10 پارک ملی معروف تایلند، زیباترین نقاط طبیعی تایلند

10 پارک ملی معروف تایلند، زیباترین نقاط طبیعی تایلند

معرفی پارک ملی برتر تایلند - زیباترین پارک های ملی تایلند را بشناسید

تور تایلند به عنوان یک سفر جذاب گردشگری برای علاقه مندان به طبیعت و دریا می باشد. اگر تصمیم دارید تور تایلند را به عنوان مقصد گردشگری در تعطیلات خود انتخاب کنید با صفحه اختصاصی تایلند همراه باشید تا با زیبا ترین پارک های ملی و نقاط دیدنی تایلند آشنا شوید تا در کنار بازدید از مکان های دیدنی تایلند، سفری کامل و به یاد ماندنی را برای همیشه به یاد داشته باشید :

پارک ملی شماره 1 تایلند : پارک ملی پا هینگ نام -Park  Pa Hin Ngam

پارک ملی پا هینگ نام تایلند که   حدود 25درصد از مساحت تایلند را پوشانده از زیبا ترین پارک ملی واقع در تایلند است. در سر تا سر پارک ملی پا هینگ نام تایلند شاهد سنگ هایی با اشکال مختلف و غیر عادی شبیه به قلعه باستانی خواهید بود. این پارک در یک دوره از فصل ( در اوایل فصل بارانی در ماه July – اواخر خرداد و اوایل تیر) پر از شکوفه های صورتی رنگ می شود که این پوشش این پارک را به پارکی رویایی بدیل کرده است. و اما این تنها زیبایی نفس گیر این پارک نیست، با شروع زمستان، گل های ارکیده سر از سنگ زده جلوه ای تازه به این پارک بسیار دیدنی می بخشد.

پارک-ملی-معروف-تایلند-1

پارک-ملی-معروف-تایلند-2

در این پارک ملی، Sut Phanendin، صخره ای شیب دار وجود دارد  که شمال شرقی را به منطقه مرکزی تایلند متصل کرده و منظره ای نایاب از تایلند را به رخ می کشد. توریستان تور تایلند میتوانند از تماشای مناظر اطراف در بالای این صخره لذت ببرند.

از دیگر جاذبه های این پارک،  وجود دو آبشار نامتوک تپ پراتان -  Namtok Thep Prathan و نامتوک تپ فانوم -  Namtok Thep Phanom است که می تواند دلیل خوبی برای گشت و گذار در پارک ملی پا هینگ نام باشد.

پارک ملی پا هینگ نام به منظور کنترل و حفاظت طبیعت دست نخورده این منطقه و همچنین فراهم کردن امکانات گردشگری و رفاهی برای توریستان و بازدیدکنندگان مسکن و کمپینگ فراهم کرده است، برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو می توانید به آدرس www.www.dnp.go.th مراجعه کنید و یا با شماره 2562 1760 تماس بگیرید.

پارک-ملی-معروف-تایلند-3

ساعات بازدید :

در طول سفر با تور تایلند می توانید هر روز از ساعت 8:30 الی 16.30 از مناظر دیدنی این پارک لذت ببرید.

نشانی پارک ملی پاهینگ نام :

