جزیره کو تائو : 10 دلیل برای سفر به کو تائو تایلند

جزیره کو تائو : 10 دلیل برای سفر به کو تائو تایلند

جزیره کو تائو تایلند، بنا بر 10 دلیل فو العاده باید از کو تائو تایلند دیدن کرد

کو تائو تایلند در میان مسافرین تور تایلند از گذشته تا به حال به خوبی به بهشتی برای غواصی معروف است، جزیره ای فوق العاده زیبا برای غواصی با قیمتی ارزان و استاندارد های بالا. در کو تائو تایلند، وسایل غواصی در قیمتی بسیار مناسب در اختیار توریستان  و علاقه مندان به غواصی قرار داده می شود و تمامی لوازم طبق آخرین استاندارد های روز بررسی می شوند. در کو تائو زیباترین زندگی آبی را خواهید دید و باور آنچه که با چشم خود می بینید سخت است. به محض آنکه به کو تائو رسیدید، چشم انداز ساحل و خشکی جزیره شما را غافل گیر خواهد کرد، اما این تنها جاذبه پوکت نیست، زیبایی های فوق العاده تائو به اعماق آب های جزیره کشیده می شود.

از بانکوک تا کو تائو چقدر راه است ؟  خط هوایی / اتوبوس و یا قایق مسافربری کوتائو 

سفری با هواپیما / اتوبوس به کو تائو - سفر شما با یک پرواز از Surat Thani بانکوک به جزیره بهشتی و باورنکردنی تائو تنها 2 ساعت طول خواهد و با اتوبوس های توریستی بانکوک 8 ساعت در راه خواهید بود. البته این 8 ساعت هم جزوی از سفر شما خواهد بود و در مسیر با جاذبه های غیر منتظره غافل خواهید شد. 

نشانی کو تائو بر روی نقشه 

هزینه بلیط اتوبوس از بانکوک به کو تائو :

هزینه بلیط اتوبوس از بانکوک به کوتائو بین 24 الی 36 دلار است.

به هنگام بازدید از جزیره کو تائو، جزیره سامویی را از دست ندهید : می توانید از بانکوک به کو سامویی - Koh Samui سفر کنید و از آنجا سفری کوتاه با کشتی های مسافربری به کو تائو داشته باشید. البته بدی این انتخاب، هزینه بالای آن است. شاید این سفر برای شما کمی گران تر از حد معمول تمام شود، اما این سفر ارزش این هزینه را دارد. در انتها اگر این مسیر را برای سفر به کو تائو انتخاب کردید، لازم است خاطر نشان کنیم که بهتر است برای فرار از شلوغی ، صبح زود خود را به قایق های مسافربری کو سامویی برسانید. بنابراین براب پرواز هم هرچه زودتر بلیط خود را رزرو کنید راحت تر خواهید بود.

هزینه پرواز از بانکوک به کو تائو : 

بلیط پرواز شما می تواند کاملا متغیر و بسته به زمان سفر شما باشد، در فصل هیا توریستی بهای بلیط هر نفر 100 دلار و در روزهای خلوط تنها 30 دلار است.

سفری با قطار به کوتائو -  راه دیگری که می توانید برای سفر خود به کو تائو انتخاب کنید، خطوط قطار است که تقریبا بین 14 الی 15 ساعت زمان می برد. سفر شما با قطار به کو تائو سفری خواهد بود که قطعا خاطره ای خوش در ذهن شما برجای خواهد گذاشت و علاوه بر این به شب را در قطار خواهید گذراند ، در نتیجه در کنار لذت سفر، هزینه یک شب اقامت در هتل های تایلند در جیبتان خواهد ماند. 

مسیر عبور خطوط ریل قطار هم بسیار زیباست و از کل مسیر لذت خواهید برد. از ایستگاه قطار بانکوک به ایستگاه قطار Chumphon خواهید رفت و سپس با یک قایق مسافربری به کو تائو خواهید رسید. بهتان پیشنهاد می کنیم که در ایستگاه قطار بلیط combo رزرو کنید، چرا که معمولا سرویس حمل و نقل رایگان به کو تائو ارائه می دهند.

( پیشنهاد می کنیم که اگز زمان کافی دارید یک شب را در Chumphon بمانید و از طعم غذا های خوشمزه محلی با نصیب شوید )

هزینه بلیط قطار از بانکوک به کو تائو :

هزینه بلیط قطار از بانکوک به کو تائو بین 34 الی 56 دلار است.

چطور از پوکت به کو تائو برسیم ؟ 

اتوبوس / تاکسی از پوکت به کو تائو - می توانید با یک اتوبوس و یا تاکسی خود را به Chumphon برسانید و سپس با یک اتوبوس مسافربری به کو تائو سفر کنید. 

پرواز به کو تائو از پوکت - راه دوم پرواز به سامویی و استفاده از قایق مسافربری به سمت کو تائو است.

