لباس مناسب برای سفر به تایلند، وسایل سفر به تایلند

لباس مناسب برای سفر به تایلند، وسایل سفر به تایلند

دانستنیهای سفر به تایلند : برای سفر به تایلند چی ببریم، می خوام برم تایلند چی بپوشم ؟

چطور برای سفر به تایلند آماده شویم ؟  به تایلند سفر می کنید تا از سواحل زیبای تایلند لذت ببرید یا یک سفر هیجانی عالی در جنگل های تایلند داشته باشید ؟ عازم یک سفر کاری به تایلند هستید ؟ پیش از سفر با تور تایلند راهنمای سفر به تایند را دنبال کنید تا از نا گفته ها و تجربیات مفیدی که همه نمی دانند مطلع شوید و بعد از سفر افسوس چیزی را نخورید.

وسایل اظافی برای سفر هیچ گاه خوب نبوده و نیست، اما این بدین معنا نیست که وسایل ضروری سفر را فراموش کنید. سفر به تایلند، سفری به کشوری با آب و هوایی تقریبا گرم است. مطابق با الزاامات آب و هوای تایلند وسیله بردارید و سفر را برای خودتان سخت نکنید، در یک هوای گرم و یا بارانی در کشور زیبای تایلند ترجیح می دهید یک کوله پشتی سنگین با کلی وسایل غیر ضروری را حمل کنید و یا یک سفر  سبک با وسایل کافی داشته باشید!!

شاید باور این جمله سخت باشد اما حتی نوع پوشش کفش شما در طول سفر به تایلند مهم است، این سفر به دلیل شرایط آب و هوایی خاص تایلند با سفر به دیگر کشور ها کمی متفاوت است با ما همراه باشید، در دامه با چه نکاتی آشنا خواهید شد : 

چه چیز هایی با خود به تایلند ببرم؟

لباس مناسب برای سفر به تایلند، لباس و کفش مناسب ؟

لیست کامل وسایل لازم برای سفر با تایلند ؟

آرایش مناسب برای سفر به تایلند ؟ 

چه چیز هایی با خود به تایلند نبرم ؟

چطور-سفر-به-تایلند-آماده-شوم-1

وسایل آرایشی و بهداشتی لازم برای سفر به تایلند ؟

اولین وسایل لازم همانطور که می دانید مسواک، خمیر دندان، برس مو از باید هیا سفر و اما چیزی که باید به لیست وسایل بهداشتی خود اظافه کنید پشه کش ودستمال کاغذی است. پشه ها و حشرات تایلند اولین چیزی خواهد بود که شما در سفر به تایلند ممکن است شما را آزرده و ناراحت کند، به خصوص اگر به گزیدگی حساسیت دارید فراموش نکنید :

پشه کش برای مچ دست شما:

1. دستبند پشه کش

2. مچ بند های میکروفیبری (عالی برای بچه ها)

اگر نمی خواهید غذای لذیذ پشه ها و حشرات تایلند باشید، مچ بند یا هر نوع دیگر پشه کش را فراموش نکنید.

کمبود و نبود دستمال کاغذی در رستوران ها و حتی هتل های تایلند شاید عجیب باشد، اما واقعا در طول سفر به تایلند حتی در توالت و سرویس بهداشتی نیز دستمال کاغذی پیدا نمی کنید. اگر مصرف دستمال کاغذی برای شما مهم است، آن را فراموش نکنید.

لباس مناسب برای سفر به تایلند

تایلند در کل دارای آب و هوایی مدیترانه ای و مرطوب است و اگر می خواهید شرایط آب و هوایی کلی تایلند را بدانید، باید گفت که به کشوری مرطوب و گرم سفر می کنید،  را  از این رو لباسی برای آب و هوای گرم آماده کنید. البته لازم به ذکر است که گرمای این کشور زیبا آنقدر اذیت کننده نیست و سفر شما به تایلند را مختل نخواهد کرد. 

لباس مناسب آقایان برای سفر به تایلند :

 پیراهن های پولو، پیراهن های سبک با و شلوار گلف و برمودا، تی شرت و شرتک است، یک شلوارک بلند زیر زانو هم برای شب های تایلند بسیار مناسب است.

لباس مناسب خانم ها برای سفر به تایلند :

دامن، شلوارک، لباس های تابستانی و تاپ و بلوز های سبک است. فراموش نکنید که خانم ها در تایلند بهتر است لباسی تن کنند که در آن شانه هایشان پوشیده و یقه لباس بسته باشد.

