پوکت بهتره یا سامویی؟ پوکت بهتر است یا سامویی، کدام شهر را باید دید ؟

پوکت بهتره یا سامویی؟ پوکت بهتر است یا سامویی، کدام شهر را باید دید ؟

پوکت یا سامویی کدام برای من انتخاب بهتری است؟ مقایسه دو شهر پوکت و سامویی؟

پوکت یا سامویی – کدام جزیره بهتر است ؟

اگر قصد سفر با تور تایلند را دارید و به دنبال سفری فراموش نشدنی در کنار یکی از زیباترین سواحل تایلند هستید، انتخاب بین پوکت یا سامویی واقعا انتخاب دشواریست. هر دو مقصد توریستی به زیبایی، رویایی بودن و ساحل آفتابی شهرت دارند. در حقیقت پیدا کردن تفاوت بین ساحل پوکت و سامویی حتی برای اهالی بومی تایلند هم کاری وقت گیر و دشوار است. بنابر این ما به مقایسه این دو جزیره زیبا پرداخته ایم تا کار را برای شما آسان تر کنیم :

1.ساحل پوکت یا سامویی

ساحل پوکت : تفریحات بیشتر و ساحلی خانواده دوست - بین 35 ساحلی که در پوکت وجود دارد، ساحل پوکت برای همه با هر رده سنی جذابیت های منحصر به فرد خود را دارد، ساحل پوکت مخصوصا برای آنهایی که همراه با کودک خود به تایند سفر می کنند بهترین گزینه است. هر ساحل دارای فضای شنا محافظت شده جداایست. 

صندلی ساحلی و بار بیشتر در ساحل سامویی - اگر چه سامویی در اندازه بسیار کوچگ است، اما در عوض از کیفیت و امکانات بالایی برخوردار است. ماسه های سامویی سفید تر و صاف تر از ساحل پوکت است، با سفر به سامویی خواهید دید که آب این ساحل آرام تر و شفاف تر از ساحل پوکت می باشد.  علاوه بر اینها، در ساحل سامویی بار ها و کلاب های زیادی نیز به چشم می خورد که این امر بر محبوبیت ساحل سامویی افزوده است. اگر به دنبال ساحلی برای گذراندن اوقاتی خوش هستید، ساحل سامویی ساحلی برای جوانان است.

2.هتل در پوکت یا سامویی

پوکت با اتاق بیشتر و تنوع گسترده تر - صنعت هتل داری در پوکت واقعا بزرگو پیشرفته است، از اتاق های ساده در مهمان سرا ها تا هتل های 5 ستاره را می توانید در منطقه ساحلی پوکت پیدا کنید. در سفر به پوکت همه، با هر بودجه ای می توانند اتاقی خوب برای اقمتشان پیدا کنند. از آنجایی که تعداد هتل ها و اتاق های کرایه ای در پوکت کن نیست، قیمت ها رقابتی بوده و با قیمتی مناسب  و کم می توانید در پوکت اقامتی آرام را سپری کنید.

سامویی با هتل های ساحل - دسترسی به معروف ترین سواحل سامویی، سواحلی ماننده Lamai و Chaweng تنها از طریق چند خیابان باریکی است که توسط هتل ها راه سازی شده اند. اگر چه در سامویی انتخاب برای شما به گستردگی پوکت نیست و تنها دارای 990 هتل است، اما بیشتر اتاق هیا آنها دارای قابلیت رویایی هستند، از اتاق خصوصی خود می توانید به ساحل ماسه ای  سامویی بروید. هتل های سامویی اتاقی شگفت انگیز برای عاشقان سواحل آفتابی و دریا است.

3.غذا در پوکت و سامویی

در طول سفر با تور تایلند، به هنگام بازدید از پوکت فراموش نکنید که با فرهنگ و تاریخ مشترک و در هم آمیخته پوکت باید انتظار غذای چند مللی را نیز در این شهر  داشته باشید، پوکت هیچگاه ماننده دیگر مناطق تایلند هیچگاه فرهنگ خالص تالیندی را به خود نگرفت. از این رو، غذا هایی که در این ساحل سرو می شود طعم واقعی غذا های تایلند را می دهند. غذا های پوکت برای افرادی مناسب است که عاشق چشیدن طعمی جدید و محلی باشند.

غذا در سامویی، غذایی همه پسند در شهر سامویی مخصوصا در خیابان های پشت ساحل سامویی رستوران های زیادی خواهید دید. در رستوران های سامویی هر غذایی که بخواهید چه محلی و چه بین المللی را می توانید پیدا کنید. از غذای تایلندی گرفته تا چینی و ایرانی و .. را بدون طی کردن مسافتی طولانی می توانید میل کنید. غذای سامویی را می توان برای کسانی مناسب خواند که با طعم های عجیب بیگانه اند.

غذا ها و نوشیدنی های دلچسب تایلند +  

 

4.فرهنگ پوکت و سامویی

پوکت شهری تاریخی - از شهر قدیمی تا بودای بزرگ، پوکت شهریست که در آن مکان های تاریخی و فرهنگی زیادی نهفته است. در پوکت از تماشای معابد قدیمی و موزه های شهر حتما شگفت زده خواهید شد. در پوکت حتی چند موزه مخصوص نمایش فرهنگ و سنت تایلند ساخته شده است.