چرا از کو تائو تایلند دیدن کنیم ؟

در طول سفر به تایلند باید از کو تائو دیدن کنید، در این جزیره حتی یک ساعت هم بیکار نخواهید بود از تفریحات آبی گرفته تا صخره نوردی و 10 دلیلی که باید از تائو دیدن کرد :

1.صخره‌نوردی و پیاده‌روی در جزیره کو تائو تایلند

نمای سر به فلک کشیده کو ‌تائو گذرگاهی در خلیج تایلند، چشم اندازی غیر قابل انکار است. جزیره ای از سنگ‌های آتشفشانی با بیش از 70 مسیر برای صعود در اطراف خود، با دیواره‌های کوهستانی و مناظر پانوراما، صخره‌های ساحلی و مناطق بسیار زیبا. کوهپیمایی کو ‌تائو گزینه‌ مناسبی برای هر میزان سطح مهارت در هر بازه زمانی می باشد. در مدت کوتاه سفر خود می توانید در یکی از دوره های کوتاه مدت صخره نوردی شرکت کنید و یا اگر هم تجاربی در این زمینه دارید، می‌توانید راهنما و تجهیزات لازم را کرایه کنید.

2. پدل برد بادی - SUP در جزیره کو تائو تایلند

برای تماشای نمای پانورامای جزیره و دریای شیشه ای جزیره خود را آماده یکی از هیجن انگیز ترین تفریحات آبی کنید، پدل برد بادی و پاراگلایدنیگ بهترین راه برای گشت و گذار در آبهای مرجانی  تایلند است. در طول سفر در تائو تایلند گوشه ای زیبایی جهان را در غروب آفتاب ببینید و از ورزش‌های آبی دیگری نظیر اسنورکلینگ و غواصی، واک‌بردینگ و قایق‌های موتوری سریع‌السیر لذت ببرید.

3. پرش از صخره های کو تائو تایلند

پرش از صخره افسانه‌ای در خلیج تانوت بای تفریحی بسیار هیجان انگیز با لذت بسیار است. از ارتفاع 12 متری به درون آب بپرید و خود را درگیر هیجانی واقعی کنید.  پرش از صخره جزو تفریحات محبوبیست که در لیگ‌های بزرگ‌تر نیز انجام می شود. در طول ماه‌های تابستان Goodtime Adventure یک تور پرش از صخره در خلیج Laem Thien Bay است. در آنجا، قبل از اینکه پرش از ارتفاع 12 متری را امتحان کنید، ابتدا با سکوهای سه و نه متری شروع خواهید کرد.

4. پرواز تریپز در کو تائو تایلند 

خاطره ای از یک پرواز جهشی برای خود بسازید و توانایی خود را در پرواز تِرِپیز امتحان کنید! این تفریح برای تمامی افراد، از افراد مبتدی که تجربه ای در پرواز ندارند، تا افراد با تجربه ای که بار ها بار ها تجربه پرواز ترپیز را داشته اند بسیار مهیج است. جلسات آموزشی  توسط مربیان با تجربه با نرخ باورنکردنی برگزار می شود و قریب به اتفاق مبتدیان تنها در یک جلسه می‌توانند تا میانه راه پیش بروند. تمام سنین، در هر سطح آمادگی جسمانی از این ورزش استقبال می کنند. 

5. یوگا در کو تائو تایلند

اکثریت مسافران کوه تائو را به عنوان مقصدی برای سم‌زدایی و بازاندیشی انتخاب می‌کنند. به سمت باشگاه یوگای اوشن‌ساند Oceansound در جنوب جزیره حرکت کنید و از قیمت‌های روزانه و هفتگی عالی یوگا برای تسکین بدن و ذهن خود استفاده کنید. مربیان با تجربه یوگا جلسات آزادی برگزار می کنند که برای همگان در دسترس است، حتی برای افراد حرفه ای نیز جلسات آموزش حرفه ای یوگا برگزار می شود. باشگاه یوگای شامبالا - Shambhala در سایری - Sairee طیف خوبی از کلاس‌های یوگا ارائه می‌دهد.

6. دیدن بچه لاک‌پشت‌های کوچک در کو تائو تایلند

حتی اگر دوستداره حیوانات نباشید، تماشای لاک پشت های تازه متولد شده یک چیز دیگریست، لاک پشت های کوچک بامزه ای از دل ساحل ماسه ای سر از تخم بیرون می آورند و با شتاب برای اولین شنا به سوی دریا حرکت می کنند. تپه‌های دریایی در چالوک Chalok که توسط بخش وزارت منابع دریایی و ساحلی تایلند پشتیبانی می‌شود و هدف آن پرورش لاک‌پشت‌های جوان در محیطی امن و سالم، معمولا به مدت یک سال است. متاسفانه در شرایط طبیعی، تنها یکی از 1000 لاک‌پشت دریایی تا بزرگسالی زنده می‌ماند از این رو از آنها تا یک سالگی مراقبت می شود تا در طبیعت وحش به اندازه کافی قوی شوند و بتوانند زندگی کامل و سازنده‌ای داشته باشند. این سازمان به مردم عادی و علاقه مند اجازه می دهد تا همه روز در ساعت 4 بعد از ظهر به لاک پشت ها غذا بدهند و در رابطه با زندگی لاک پشت ها بیشتر بدانند.