هشدار ! خانم ها و آقایان برای ورود و بازدید از معابد تایلند می بایست لباسی تن کنند که شانه ها و زانوهایشان پوشیده باشد، برای خانم ها بهتر است لباس آستین بلند تن کنند.

چطور-سفر-به-تایلند-آماده-شوم-2

کفش مناسب برای سفر به تایلند :

در تایلند پیاده روی زیادی خواهید داشت، پس باید کفشی بردارید که در آن به اندازه کافی راحت باشید. کفش مناسب برای سفر به تایلند کفشی سبک با جنس ضد آب است. کفش هایی از جنس پلاستیک و یا لاستیک بهترین جنس کفش برای سفر به تایلند می تواند باشد. از پوشیدن صندل های کفه صاف و لیز خودداری کنید.

هشدار! پیش از ورود به معابد و یا خانه افراد محلی تایلند فراموش نکنید که کفش های خود را در آورید.

خانم ها اگز می خواهید مچ پایتان را ببندید و یا دندان جلو خود را از دست دهید، حتما کفش پاشنه بلند بپوشید. تایلند با آب و هوای بارانی و مرطوب خود اصلا جای مناسبی برای پوشیدن کفش پاشنه بلند نیست، می توانید از کفش های لژ دار استفاده کنید.

اگر می خواهید پاهای خود را به مرگ بسپارید پوتین های سر سخت پیاده روی بپوشید. کفش های سنگین و یا پوتین های کوتاه برای سفر به تایلند اصلا مناسب نیستند. 

غذا در تایلند

نکته بعدی در رابطه با غذا های تایلند است، با اینکه غذا های تایلند خیلی خوشمزه و اشتها آور است، اما ممکن است با ذائقه شما جور نباشد، از این رو برای سفر به تایلد حتما چند قرص مولتی ویتامین و مکمل غذایی مغذی همراه خود داشته باشید تا برای بازدید و گشت و گذار در اماکن دیدنی تایلند انرژی کافی داشته باشید.

هشدار! پیش از اینکه از برای خوردن غذا های تایلندی بی تاب شوید، با نکاتی که می بایست درباره غذا های خیابانی تایلند بدانید در "غذا ها و نوشیدنی های دلچسب تایلند" آشنا شوید.

بطری آب و آب نوشیدنی در تایلند

بطری آب، مسلما نمی توانید با خود از اینجا بطری آب حمل کنید، اما این نکته آنقدر مهم است که می خواهیم باری دیگر یاد آور شویم: فراموش نکنید که آب شرب تایلند زیاد بهداشتی قابل شرب نیست، در طول سفر به تایلند تنها از بطری های آب معدنی استفاده کنید. خرید بطری آب شاید کمی گران تمام شود، اما بدانید که ارزشش را دارد و حد امکان از نوشیدن آب شهری تایلند خودداری کنید.

چطور-سفر-به-تایلند-آماده-شوم-3

با فرهنگ تایلند آشنا شوید

هر کجای دنیا که سفر کنید فرهنگ و سنت مخصوص آن محل را خواهید دید، پس بدیهی است که در طول سفر به تایلند با سنت هایی رو به رو می شوید که ممکن است برای شما نا آشنا باشد. پیش از سفر به تایلند با فرهنگ و راهنمای سفر به تایلند آشنا شوید تا با آنچه که در تایلند در انتظار شماست آشنا شوید و بتوانید با شرکت کردن در مراسمات، با مردم محلی تایلند لحظات خوشی را سپری کنید. فراموش نکنید که هرگز آداب و رسوم تایلندی ها را مسخره نکنید!

اسناد، مدارک شناسایی و پول لازم برای سفر

پاسپورت، بلیط هواپیما، ویزای تایلند، دفترچه بیمه، بیمه نامه مسافرتی، گواهینامه و مدارک لازم جهت اجاره موتور را فراموش نکنید، حتما  قبل از رزرو تور تایلند  و اقدامات دیگر سفر حتما از تاریخ اعتبار پاسپورت خود اطمینان حاصل کنید تا بیهوده متحمل هزینه  های پرواز، رزرو محل اقامت و تور تایلند نشوید. سپس از پاسپورت و مدارک مهم خود یکه کپی تهیه کنید و در inbox  ایمیل خود ذخیره کنید تا در صورت مفقود هر یک از مدارک بتوانید به سفر خود ادامه دهید و برای صدور جدید مدارک راحت تر اقدام کنید. در سفر به تایلند بت بخریم یا دلار؟ 

چطور-سفر-به-تایلند-آماده-شوم-4

 

 
نظرات کاربران
دیدگاه