راهنمای سفر به تایلند

راهنمای سفر به تایلند

بایدها و نبایدهای سفر به تایلند

بانکوک یکی از شهر های بسیار زیبای تایلند و دنیاست. حتی اگر تا به حال با تور تایلند به این شهر سفر نکرده باشید حتما آوازه مراکز خرید بانکوک، بار ها، رستوران ها و فرودگاه بانکوک تایلند به گوشتان خورده است. از امکانات این شهر لوکس که بگذریم، نمی توان به راحتی چشم بر جاذبه های بانکوک بست. زیبایی منحصر به فرد اماکن دیدنی تاریخی و طبیعی بانکوک بسیار متحیر کننده است. اما آیا تا به حال از خطرات موجود در اماکن دیدنی این شهر زیبا چیزی شنیده اید! خطراتی که تنها اهالی محلی بانکوک از آن با خبر هستند و اغلب توریستان از آن اطلاعی ندارند.

در طول سفر با تور تایلند پیش از بازدید از بانکوک، حتما از لیست اماکن دیدنی خطرناک این شهر مطلع گردید و راهنمای سفر به تایلند را دنبال کنید.

جاهای دیدنی خطرناک بانکوک

خیابان خائوسان بانکوک

Road khaosan

این جاده برای سالها مسیر و پایگاه اصلی مسافران کوله پشتی به پشت در بانکوک و تایلند بوده است. در تمام شب های هفته این خیابان مملو از مسافران با کوله پشتی های بزرگ و کوچک می باشد. با این حال مشکل این است که با گسترش اینترنت و پیشرفت مهارت های زبانی مردم تایلند، دیگر نیازی به خیابانی به عنوان مرکز کوله پشتی به دوش ها نمی باشد. بجای ملاقات و پرسش از مردم به منظور گرفتن راهنمایی احتمالا نامناسب برای سفر، شما به راحتی میتوانید مسیر خود را با استفاده از اینترنت به شکل آنلاین بیابید و از نواحی شیک تر و مناسب تر بانکوک، نظیر Ekkamai و Thonglor دیدن کنید، نوشیدنی های های دلچسب بنوشید و با مردم محلی ارتباط برقرار کنید. 

خیابان ممنوعه تایلند

Patpong Street

خیابان پاتونگ بانکوک به مکانی نامناسب در تایلند مشهور می باشد. خیابانی پوشیده شده از چراغ های نئون بسیار درخشان که کارگرانی با پوشش کوتاه و نامناسب و همین طور هنرمندان و صنعتگران متقلب بسیاری در آنجا حضور دارند. دیدن این بخش از تایلند ممکن است چیزی به سفر شما اضافه نکند. در این خیابان فروشگاه ها و مراکز خرید تایلند هم وجود دارند که میتوانید از آنها بازدید کنید. نادیده گرفتن این خیابان از خرج شدن چند هزار واحد پول تایلند که می تواند در جای دیگری خرج شود جلوگیری میکند . 

کاخ گرند پالاس بانکوک

Palace Grand

این قصر بدون شک مکانی زیبا می باشد ولی لذت بردن از این همه زیبایی زمانی که زیر دست و پای مسافران مشتاق گیر بیفتید و یا توسط گروه های توریستی به سویی رانده شوید، کاری بسیار سخت خواهد بود. در بهترین حالت هوا گرم می باشد و گیر افتادن در این شلوغی و ازدحام در چنین هوایی خسته کننده خواهد بود. بنابراین پول خود را ذخیره کنید و در عوض از یکی دیگر از معابد زیبای بانکوک که خلوت تر است دیدن کنید. توجه داشته باشید که قدم زدن در اطراف این قصر و دیدن زیبایی های آن از دور راه دیگریست که میتوانید بدون جنگیدن با سایر توریست ها بر سر جا، این مکان را در قابی بزرگتر بببینید و زیبایی های آن را تحسین کنید. 

مرکز خرید چاتوچاک

Shopping Center Chatuchak

این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان می باشد که در آسیا قرار دارد. ایراد این مرکز همین بزرگ بودن آن می باشد. بازدید کامل از این مرکز خیلی وقت گیر می باشد. علاوه بر این، توریست ها و مردم محلی بسیاری غیر از شما هستند که قصد بازدید کامل از این مرکز را دارند و همین دیدن این مرکز خرید را بسیار سخت تر و زمان بر تر خواهد کرد. اگر واقعا قصد خرید در بانکوک را دارید بهتر است از مراکز خرید خلوت تری نظیر Rod Fai دیدن کنید و یا خرید از این مرکز خرید را به زمانی موکول کنید که بقیه جاهای دیدنی بانکوک را دیده اید و فرصت کافی دارید.

معبد وات فو بانکوک

Wat Pho
این معبد نیز بسیار شلوغ است و این شلوغی و ازدحام ممکن است بازدید از این مکان را تبدیل به تجربه ای ناخوشایند کند و حتی زیبایی این مکان را در چشم ببیننده از بین ببرد. اگرچه این موضوع ممکن است اشتیاق شما برای دیدن معابد بودایی ها را تحت تاثیر قرار دهد ولی نا امید نشوید. گزینه های مناسب بسیاری وجود دارند که بجای این مکان ها میتوانید از آنها دیدن کنید. بجای وات فو به محله چینی ها بروید و از Wat Traimit دیدن کنید که خانه بزرگترین مجسمه بودای طلایی جهان می باشد و بازدید از آن نیز رایگان است.

جواهر فروشی های بانکوک

بانکوک همانند بیشتر شهرهای بزرگ جهان دارای هنرمندان و صنعتگران متقلب زیادی می باشد. ولی خوشبختانه اگر شما بدانید که به دنبال چه هستید، براحتی قابل تشخیص هستند. نمونه های از این متقلب ها، بعضی جواهر فروشی ها و مراکز دوخت و دوز متعدد می باشند. اگر چه برخی از فروشنده ها صادقانه رفتار میکنند ولی برخی دیگر پول شما را می گیرند و کاری به شما تحویل نمی دهند و یا کار را با کیفیت بسیار پایین تر از انتظار شما تحویل می دهند. از طرف دیگر جواهر فروشی ها ممکن است به اشتباه به شما بگویند که چقدر معتبر هستند و اینکه با خرید از آنها چقدر سود خواهید کرد و البته همه این ها بی معنی است. اگر به دنبال مکانی برای خرید جواهر هستید ابتدا تحقیق کنید، مطمئن شوید و بعد اقدام به خرید کنید.

فروشگاه تات

TAT

TAT یک سازمان دولتی می باشد که خرده فروشی ندارند. حال آنکه عده زیادی از مردم هستند که مشتاق دیدن TAT ها هستند تا بتوانند بلیط های سفر ارزان به تایلند و یا خدمات ارزان دریافت کنند. این مکان ها غیر حقیقی هستند و بلیط هایی که شما از آنها می خرید یا تقلبی هستند و یا با آنچه تبلیغ می شود فرق دارند. پس به شما توصیه می کنیم که به کار خود بپردازید و جذب این تله ها نشوید.

نظرات کاربران
دیدگاه
از سراسر وب