7. شرکت در جشنواره‌ها و جشن‌ها در کو تائو تایلند

فرهنگ تابلند مدت هاست که جشنواره ها و جشن های بسیار شاد و مهیجی گره خورده  و   کو تائو یکی از بهترین نواحی تایلند برای شرکت در این مراسمات است. هر ساله در ماه مارس جشن سالانه کو تائو برگزار می شود، اگر می توانید در ماه مارس به تایلند سفر کنید تا از اجراهای زنده، دی‌جی‌ و هنر، موسیقی در جشنواره لذت ببرید البته در سراسر سال نیز تقریبا در هر ماه مراسمات و رویداد های شادی روی می دهد.  

8. غذا در کو تائو تایلند

یکی یدگر از چیزهایی که توجه بازدیدکنندگان کو تائو را به خود جلب می‌کند، کیفیت بالای غذا تایلندی و قیمت بسیار مناسب آن در کو تائو تایلند است.

9. اسکواش، سقوط آزاد و غواصی (اسنورکِل) در کو تائو تایلند

کو تائو را بدون سیاحت زیبایی‌های زیر دریای آن، ترک نکنید. دوره‌های غواصی‌ زیادی برای تمام سطوح مهارتی به زبان‌‌های مختلف برگزار می شود بنابراین هیچ محدودیتی برای کشف زیبایی‌های آب‌های شیشه ای کو تائو وجود ندارد. شرکت در این کلاس ها حتی برای کسانی بودجه کمی برای سفر دارند مناسب است و هیچ نقطه‌ای از جهان قیمتی به مناسبی اینجا پیدا نخواهید کرد بنابر این به راتی می توانید تمامی وسایل غواصی را کرایه کنید و در یکی از خلیج‌های کو ‌تائو غرق زیبایی با عظمت دنیای زیر آب شوید.

نظرات کاربران
دیدگاه
  • پ ن ۱۳۹۸/۰۸/۰۷

    در تابستان 98 از این شهر زیرزمینی "به اصطلاح قدیمی" بازدید کردیم. در کل طول مسیر که تهویه مناسبی هم نداشت، "کوچکترین اثری از باستانی بودن این شهر ندیدیم". در واقع، تمام مسیر با سنگهایی که در عکسها مشخص هستند پوشیده شده بود و جز چند پله و سقف، در جای دیگری نمیتوانستید اثری از گذشته را ببینید. در سرتاسر مسیر برای القای باستانی بودن شهر، چندین کوزه شکسته و بیل و کلنگ و امثال آن را قرار داده بودند که "به وضوح باستانی نبودند" و احتمالا آنها را از ساکنان محلی گرفته بودند. در قسمت موزه نیز اثر جالب توجهی وجود نداشت جز چند شی بدون توضیح و نقشه‌های ناواضح و نامربوط. همچنین گفته شده بود که فسیل چند میلیون ساله یک لاک‌پشت وجود دارد که وقتی به آن مکان رسیدیدم، تابلویی را مشاهده کردیم که میگفت اینجا "محل" آن فسیل چند میلیون ساله بوده و در طی بازسازی‌ها، به دلیل ناوارد بودن کارگران، "این فسیل از بین رفته!!" تنها قسمتی که جالب بود، فضای بیرونی بود، که در دو عکس آخری که شما قرار داده‌اید مشخص هستند، و دلیل آن وجود چند غاز و درخت بود و مهمتر از آن به این دلیل که کسی در مورد باستانی بودن فضای آن به شما دروغ نگفته بود! اگر به واسطه برنامه تور مجبور به بازدید از این شهر شدید، از این فضای بیرونی استفاده کنید (که چون در خارج از مجوعه قرار دارد، نیازی به پرداخت هزینه برای آن نیست.) هزینه ورودی نفری 40 هزار تومان بود که برای دیدن مسیری بسیار گرم و بدون اکسیژنی که از سنگهای تازه از کوه استخراج شده ساخته شده بود، بسیار زیاد است. تنها نکته مثبت حضور پرسنل این شهر بود که با دلسوزی توضیحاتی ارائه میدادند. در پایان، بازدید از این شهر به اصطلاح باستانی را به هیچ عنوان "پیشنهاد نمیکنم "مگر اینکه "خیلی" به بازدید "مناطق باستانی کاملا تغییر یافته و مدرن شده" که اثری از باستانی بودن در آن نمانده باشد علاقه داشته باشید.

    ۰
    ۰