تایلند، منطقه Thep Sathi، Chaiyaphum

چطور به پارک ملی پا هینگ نام برسیم ؟

پارک پا هینگ نام در 270 کیلومتری بانکوک قرار دارد، به بزرگ راه 1 بروید و از Saraburi به سمت   Khae T-junction حرکت کنید. در حدود 48 کیلومتری بزرگراه 21 و بزرگراه 205 از Ban Lam Narai، در 1 کیلومتر قبل از دفتر منطقه Thep Sathit، بزرگراه 2354 (منطقه Nong Bua Rawe) جاده ای در سمت چپ وجود دارد،  به سمت چپ بپیچید و جاده را 29 کیلومتر ادامه دهید تا به پارک برسید.
 بازدیدکنندگان میتوانند با خط اتوبوس Bangkok - Thep Sathit - Chaiyaphum سفر کرده، سپس در بزرگراههای Ban Rai پیاده شوند و با موتور سیکلت به دفتر پارک ملی برسند. در غیر این صورت می توانند از خطوط اتوبوس Bangkok-Chaiyaphum و Song Thaeo در ورودی Ban Wa Tabaek در نزدیکی اداره پارک ملی، استفاده کنند.
 در طول جشنواره گلدار Dok Krachiao، مینی بوس هایی برای بازدید از این پارک ملی در مقاصد گردشگری وجود دارد.

پارک ملی شماره 2 تایلند : پارک ملی سیا تنگ - Sai Thong National Park

پارک ملی سیا تنگ که از دیگر پارک های ملی زیبای تایلند می باشد 3400 هکتار از رشته کوه های Phang Hoei  را در بر دارد و به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری تایلند شناخته شده است. وجود  آبشار Sai Thong از جاذبه های فوق العاده این پارک است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره کرده و در فاصله یک کیلومتری دفتر این پارک قرار گرفته است. ارتفاع این آبشار چیزی حدود 100 متر است.

پارک-ملی-معروف-تایلند-4

  اما اگر علاقه مند به گل و گیاه هستید در مسیر خود به حتما از سمت آبشار به باغ گل دوک کراچیاو- Dok Krachiao بروید تا از تماشای این آبشار نیز لذت ببرید. گشت و گذار در باغ گل این پارک از باید های تور تایلند است که به همه شدیدا توصیه می کنیم یک شب را در آن سپری کنند.

پارک-ملی-معروف-تایلند-5

ساعات بازدید از پارک :

در طول سفر به تایلند می توانید از ساعت 8:30 الی 16:30 به بازدید و تماشای پارک ملی بسیار زیبای سیا تنگ بروید.

نشانی پارک ملی سیا تنگ :

تایلند، Chaiyaphum 36250، منطقه Nong Bua Rawe، واقع در Wang Takhe – تلفن تماس:  3734 8292 08 

چطور به پارک ملی سیا تنگ برسیم ؟

برای رسیدن به پارک، جاده Chaiyaphum-Nakhon Sawan (بزرگراه شماره 225) را 121 الی 122 کیلومترسپری کنید. سپس به راست بپیچید و پس از 7 کیلومتر رانندگی به درب ورودی پارک خواهید رسید.

پارک-ملی-معروف-تایلند-15

پارک ملی شماره 3 تایلند : پارک ملی تات تون - Tat Ton National Park

پارک ملی تات تون تایلند که در محدوده کوه های Phu Laen Kha قرار گرفته است و دارای چندین آبشیار دیدنی می باشد. از زیبا ترین ابشار های موجود در این پارک می توان به آبشار نامتوک تات تون - Namtok Tat Ton اشاره کرد. در فصل بارانی، زمانی که این آبشار از همیشه پر آب تر است، می توانید شاهد زیبایی دوچندان این آبشار باشید.  از دیگر ابشار های موجود در پارک، تات تون، آبشار Pha Lang  و Tat Fa  است. علاه بر این، این پارک محل حرم Chaopho Tat Ton، مرد مقدس تایلندی ها، نیز می باشد که 4 بار در سال مورد زیارت و احترام اهالی محلی تایلند قرار می گیرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر از پارک می توانید با شماره های 3296 4485 0، 3333 4485 0  تماس بگیرید و یا به سایت www.dnp.go.th مراجعه فرمایید.

ساعات بازدید:

برای گشت و گذار و ساختن لحظاتی به یاد ماندنی در طول سفر خود به تایلند می توانید همه روزه از ساعت 8:00 الی 18:00 از پارک ملی تات تون لذت ببرید.

