بهترین زمان سفر به تایلند ، بهترین فصل برای بازدید از تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند ، بهترین فصل برای بازدید از تایلند

آب و هوای تایلند در طول سفر به کشور لبخند ها

اگر خیلی طرفدار گرما نیستید، سفر خود با تور تایلند را برای فصول سرد برنامه‌ریزی کنید- آب و هوای تایلند در این زمان به ندرت خیلی سرد است، متوجه خواهید شد که می‌توانید درجه حرارت را به راحتی مدیریت کنید و در شرایط آب و هوایی کاملا  مناسب از اماکن دیدنی تایلند دیدن کنید. 

در فصول گرم شما می توانید با تور ارزان تایلند مسافرت نمایید . 
بهترین زمان برای بازدید، بین ماه نوامبر و مارس است، که در آن آب و هوا در تایلند کاملا  معتدل است و شما می‌توانید از سواحل تایلند استفاده کامل را ببرید (اگر چه بهترین زمان برای جزیره سوامی Koh Samui ماه ژوئن تا سپتامبر است). از نوامبر تا مارس، برهه اصلی جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای تایلند است.

اوج فصل توریستی تایلند، از نوامبر تا اواخر ماه مارس است و  دومین پیک توریستی در ماه‌ه ژانويه قرار دارد. اگر تمایل دارید از شلوغی‌های تایلند اجتناب کنید و از اتاق‌های دارای تخفیف و نرخ پایین فصل استفاده کنید، تنها در ماه‌هایی با ازدحام کمتر (آوریل تا ژانويه ، سپتامبر و اکتبر) سفر کنید. با سفر در این بازه از زمان به راحتی می‌توانید از شلوغی‌ها دور شوید - فقط کافی است از مقاصد پرطرفدار (از جمله چیانگ‌مای و جزایر و سواحل) اجتناب کنید.

بهترین زمان برای بازدید از تایلند چه زمانیست ؟

اگر چه آب و هوا در سرتاسر تایلند متفاوت است اما توریست ها می‌توانند در تمام طول سال از آن بازدید کنند. بهترین زمان سفر در طول فصل سرد و خشک بین نوامبر تا اوایل ماه آوریل است. در جنوب، آب و هوا در سواحل شرقی و غربی متفاوت است. اگر قصد تماشای زیبایی های دنیای زیر آب تایلند را دارید حتما در ماه های زمستانی به ساحل غربی تایلند بروید چراکه غواصی و اسنورکلینک در بهترین زمان خود قرار دارد.

بهترین ماهها برای بازدید از تایلند کدامند؟

تایلند از نظر آب و هوا، دارای سه فصل با آب و هوای گرمسیری تقریبا متفاوت است، به طور کلی هرچه به سمت شهر های جنوبی تایلند بروید هوا مرطوب تر می شود. و اما بهتر است بدانید که فصل سرد تایلند از ماه نوامبر تا فوریه بوده و عموما بهترین زمان برای بازدید از تایلند محسوب می شود.

ارزان‌ترین ماه برای رفتن به تایلند کدام است؟

 بین ماه‌های اکتبر و فوریه، درست زمانیکه  تایلند برهه خشک تابستانی خود را می گذراند گردشگران سرازیر شهرهای توریستی تایلند می شوند، اما در طول فصول بارانی که بین ماه‌های مارس و سپتامبر است، تعداد توریست نسبتا کمتر است و شما می‌توانید با بازدید در این برهه در هزینه های سفر خود به تایلند صرفه‌جویی کنید.

بهترین زمان برای رفتن به پوکت چه زمانی است؟

با شرایط آب و هوای گرمسیری، آب و هوا در پوکت به طور کلی بین گرم، خنک و بارانی متغیر است و هوا به ندرت خیلی سرد می‌شود.از ماه نوامبر تا فوریه، زمانی که آب و هوا خنک و خشک می‌شود  فصل توریستی  پوکت نیز شروع می شود. برای سفر به گوکت به شما توصیه می کنیم تا ماه می را برای سفر انتخاب نکنید چرا که در این ماه  تا ماه اکتبر هوا بسیار گرم است و ممکن است آزار دهنده باشد.

فصل بارانی در پوکت کدام است؟

پوکت دارای آب و هوای موسمی گرمسیری است و تقریبا در تمام طول سال گرم است، فصل بارانی یا موسمی پوکت نیز از سپتامبر تا اکتبر می باشد، توصیه می کنیم  در صورتی که باران فاکتوری برای لذت بردن شما از تعطیلات نیست و روز های بارانی را دوست ندارید، در طول این ماه ها از پوکت بازدید نکنید.

بهترین زمان برای بازدید از پاتایا

بهترین زمان برای بازدید از پاتایا بین نوامبر تا فوریه است، در این بازه از زمان آب و هوای پاتایا نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است و باید گفت که پاتایا در دلپذیرترین شرایط آب و هوایی خود قرار دارد. این ماه نیز فصل توریستی این شهر محسوب می شود و اکثر سواحل و اماکن جذاب پاتایا پر از گردشگران خوش ذوق تور تایلند است.

فصل خلوت و ارزان سفر به پاتایا کدام است؟

فصل خلوت در ماه می آغاز می‌شود ، فصلی که در آن معمولا روز های بارانی پا به شه زیبای پاتایا می آورد.. این مطلب همچنین به این معنی است که از اول نوامبر  قیمت هتل‌ها در پاتایا معمولا بالاتر می‌شود. بسیاری از هتل‌ها در پاتایا قیمت‌های فصول خلوت را در اوایل ماه فوریه و مارس که فصل پیک گردشگری به پایان رسیده است، معرفی می‌کنند.

بهترین ماه برای بازدید از بانکوک کدام است؟

بانکوک به عنوان مقصد ایده‌آل تعطیلات، یک مقصد تقریبا تمام طول سال است. هر فصل دارای جذابیت متمایزی است و شهر در تمام ماههای سال جذاب و چشم‌نواز است. با این حال، فصل پیک، بین نوامبر و مارس است که نرخ توریست بالا است. ماه‌های مارس، آوریل و مه داغ‌ترین ماه‌ها هستند.

بازدید از تایلند در ماه ژانویه

در این زمان، آب و هوا در سراسر کشور خوب است. تنها احتمال کمی برای بارندگی وجود دارد. از این رو، می توانید روزهای آفتابی طولانی را کنار سواحل زیبای تایلند بگذرانید .

تایلند در فوریه

در طول فوریه هوای تایلند گرم و خشک است.

بازدید از تایلند در ماه مارس

در ماه مارس در سراسر تایلند، می‌توانید آب و هوای خوبی انتظار داشته باشید و درجه حرارت به 30 درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد و هوای سردتر در شمال از بین می‌رود. این به این معنی است که شما می‌توانید به هر نقطه‌ای در کشور بروید و از سواحل خورشیدی آن لذت ببرید.

تیلند در آوریل

آب و هوای در ماه آوریل عالی است - در این ماه به دلیل هوای عالی تعداد بازدیدکنندگان نیز پیوسته افزایش می‌یابد.

تایلند در می

یک ماه عالی برای بازدید از تایلند است چرا که قیمتها پس از فصل پیک (آوریل )کاهش یافته است و می توانید مقرون به صرفه به تایلند سفر کنید.

تایلند در ژوئن

ماه ژوئن زمان خوبی برای بازدید است، به شما این امکان را می‌دهد که از آخرین روزهای آب و هوای خشک استفاده کنید و از ازدحامی که از تعطیلات مدارس اروپایی دیده می‌شود، خودداری کنید.

آب و هوای تایلند در جولای

در انتهای ماه جولای روز های  بادی و بارانی تایلند شروع می شود. در آگوست  سواحل شرقی هنوز هم گرم هستند، اما جزایری مانند جزیزه ساموئی | Koh Samui به دلیل تعطیلات مدرسه بسیار شلوغ می شود.

آب و هوای تایلند در آگوست

در آگوست بارش باران در سراسر تایلند همه گیر است، به خصوص در شمال کشور که باران‌های سنگین رایج است. از این رو، اگر سواحل تپوکت و پاتایا بهانه سفر شما به تایلند است، باید بگوییم که آگوست بدترین زمان سفر شما به تایلند است، البته وضعیت در جزیره ساموئي جز بهتر است و ممکن است تنها با بارش های  صبحگاهیرو به رو شوید. 

تایلند در سپتامبر

سپتامبر معمولا مرطوب‌ترین ماه سال در تایلند است.

آب و هوای تایلند در اکتبر

بارش‌ها در ابتدای ماه اکتبر همچنان ادامه دارد و دمای هوا کم کم شروع به افت می‌کند. با این وجود، با دمای هوای خنک‌تر و رطوبت پایین، احتمال بارش باران در پایان ماه، ماه اکتبر ماه کمتر می شود و زمان خوبی را برای سفر می سازد.

آب و هوای تایلند در نوامبر

با آمدن نوامبر خورشید بار دگر به سواحل غرب تایلند بازمی‌گردد و  Khao Lak، پوکت | Phuket و کرابی | Krabi مقصد محبوب گردشگران می شود. با اینکه این ماه زمان توریستی تایلند محسوب می شود و همه جا شلوغ است، اما اگر در ابتدای ماه سفر کنید می‌توانید از شلوغی و ازدحام جمعیت دوری کنید.

آب و هوای تایلند دسامبر

در دسامبر آب و هوای تایلند کاملا معتدل بوده و زمان پیک بازدید از تایلند می باشد .

 
نظرات کاربران
دیدگاه