سامویی شهری عجیب - در سامویی شاهد مناظر عجیب و منحصر به فردی خواهید بود که در هیچ کجای تایلند نمی توانید شاهد آن باشید. مناظری خاص که به طور طبیعی ساخته شده اند و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند.

5.مناطق دیدنی پوکت و سامویی

پوکت با مکان های دیدنی بیشتر - در جزیره پوکت تپه ها و سواحل زیبای زیادی را برای تماشای منظره شگفت انگیز اطراف خواهید دید. در واقع پوکت بهشتی برای عکاسان طبیعت و مناظر است.  فراموش نکنید که سواحل پوکت از دیدنی های معروف تایلند محسوب می شود. اگر می خواهید مسافرتی فعال و پر جنب و جوش داشته باشید، در پوکت چیزهای زیادی در انتظار شماست. سواحل پوکت مکان مناسبی برای انجام انواع تفریحات ساحلیست، در طول سفر به پوکت قواصی کنید، روی آب اسکی کنید، هیجان را با کیبل روی آب تجربه کنید و یا گلف بازی کنید.

مناطق دیدنی جذاب پوکت +

سامویی مکانی در دسترس - در حالی که سرزمین تپه ای ساموئیل تا حدودی خارج از دسترس است، بیشتر مناظرساحلی سامویی به آسانی قابل دسترس می باشد. تعدادی از بهترین کارت پستال های محبوب تایلند تصویری از مناظر اطراف ساحل لامی است. علاوه بر این، برای افرادی که با بودجه نسبتا کمی می خواهند به تایلند سفر کنند، سامویی در مقایسه با پوکت انتخاب بهتریست است. اگر چه سامویی در مقایسه با پوکت دارای تفریحات آبی کمتریست، اما تفریحات و اکتیویتی ها در این شهر به همان انداز جذاب است. فصل اسکی روی آب در سامویی کوتاه است، اما در عوض برای رانندگان و غواصان مکان بسیار مناسبیست. با غواصی در آب های سامویی خواهید دید که زیبایی زیر دریای این سواحل به جه اندازه زیباست.

 قطب غواصی در دنیا :  15 عکس از دنیای فوق العاده زیبای  زیر آب تایلند

6.مراکز خرید پوکت و سامویی

در پوکت فروشگاه های بیشتر – در پوکت مراکز خرید مدرن و بزرگی را خواهید دید و بازه انتخاب شما برای خرید گسترده است. در طول  سفر به پوکت توریستان تر تایلند هر چه بخواهند در این شهر می توانند پیدا کنند، از برند ها و لباس های مارک گرفته تا اجناس ارزان قیمت. با بازدید از پوکت در کنار بازدید از مکان های دیدنی این شهر، می توانید خرید خوبی نیز داشته باشید.

10 مرکز خرید برتر پوکت +

در سامویی بازار های خیابانی بیشتر – در سامویی تنها چند مرکز خرید بزرگ وجود دارد که در آنها می توانید اجناس خوب و با کیفت پیدا کنیدو می توانید لباس های با کیفیتی  را از بوتیک های مراکز خرید سامویی خریداری کنید. اما از بازار های خرید مشهور سامویی می توان به  بازار محلی سامویی که در روز جمعه برگزار می شود اشاره کرد، این جمعه بازار بسیار بزرگ است و برای گردشگران تور تایلند بسیار جذاب می باشد. 

نتیجه گیری – سامویی بهتر است یا پوکت ؟

پوکت و سامویی هردو مقاصد توریستی زیبا و تماشایی در طول سفر با تور تایلند هستند، اما هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند که ممکن است یکی را از دیگری متمایز و برتر کند. در کل، سامویی برای مسافران جوانی که به دنبال جشن های شبانه هستند مناسب است، به خصوص برای آن دسته از افرادی که می خواهند در کنار ساحل به تفریحات ساحلی بپردازند و در سواحل ماسه ای بهترین نوشیدنی ها و غذت ها را نوش جان کنند مناسب است. اگر آفتاب، ماسه و دریا سفری ایده آل برای شماست، سامویی مقصدی مختص به شماست.
پوکت چیزی از آفتاب، ساحل ماسه ای و دریا کم ندارد و وجود مکان های دیدنی مختلف در پوکت باعث شده تا این شه دیدنی برای افراد بزرگسال و افرادی که به همراه خانواده خود سفر می کنند نیز مناسب باشد. اگر ساحلی با طعم فواقعی تایلند، مکان های دیدنی منحصر به فرد، غذا های عجیب و غریب و تجربه بک خرید خوب می خواهید به پوکت سفر کنید. 

راهنمای  مرجع سفر به سامویی +

راهننمای کامل سفر به پوکت، نکاتی که قبل از سفر باید بدانید +

نظرات کاربران
دیدگاه
 • علی محمد ۱۳۹۷/۰۶/۱۰

  ببینید بااینکه می تونیستید مطلب کاملتری بنویسید اما کوتاه و خوب بود بخصوص قسمت مپ یا نقشه جاذبه های توریستی خوبه

  ۰
  ۰
 • مهین دخت ۱۳۹۷/۰۶/۱۰

  ممنونم آدرس ها رو میذارید. الان نمیشه سفر بریم تایلند اما مطلبتون میخونیم انگار اونجا هستیم

  ۰
  ۰