دارو های ممنوعه در تایلند، عواقب دارو های غیر مجاز در سفر به تایلند

دارو های ممنوعه در تایلند، عواقب دارو های غیر مجاز در سفر به تایلند

دارو های غیر مجاز و دارو های ممنوعه در سفر به تایلند چه هستند ؟

قوانین دارو در تایلند با قوانین دارو در ایران کمی متفاوت است.

قوانین دارو در تایلند، لیست دارو های غیر مجاز در سفر به تایلند :

دارو ها و تجویز دارو در تایلند به شدت کنترل شده و حتی برای به همراه داشتن دارو های خود نیاز به اجازه کتبی دکتر خود دارید. اگر بیمار هستنید و قصد سفر به تایلند را دارید، پیش از سفر لیست دارو های خود را با سفارت تایلند حتما در میان بگذارید تا دچار درد سر نشوید، بار ها دیده شده که در فرودگاه تایلند مسافری به علت عدم اطلاع از قوانین دارو در تایلند دچار مشکل شده و تا روشن شدن محیات غرص ها ساعت ها در فرودگاه معطل شده است. اگر در نوروز به تایلند سفر می کنید باید بدانند هر دارویی که با خود همراه دارند باید مجوز پزشک را داشته باشد و حتی در بعضی از موارد ارائه ندادن مجوز قانونی، باعث شده تا فرد تحت پیگرد قانونی قرار گیرد. 
قرص های زیادی در ایران مجاز هستند اما در دیگر کشور ها حمل کردن آنها نوعی جرم محسوب میشود، برای مثال  قرص های خواب آوری که از خانوداه بنزودیازپین باشند در تایلند ممنوع هستند، بنابر این گردشگران تور تایلند باید قبل از سفر در این مورد تحقیق کنند.

در تایلند هر دارویی که از مواد زیر تشکیل شده باشد غیر مجاز و بسته به اندازه ای مه به همراه فرد باشد 1 سال تا 20 سال زندانی دارد.

داروهایی که دارای هروئین؛ آمفتامین؛ متامفتامین؛ MDMA (اکستازی)؛ LSD، کوکائین؛ کدئین؛ متادون؛ مورفین،  کنسرو؛ قارچ های روان پریشی و گیاه کراتام هستند در تایلند ممنوع بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

از این رو، برای فرار از هر گونه مشکل برای حمل دارو، در صورت امکان دارو های متشکل از این مواد را با خود به سفر نبرید، اما اگر می بایست در طول سفر به تایلند مصرف کنید حتما پیش از سفر مجوز حمل دارو را از دکتر خود گرفته و به سفارت تایلند در تهران ��شان دهید تا مشکلی در آن نباشد. لازم به ذکر است که دارو های مصرفی خود را در جعبه، بطری  و ظرف خود به تایلند ببیرید تا بازرسین تایلند مشکوک نشوند.

دارو-های-ممنوعه-در-تایلند

در صفحه " چه چیز هایی به تایلند نبریم " با دیگر اقلامی که نبایست به کشور لبخند ها برد آشنا می شوید.

نظرات کاربران
دیدگاه