وسایل نقلیه عمومی در تایلند، بهترین راه سفر در تایلند

وسایل نقلیه عمومی در تایلند، بهترین راه سفر در تایلند

کدام راه برای گشت و کذار در تایلند بهتر است - مترو یا اتوبوس؟

در طول سفر به تایلند نکران گشت و گذار و سفر خود نباشید، در تایلند به راحتی می توانید با استفاده از ایستگاه مترو و یا اتوبوس از یک سو به سوی دیگر بروید و برای رفت و آمد از آنها استفاده کنید، اما باید باهوش بود و بهترین وسیله را برای داشتن سفری آرام را انتخاب کرد. 

یک ایستگاه مرکزی قطار به نام Hualamphong و 3 ایستگاه اتوبوس به نام های hubs - Morchit (Northern bus station)، Ekamai (Eastern bus station) و Sai Tai Mai (Southern bus station) وجود دارد. 

با استفاده از ترین های هوایی به Ekamai، با مترو به Hualamphong و با اتوبوس و تاکسی می توانید به Morchit و Tai Mai برسید. 

اگر قصد سفر در مسافت های طولانی را دارید حتما از قطار به جای اتوبوس استفاده کنید، می توانید در راهروی قطار کمی قدم بزنید و در واگن غذا خوری با نوشیدن یک نوشیدنی دلچسب یا صرف یک میان وعده سبک خستگی را ه را به در کنید. 

اتوبوس های تایلند  اغلب سریعتر از قطار ها هستند، اما درصد تصادف و اتفاقات این چنینی نیز در آنها بالاست به جای آن در مسافت های کوتاه از اتوبوس استفاده کنید، استفاده از اتوبوس ها در مسافت های کوتاه بهترین گزینه برای شما خواهند بود. 

اما اگر از لحاظ امنیتی بپرسید باید بگوییم که هردو، اتوبوس و قطار دارای یک سیستم امنیتی هستند. با این حال نمی توان صد در صد نبود دزد سارقین و افراد سود جو در وسایل حمل و نقل عمومی تایلند را تضمین کرد، درطول سفرو در بین راه حتما از تماشای مکان ها دیدنی تایلند و زیبایی های منحصر به فرد آن حیرت زده خواهید شد، در این زمان مراقب وسایل گران قیمت خود باشید و فرصت دست سود جویان ندهید. 

نکته ی قابل توجه :

در طول بازدید از جاذبه های نفس گیر تایلند اگر مقصد مورد نظرتان دارای ایستگاه و یا خط مستقیم قطار نبود، به فکر استفاده از قطار و خط عوض کردن بین مسیر و سوار شدن اتوبوس نیوفتید،  استفاده از اتوبوس بهترین راه  برای رسیدن به مقصدتان خواهد بود چرا که هم سریعتر و هم ارزان تر برای شما تمام خواهد شد. 

در این میان معمولا به پیشنهادات اتوبوس های خصوصی و یا مینی بوس های توریستی تایلند نیز بر خواهید خورد که قیمتی ارزان تر از وسایل حمل و نقل عمومی به شما پیشنهاد می کنند، اما هر قیمتی هم که به شما پیشنهاد شد، نباید قبول کنید. 

این آژانس ها - مخصوصا برای مسیر بانکوک به سیام - اغلب قول های الکی و اشتباهی در رابطه با نوع و کیفیت اتوبوس ها، مدت زمان مسیر و تعداد مسافرین به توریستان می دهند. 

قطار های تایلند  نیز دارای دو نوع درجه یک و دو و هردو دارای آپشن فن و کولر هستند. ما به شما توصیه می کنیم که با قطار درجه 2 فن دار سفر کنید. قطار های کولر دار بسیار سرد هستند و امکان باز کردن شیشه ها نیز وجود ندارد. 

 

نظرات کاربران
دیدگاه