چطور به پارک ملی تات تون برسیم ؟

در طول سفر با تور تایلند به منظور تماشای مناظر دیدنی پارک ملی تات تون به سمت بزرگراه 2051  حرکت کنید، پس از گذراندن 21 کیلومتر به درب ورودی پارک خواهید رسید.

پارک ملی شماره 4 تایلند :  پارک ملی خائو یای - Park  Khao Yai 

پارک ملی خائو یای تایلند در 4 استان تایلند به نام های : سارا بوری، ناخون راچاسما، پراچین بوری و ناخون ناک قرار دارد.  این پارک بی نظیر، اولین پارک مل تایلند است که تلفیقی از جنگل جنگل های انبوه و جنگل های بارانی بوده و در ارتباع 400 تا 1000 متری از سطح دریا قرار گرفته است.تماشای مناظر پارک ملی خائو یای یکی از جاذبه های اصلی و مهم شهر ناخون راچاسما تایلند محسوب می شود.  در این پارک رویایی بیش از 3000 نوع گل، 250 نوع پرنده و 67 گونه از پستانداران مانند فیل ها، ببر ها، گیبون ها، گوزن ها و گربه ها وجود دارد.

پارک-ملی-معروف-تایلند-14

ساعات بازدید :

در طول سفر با تور تایلند همه روز از ساعت 8:00 الی 17:00 می توانید از گشت و گذار در این پارک فراموش نشدنی لذت ببرید.

نشانی و تلفن تماس  پارک ملی خائو یای - Park  Khao Yai :

تایلند، Amphoe Pak Chong, Nakhon Ratchasima 30130 تلفن تماس : 2562  0760  66+

چطور به پارک ملی خائو یای تایلند برسیم ؟

پارک ملی خائو یای تایلند تنها 25 کیلومتر از شهر بانکوک فاصله دارد و برای رسیدن به این پارک 2 راه پیش رو دارید: از 58 کیلومتری جاده Mittraphap ، جاده Thanarat را حدود 23 کیلومتر طی کنید. و یا  از تقاطع هین کنگ  به بزرگ راه شماره 33  رفته و تا رسیدن به تقاطع نون هام  ادامه دهید، سپس به بزرگ راه 3077 رفته و با توجه به تابلو های راهنما به سمت پارک حرکت کنید. مسیر دوم نسبتا شیب دار است و برای سفر بازگشت مناسب تر است.

پارک-ملی-معروف-تایلند-10

پارک ملی شماره 5 تایلند : پارک ملی مو کو سورین – Mu Ko Surin Park 

پارک ملی مو کوه سوری یک مجمع الجزایر در دریای اندامان –  Andaman ، واقع در 70 کیلومتری ساحل غربی، در کنار مرز تایلند و میانمار است. 5 جزیره اصلی واقع در این پارک به این نام ها می باشد: Koh Surin Nuea, Koh Surin Tai, Koh Klang (Koh Pachumba), Koh Ri (Koh Satok) و Koh Kai (Koh Torinla)   . این پارک دیدنی بی نظیر به دلیل صخره های مرجانی زیبا درآب های کم عمق و وجود ماهی های مختلف رنگا رنگ از ایده آل ترین مکان های دیدنی تایلند می باشد. اگر علاقه مند به عایق سواری در دریاچه هستید و می خواهید تجربه غواصی داشته باشید و یا در دل جنگل در کنار دوستان خود قشنگترین تجربه اقامت را داشته باشید، بازدید از پارک ملی مو کو سورین (Mu Ko Surin) را از دست ندهید. سواحل این پارک ملی، مخصوصا ساحل Koh Torinla و  Koh Pachumba از ایده ال ترین نقاط تایلند برای شنا در آب های کم عمق و تماشای موجودات رنگا رنگ آبی می باشد، زیبایی دنیای زیر آب در این ناحیه توجه بسیاری از مسافران تور تایلند را به خود جذب کرده است.  از ایده آل ترین نقاط غواصی این پارک، ساحل Richeliu Rock در 10 کیلومتری جنوب غربی Koh Surin، می باشد. این ساحل زیستگاه طبیعی باورنکردنی انواع ماهی ها، مرجان های رنگارنگ، کوسه، نهنگ و گونه ای غولپیکر دریاست. مناسب ترین زمان بازدید و غواصی در این منطقه بین نوامبر و آوریل است و بدترین زمان بین ماه می تا اکتبر می باشد، در این زمام بارش سنگین باران دریا را باتلاقی کرده وساحل را نا امن می کند.

