بازدید در تایلند است. قسمت زیادی از این پارک از جنگل های بکر تشکیل شده است. یکی از جاذبه های اصلی پارک آبشار زیبای اراوان است و نام آن از یک فیل اسطوره ای در هند گرفته شده است. گفته شده که بالای این آبشار شبیه به سر فیل است. 

فصول بارانی در محدوده پارک ملی اراوان از مِی تا اُکتبر است و از ماه نوامبر تا ژانویه سرد ترین ماه های سال در این پارک خواهند بود. 

در جنگل پارک ملی اراوان انواع حیوانات دیدنی را خواهید دید. حیواناتی مانند خرس های وحشی، آهو، فیل های وحشی ودیگر حیوانات.
در قسمت ورودی پارک نیز می توانید دوچرخه کرایه کنید و نقاط مختلف پارک را با دوچرخه به گشت و گذار بپردازید. هزینه کرایه دوچرخه به ازای هر نفر 20 بات می باشد. 

ساعت بازدید از پارک ملی اراوان

در طول سفر به تایلند در هر روزی که بخواهید می توانید از ساعت 8 صبح تا 4:30 عصر از این پارک دیدن کنید. به شما توصیه می کنیم که اواخر هفته و روزهای تعطیل را برای گشت و گذار در پارک انتخاب نکنید چرا که در این ایام پارک بسیار شلوغ خواهد بود.

هزینه ورودی پارک ملی اراوان

توریستان تور تایلند به راحتی می توانید با سوار شدن اتوبوس از منطقه Kanchanaburi به پارک برسند. هزینه ورودی پارک 300 بات بوده و برای کودکان 200 بات می باشد. 

9. پارک ملی خائو سام روی یوت

Khao Sam Roi Yot

از دیگر پارک های خوش نام و مشهور تایلند پارک ملی خائو سام روی یوت است. نام این پارک به معنای یک کوه با سه هزار قله است. از برترین جاذبه های این پارک می توان به غار پایا ناخن Phaya Nakhon، معبد بودا و  جذابیت های طبیعی و ساحلی پارک ملی خائو سام اشاره کرد. 

دسترسی به پارک ملی خائو سام آسان است و تنها 3 ساعت با بانکوگ فاصله دارد. با بازدید از این پارک پرندگان مختلفی را خواهید دید که تعداد آنها به 300 گونه مختلف می رسد. اگر می خواهید مهاجرت پرندگان را بین آسیا و استرالیا ببینید، پارک ملی خائو سام بهترین مکان برای تماشای زیبایی خارق العاده این واقعه در ماه ژانویه و فوریه است. 

هزینه ورودی پارک خائو سام

قیمت ورودی پارک حدود 200 بات برای بزرگسالان  و حدود 100 بات برای کودکان می باشد.

10.باغ نونگ نوچ

Nong Nooch

 از دیگر پارک های معروف تایلند باغ نونگ نوچ است که مجموعه ای کامل و بزرگ از گل ارکیده، درخت نخل و باغ میوه درختان استوایی متنوع نظیر نارگیل، پرتقال و انبه را در خود جای داده است. زیبایی های بسیاری در باغ نونگ نوج تایلند در انتظار شماست. از جمله آنها باغ رز وحشی، باغ ارکیده، باغ بونسای، باغ مسیر آسان، باغ قلب، باغ های سانسوریا، باغ مجسمه حیوانات، باغ ماشین ها، باغ ایتالیایی، باغ گلدان های سفالی و باغ چتری است.

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب