سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

برنامه سفر به بانکوک

خود را برای سفر به بانکوک تایلند آماده کنید. تور تایلند یکی از تور های مسافرتی محبوب در میان توریستان خوش ذوق و طبیعت دوست است. تعداد اماکن دیدنی تایلند کم نیست و اگر شما هم زمانی محدود برای سفر به کشور لبخند ها دارید برای تک تک روز های خود برنامه ریزی کنید. 6 روز از سفر خود به تایلند را با برنامه ریزی به خاطره انگیزترین سفر ها تبدیل کنید. در ادامه با سفرنامه 6 روزه تایلند آشنا خواهید شد.

سفر 6 روزه به بانکوک تایلند

تفریحات آبی تایلند

در فاصله حدود یک ساعت و نیم خارج از بانکوک، کمپ ازکی ویک آخرین پهنه آبی را خواهید یافت که می‌توانید مهارت‌ های آبشار سواری‌‌ خودتان را بسنجید. در اینجا از همه سطوح مهارتی استقبال می‌شود. در عین حال که موج سواری می‌تواند هیجان‌انگیز باشد، برای کسانی که برای استراحت قصد اقامت در خانه‌ های ییلاقی را دارند کمپ ازکی ویک هیجان روی آب بودن را با آرامش بنگله‌ های کنار دریاچه ترکیب می‌کند. هزینه اجازه خانه‌ های ییلاقی از حدود 1000 بات به ازای هر شب شروع می‌شود. همچنین بسته‌ های روزانه‌ ای نیز برای 2000 بات وجود دارد که شامل 30 دقیقه موج سواری و ناهار ارگانیک است.

کانچانابوری

kanchanaburi

حدود چند ساعت خارج از بانکوک، شهر تاریخی کانچانابوری قرار دارد. برای مشاهده و تجربه هر تفریحی، هیچ کمبودی در کانچانابوری وجود ندارد. برخی از جاذبه‌های برجسته آن شامل پارک ملی اراوان Erawan، موزه یاد بود هلیفایر پاس Hellfire Pass، موزه قطار مرگ، پل روی رودخانه کووی و دیگر جاهای دیدنی است. قطعا در انتخاب یکی از این جاذبه‌ ها برای بازدید در طول روز کشمکش خواهید داشت.

جزیره بنگ کراچائو

Bang Krachao

اگر به دنبال فرار از هوای شهری و به امید تنفس هوای تازه هستید، بنگ کراچائو جزیره‌ای است که می‌توانید از آن بازدید کنید. برای گردشگرانی که به دنبال دوچرخه‌ سورای هستند، که تقریبا عملی غیر ممکن در شهر شلوغ بانکوک است، این جزیره مصنوعی عالی است. تورهای محلی دوچرخه‌ سواری در سراسر جزیره وجود دارد و همچنین گردشگران می‌توانند برای یک روز دوچرخه‌ ای را با حدود 1 دلار اجاره کنند تا بتوانند از طریق مسیر های چوبی که همه جا کشیده شده است سیاحت کنند. همچنین در اینجا پارک ناکون کوانخان Sri Nakhon Kuenkhan را نیز خواهید یافت که می‌توانید کرجی‌ ها و قایق‌ های تفریحی را برای سیاحت دریاچه‌ های آن اجاره کنید. توجه داشته باشید که در آخر هفته بازار شناوری نیز در این جزیره وجود دارد که نسبت به سایر بازار های ارزان بانکوک در داخل و در اطراف بانکوک توریست های کمتری دارد.

شهر تاریخی آیوتایا

Ayutthaya

در حدود 70 کیلومتری شمال بانکوک، آیوتایا پایتخت باستانی تایلند است. تا سال 1991 ویرانه‌ های آیوتایا به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته نشده بود. دوچرخه، موتورسیکلت یا یک راننده تاک توکی اجاره کنید تا شما را از یک سایت به سایت بعدی ببرد. اگرچه بازدید از هر معبد و همه معابد به ویژه در گرمای تایلند کار طاقت‌ فرسایی است. با این حال این مکان یکی از شهرهای مورد علاقه گردشگران در تمام تایلند است.

پارک ملی خائو یای

 

 

 Khao Yai

کمی بیش از دو ساعت در خارج از شهر، پارک ملی خائو یای را خواهید یافت. این پارک در سال 1962 تاسیس شد و اولین پارک ملی و رسمی تایلند و همچنین سومین پارک بزرگ در کل کشور تایلند است. مسیرهای پیاده‌ روی طویلی وجود دارند که این مکان را مقصدی عالی برای مسافران و کسانی کرده است که عاشق سیاحت در فضای باز هستند. مسیر های پیاده‌ روی نسبت به اردوگاه‌ های شلوغ، آبشار ها و منظره‌ های موجود در سراسر پارک ملی آرام هستند. یکی از معروف‌ ترین آبشارهای تایلند را نیز می‌توانید در اینجا ببینید. آبشار هائو سوات Haew Suwat  که حدود 20 متر ارتفاع دارد و اگر چه زیبایی آن موجب محبوبیتش شده است اما مه و غبار آن چیزی است که توریست ها را تسخیر می‌کند.

جزیره کو کرت بانکوک

Ko Kret

کو کرت در حدود 15 کیلومتری شمال بانکوک است. در اینجا یکی از قدیمی‌ ترین شهرک‌ های تایلندی را خواهید یافت. شما همچنین دیگ‌ های سفالی دست‌ سازی پیدا خواهید کرد که در کل جزیره مصنوعی فروخته می‌شود. مثل بنگ کراچو، این جزیره نیز دارای یک بازار آخر هفته عالی است که گردشگران کمتری دارد و به بازدید کنندگان مجموعه متنوعی از گل های تازه، غذاهای خوشمزه تایلندی و سوغاتی‌ تایلند را ارائه می‌کنند. بازار روز های شنبه‌ ها و یکشنبه‌ ها از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر باز است. حتما از بزرگترین معبد کو کرت، وات پرامایکاواس Wat Poramaiyikawas نیز دیدن کنید. عدم وجود اتومبیل در این جزیره دوچرخه‌ سواری را آسان تر می‌کند.

اماکن دیدنی ممنوعه تایلند، 7 دیدنی خطرناک در بانکوک: راهنمای سفر به تایلند 

اماکن دیدنی و رویایی تایلند: جاذبه های توریستی تایلند

نظرات کاربران
دیدگاه