ساعات بازدید پارک ملی مو کو سورین :

همه روزه در هر ساعت پارک فراموش نشدنی مو کو سورین آماده بازدید توریستان و مسافران تور تایلند می باشد.

نشانی و تلفن تماس پارک ملی مو کو سورین :

تایلند، Phang-nga، Amphoe Khura Buri، Tambon Khura

پارک ملی شماره 6 تایلند : پارک ملی موکوسی میلان - Mu Ko Similan

پارک ملی موکوسی میلان که در سال 1982 تاسیس شد، این پارک مجموعه ای از 11 جزیره زیبا بوده و دارای سواحل اسرار آمیز و رویایی تایلند محسوب می شود، آب شفاف و زلال این منطقه این پارک را به یکی از بهترین سواحل غواصی و شنا تبدیل کرده است. علاوه بر این می توانید با قایق هیا مسافربری جزیره را از زاویه ای زیبا و جدید ببینید.

 

در واقع پارک موکو که به معنای مجموعه جزایر است از 9 جزیره اصلی تشکیل شده است : 1. جزیره کو یوهانگ - Ko Huyong، 2. جزیره کو پایانگ - Ko Payang، 3.جزیره کو پایان -  Ko Payan، 4.جزیره کو میانگ - Ko Miang، 5.جزیره کو ها - Ko Ha، 6. جزیره کو هوک - Ko Hok، 7 جزیره کو هین پوسار - Ko Hin Pousar، 8. جزیره کو سیمیلان - Ko Similan، 9. جزیره کو بانگو - Ko Bangu، جزیره کو تاچایی - Ko Tachai و جزیره کو بن - Ko Bon.
در این پارک طبیعی زیبا انواع ماهی ها، پرنده ها و خزندگان آبی از قبیل لاک پشت ها و خرچگ ها و غیره را خواهید دید.

پارک ملی شماره 7 تایلند : پارک ملی آئو پانگ نگا - Ao Phang Nga

پارک ملی آئو پانگ نگا یکی از پارک های زیبای تایلند است که به دلیل جاذبه و زیبایی های منحصر به فرد و جادویی خود توجه زیادی از توریستان و گردشگران را به خود جلب می کند. در واقع این پارک، مجموعه ای از جزایر بزرگ و کوچک واقع در جنوب تایلنداست. تقریبا همه توریستان تور تایلند به بازدید پارک ملی آئو پانگ نگا می روند، این پارک برای اولین بار با فیلم جیمز باند معروف شد،  صخره های آهکی، غارها و تالاب های زیبای این پارک را حتما در فیلم جیمز باند دیده اید. یکی از بهترین راه ها برای گشت و گذار در اطراف جزیره های پارک، کایاک است، با کایاک تجربه و لذتی جدید را تجربه خواهید کرد.

علاوه بر این در این مغازه می توانید در جزیره جیمز باند از مغازه های سوغاتی تایلند نیز خریداری کنید.

ورودی و ساعات بازدید از پارک ملی آئو پانگ نگا :

ورودی پارک ملی آئو پانگ نگا 200 بات است و همه روزه از ساعت 8 صبح الی 4 بعد از ظهر می توانید از این پارک زیبا دیدن کنید.

نشانی پارک ملی آئو پانگ نگا :

Moo 1 Ban Tha Dan, Ko Panyi Sub-district, Muang Phang Nga District, Phangnga Thailand 82000 80

پارک ملی شماره 8 تایلند : پارک ملی اراوان – Erawan

پارک ملی اراوان یکی دیگر از پارک های ملی مشهور و پربازدید در تایلند است، 81% این پارک از جنگل های بکر ��شکیل شده است. یکی از جاذبه های اصلی پارک آبشار زیبای اراوان است و نام آن از یک فیل اسطوه ای هندی ها گرفته شده است. گفته شده که بالای این آبشار شبیه به سر فیل است. 

فصول بارانی در محدوده پارک ملی اراوان از مِی تا اُکتبر است و از ماه ناومبر تا ژانویه سرد ترین ماه های سال در این پارک خواهد بود.

پارک-ملی-معروف-تایلند-13

در جنگل پارک ملی اراوان انواع حیوانات جالب و دیدنی را خواهید دید، مانند خرس های وحشی، آهو، فیل های وحشی و ...
در قسمت ورودی پارگ می توانید دوچرخه کرایه کنید و نقاط مختلف پارک را با دوچرخه به گشت و گذار بپردازید. هزینه کرایه دوچرخه به ازای هر نفر 20 بات می باشد.

پارک-ملی-معروف-تایلند-11

ساعات بازدید از پارک ملی اراوان :

در طول سفر به تایلند، هر روزی که بخواهی از ساعت 8 صبح الی 4:30 عصر می توانید از پارک دیدن کنید، به شما توصیه می کنیم که آواخر هفته و روزهای تعطیل را برای گشت و گذار در پارک انتخاب نکنید چرا که در این ایام پارک بسیار شلوغ خواهد بود.

هزینه ورودی به پارک ملی اراوان :

توریستان تور تایلند به راحتی می توانید با سوار شدن اتوبوس از منطقه Kanchanaburi به پارک برسند، هزینه ورودی پارک 300 بات بوده و برای کودکان 200 بات می باشد.

پارک-ملی-معروف-تایلند-12

پارک ملی شماره 9 تایلند :  پارک ملی خائو سام روی یوت - Khao Sam Roi Yot

از دیگر پارک های خوش نام و مشهور تایلند، پارک ملی خائو سام روی یوت است، نام این پارک به معنای یک کوه با سه هزار قله است. از برترین جاذبه های این پارک می توان به غار پایا ناخن - Phaya Nakhon، معبد بودا و  جذابیت طبیعی و ساحلی پارک ملی خائو سام اشاره کرد. 

دسترسی به پارک ملی خائو سام روی یوت سهل و آسان است و تنها 3 ساعت با بانکوگ فاصله دارد، با بازدید از این پارک پرندگان مختفی را خواهید دید که تعداد گومه آنها به 300 گونه مختلف می رسد. اگز می خواهید مهاجرت پرندگان را بین آسیا و استرالیا ببینید، پارک ملی خائو سام بهترین مکان برای تماشای زیبایی خارق العاده این واقعه در ماه ژانویه و فوریه است. 

هزینه ورودی پارک ملی خائو سام :

قیمت ورودی پارک 200 بات برای بزرگسالان  و 100 بات برای کودکان می باشد.

پارک ملی شماره 10 تایلند باغ نونگ نوچ - Nong Nooch

 از دیگر پارک های معروف تایلند، باغ نونگ نوچ است که مجموعه ای کامل و بزرگ از گل ارکیده و درخت نخل، باغ میوه از درختان میوه استوایی متنوع نظیر نارگیل، پرتقال و انبه را در خود جای داده است. چی چیزی در باغ نونگ نوج تایلند در انتظار شماست : باغ رز وحشی، باغ ارکیده ، باغ بونسای، باغ مسیر آسان، باغ قلب، باغ های سانسوریا، باغ مجسمه حیوانات، باغ ماشین ها، باغ ایتالیایی، باغ گلدان های سفالی و باغ چتری. 

نظرات کاربران
دیدگاه