سفر یک روزه به بانکوک تایلند، چطور در 24 ساعت از بانکوک دیدن کنیم

سفر یک روزه به بانکوک تایلند، چطور در 24 ساعت از بانکوک دیدن کنیم

سفر 24 ساعته به بانکوک تایلند، سفرنامه گردشگری تایلند در یک روز 

جاذبه ها و تفریحات متفاوتی برای دیدن و گشتن در تایلند وجود دارد و 24 ساعت واقعا زمان کافی برای گشتن در این کشور زیبا با دیدنی های منحصر به فرد اش نیست. با این حال، برخی از افراد هستند که دوست دار مسافرت های کوتاه هستند و یا به دلیل کمبود وقت تنها یک روز را می توانند به گشت و گذار و تماشای جاذبه های توریستی و گردشگری تایلند  اختصاص دهند. اگر قصد سفری کوتاه با تور تایلند را دارید باید بدانید که بازدید از همه دیدنی های توریستی تایلند در 24 ساعت ممکن نیست، اما 24 ساعت برای یک تجربه متفاوت و یک سفر به یاد ماندنی در تایلند زمان مناسبیست.

سفرنامه-تایلند-تور-تایلند-جاذبه-های-سفر

24 ساعت در سفر به بانکوک تایلند 

اما چطور بازدید ازهزاران جاذبه تایلند، بهترین رستوران های تایلند و مکان های دیدنی منحصر به فرد این کشور را در 24 ساعت گنجاند.  در ادامه با برنامه سفر 24 ساعته به بانکوک تایلند همراه ما باشید :

سفرنامه تایلند : 8 صبح در بانکوک تایلند 

سفر خود با تور تایلند را از رودخانه چائو فرایا شروع کنید، بیشتر دیدنی های با ارزش و بسیار دیدنی بانکوک تایلند در ناحیه رودخانه ��ائو فرایا قرار دارد. اما چطور می توان به رودخانه رسید ؟

گردش و بازدید خود را از  صبح زود آغاز کنید و سوار سیستم حمل و نقل عمومی بانکوک شوید، در ایستگاه تاکسیم پیاده شوید و به سمت پله مرکزی بروید، در آنجا می توانید بلیط قایق توریستی گردشگری رودخانه چائو فرایا را خریداری کنید. بلیط قایق به ازای هر نفر تقریبا 150 بات ( معادل 4 دلار) است. بعد از سوار شدن قایق، شما به 8 جاذبه دیدنی جوار رود خانه دسترسی دارید و در هر یک که خواستید می توانید از کشتی پیاده شوید. 

سفرنامه-تایلند-تور-تایلند-جاذبه-های-سفر-2

توقف اول در مهارج پیر - Maharaj Pier خواهد بود، در این ایستگاه توریستان تور تایلند از معبد بزرگ -  Grand Palace ، معبد وات فرا کائو - Wat Phra Kaeo و دیگر معابد بودیان  بازدید خواهند کرد. بلیط ورودی به مجموعه محوطه معابد تقریبا 400 بات (معادل 15 دلار ) می باشد. برای بازدید از معابد با پرداخت هزینه اظافی در سر در محوطه می توانید یک راهنما نیز داشته باشید تا داستان و جزئیات هر آنچه که می بینید را به شما توضیح دهد. 

سفرنامه-تایلند-تور-تایلند-جاذبه-های-سفر-3

سفرنامه تایلند : 10 صبح در بانکوک تایلند

ایستکاه بعدی قایق گردشگری تا تین پیر -  Tha Tien Pier خواهد بود، تا تین پیر مکانیست که در آن مشهور ترین معابد تایلند، معبد وات فو و وات ارون، قرار دارد. برای رفتن به معبد وات فو، پس از پیاده شدن از قایق، مسیر خود را مستقیم در جاده وانگ تایلندی -  Thai Wang ادامه دهید تا در سمت راست جاده معبد وات فو را ببینید. این معبد همه روزه از ساعت 8 صبح الی 6 شب باز است و بلیط ورودی 100 بات ( معادل 3 دلار ) می باشد. معبد وات آرون نیز آنطرف رودخانه قرار داد، از قایق که پیاده شدید از پل رد شوید و به آن طرف کشتی بروید. هزینه ورودی حدودا 50 بات (معادل 1.50 دلار) می باشد. البته لازم به ذکر است که در حا حاضر این معبد در دست نو سازیست و بیشتر نما ها در دار بست می باشد. 

سفرنامه-تایلند-تور-تایلند-جاذبه-های-سفر-4

سفرنامه تایلند : 11 صبح در بانکوک تایلند 

برای صرف ناهار در هر یک از رستوران های جوار رودخانه توقف کنید، تماشای نمایی از معبد وات ارون از آن سوی رودخانه واقعا دیدنیست. ب شما پیشنهاد می کنیم تا به رستوران The Deck by Arun Residence که در حد فاصل تا تییر پیر و معبد وات فو است بروید. در این رستوران طعمی بی نظیر از غذا های غربی و تایلندی را خواهید چشید. علاوه بر این خرید از اجناس دست ساز و یا سوغاتی تایلند نیز می تواند در این مکان بخشی از سفر شما باشد چرا که در اطراف رستوران غرفه های سوغاتی محلی زیادی وجود دارد. 

سفرنامه-تایلند-تور-تایلند-جاذبه-های-سفر-5

اگر در وسط هفته از بانکوک دیدن می کنید و فرصت بازدید از بازار های آخر هفته بانکوک را ندارید، بازدید از این غرفه ها را از دست ندهید. 

سفرنامه تایلند : 12:30 ظهر در بانکوک تایلند

 پس صرف ناهار و تجدید انرژی، به قایق بازگردید تا راهی ایستگاه بعدی، ایستگاه سیام شوید. در سیام برخی از مراکز خرید بزرگ تایلند را خواهید دید، مراکز خریدی که در آنها اجناس مارک و برند تا اجناس محلی تایلند در قیمتی مناسب به فروش می رسد. برخی از مراکز خرید معروف در سیام به شرح زیر می باشند :

مرکز خرید سیام پاراگون، مرکز خرید سیام دیسکاوری، مرکز خرید سیام سنتر و مرکز خرید میدان سیام.

و اما اگر آخر هفته به بانکوک سفر می کنید ، به شما توصیه می کنیم به جای بازدید از مراکز خرید سیام، به بازار آخر هفته چاتوچاک بروید. این بازار بیش از آنکه تصور اش را بکنید برای شما جذاب خواهد بود، خرید سوغاتی های اصیل تایلند، ارتباط نزدیک با مردم تایلند و قیمت بسیار مناسب خوراکی ها و اجناس از جاذبه های این بازار محسوب می شود. 

سفرنامه-تایلند-تور-تایلند-جاذبه-های-سفر-6

سفرنامه تایلند : 5:30 بعد از ظهر در بانکوک تایلند 

پس از خرید در مراکز خرید و بازار های سنتی تایلند، خود را آماده تفریحات شبانه بانکوک کنید. پیش از تاریکی شب و آغاز هیاهوی شب به یکی از غرفه های غذاهای خیابانی بانکوک تایلند بروید تا دلی از غذا درآورید.  

سفرنامه تایلند : 8 شب در بانکوک تایلند 

با آغاز شب به یکی از معروف ترین خیابان های بانکوک، خیابان سوبی کابوی - Soi Cowboy بانکوک، بروید. در این خیابان رنگا رنگ پر هیاهو قدم بزنید، اینجا خیابانیست که در آن بانکوک شب ها هم بیدار است. آهنگ های محلی گوش کنید و از نوشیدنی های محلی تایلند بنوشید. 

سفرنامه-تایلند-تور-تایلند-جاذبه-های-سفر-7

خوب ساعات پایانی سفر به بانکوک تایلند سر رسیده، اگر مایل به تجربه ای متفاوت هستید، تجربه سفر با تور تایلند همان سفر منحصر به فردیست که به دنبال آن می گردید. با دیریم تایلند همراه باشید :

کدام شهر تایلند برای من بهتر است، بانکوک یا پاتایا ؟ بانکوک یا پاتایا ؟ 

پوکت بهتره یا سامویی؟ پوکت بهتر است یا سامویی، کدام شهر را باید دید ؟ مقایسه دو شهر پوکت و سامویی

راهنمای خرید از مراکز خرید و بازار های شبانه تایلند : 5 نکته هنگام خرید از مراکز خرید و بازار های شبانه تایلند

نظرات کاربران
دیدگاه