نکات مهم در تبدیل ارز و پول تایلند، در سفر به تایلند بت بخریم یا دلار؟

نکات مهم در تبدیل ارز و پول تایلند، در سفر به تایلند بت بخریم یا دلار؟

راهنمای تبدیل ارز و پول تایلند، بت بخریم یا دلار ؟

اول از همه اینکه باید بدانید که پیش از سفر با تور تایلند و رسیدن به بانکوک شما نیازی به پول رایج تایلند ندارید و اگر در ایران پول خود را به Baht  تبدیل کنید ضرر خواهید کرد چرا که با قیمت بالاتری این تبدیل صورت می گیرد. برای پیشگیری از این هزینه های اظافی سفر به تایلند پیش از سفر پول خود را به دلار تبدیل کنید،  پس از رسیدن به بانکوک تایلند می توانید دلار ها را با قیمت خوبی به بات تبدیل کنید. برای چنج کردن پول در تایلند نیاز به همراه داشتن پاسپورت خواهید داشت، البته در برخی از صرافی ها بدون پاسپورت نیز پول شما را تبدیل خواهند کرد. البته به این نکته هم باید توجه داشته باشید که صرافی ها برای چنج کردن کمتر از صد دلار،  بات واحد پول تایلند را به قیمت بالاتر از چنج مبالغ بالای صد دلار به شما خواهند داد. 

تصاویر اسکناس های تایلند را در زیر برای شا به نمایش گذاشتیم : 1000 بت، 500 بت، 100 بت، 50 بت، 20 بت و سکه های تایلندی. و اما توصیه می کنیم در تایلند پول زیاد با خود به این سو و آن سو نبرید، زیرا در تایلند هم همانند کشور های دیگز افراد سود جو و طمع کاری وجود دارد که مبالغ زیاد در دست شما آنها را مشتاق تر خواهد کرد. در تایلند مراقب باشید.

تخمین هزینه ها در سفر به تایلند :

صرف غذا در غرفه های خیابانی : 80-100 TBH

کرایه یک سفر کوتاه با تاک تاک : 50 TBH

کرایه تاکسی متر از فرودگاه بانگکوک : 300-400 TBH 

سوالات رایج در تبدیل ارز و پول تایلند :

می توان در تایلند با دلار هزینه ها را پرداخت کرد؟

خیر، تنها پول رایج قابل قبول در تایلند بات است... ممکن است در شهر هایی مثل Laos و Cambodia بتوانید هزینه ها را با دلار آمریکا پرداخت کنید، اما به شما توصیه می کنیم که هزینه های اصلی مثل غذا، کرایه محل اقامت و ماشین را با پول رایج تایلند پرداخت کنید. 

چقدر پول نقد می توان با خود به تایلند برد ؟

طبق مقررات ارزی :همراه داشتن  پول رایج تایلند تا THB 50,000 مجاز بوده و هر فرد می تواند مبلغی بالغ بر THB 100,000 همراه خود داشته باشد.

استفاده از دستگاه خود پرداز - ATM در تایلند ؟

دستگاه ATM به طور گسترده و وسیع در تمامی شهر های تایلند پیدا می شود و می توانید تمام هزینه های خود را از طریق دستگاه های خود پرداز در تمامی مغازه های تایلند پرداخت کنید، اما در بعضی از روستا های کوچک تایلند ممکن است به کارت خوان دسترسی نداشته باشید، از این رو، پیش  از این که از شهر دور شوید و به طبیعت بکر روستا های تایلند بزنید به فکر پول نقد خود باشید.

چقدر پول برای سفر به تایلند لازم است ؟

هزینه ها کاملا به نوع غذای مصرفی شما، محل اقامتتان و هزینه های اظافی دارد که شما در تایلند خرج می کنید، اما هزینه عادی یک روز برای یک فرد عادی در تایلند چیزی در حدود 30 الی 35 دلار است.
در کل برای ورود به تایلند هر مسافر حداکثر THB 10,000 یا هر خانواده حد اکثر THB 20,000 باید در کارت اعتباری خود داشته باشد

چه ارزی برای سفر به تایلند مناسبتیرن گزینه است ؟

همان طور که می داتید پول رایج کشور تایلند بات است، در طول سفر به تایلند برای پرداخت هزینه ها ارجع تر است که :
1- از ATM  استفاده کنید
2- بیشتر بانک های تایلندی در حال حاضر 200 بات را از کارت های خارجی به وسیله دستگاه های خودپرداز خود تبدیل می کنند.
3- به خاطر داشته باشید که پیش از رسیدن به تایلند نیازی به پول رایج تایلندی – بات ندارید
4- پول نقدی که در همان هتل و یا محل اقامت خود تبدیل می کنید

آیا می توانید از کارت اعتباری برای تبادل پول استفاده کنید؟

 تبدیل ارز از طریق بانک یا اتحادیه کارت اعتباری می تواند ارزش بالقوه با قیمت بهتری در مقایسه با صرافی های مقصد صورت گیرد. اما اگر خودپرداز های بین المللی از کارت شما بشتیبانی نکنند، بهتر است از کارت اعتباری خود تنها برای پرداخت هزینه هایتان استفاده کنید.

چه نوع کارت های اعتباری در تایلند معتبر اند ؟

بیشتر کارت های اعتباری بین المللی نظیر: ویزا کارت، مستر کارت، دینرز کلاب و امریکن اکسپرس در تایلند معتبر می باشند و می توانید از کارت اعتباری بین المللی به طور گسترده در تایلند استفاده کنید، اما هزینه استفاده از کارت اعتباری 2-3 درصد است که معمولاً فروشنده کارت قبل از فروش آن، شما را از این امر مطلع می سازد. علاوه براین، اگرچه نرخ تبادل ارز با اکثر کارت ها خوب است اما بسیاری از شرکت های صادر کننده کارت اعتباری یک هزینه اضافی بابت هزینه خدمات خارجی کسر می کنند.
برای جلوگیری از رد کارت اعتباری به دلیل بدهی و یا دلایل دیگر، پیش از سفر، بانک مربوطه کارت خود را از سفر خود مطلع سازید .

اسکناس 1000 بات تایلند، پول رایج 1000 باتی تایلند

اسکناس 500 بات تایلند، پول رایج 500 باتی تایلند

 

اسکناس 100 بات تایلند، پول رایج 100 باتی تایلند

 

اسکناس 50 بات تایلند، پول رایج 50 باتی تایلند

 

اسکناس 50 بات تایلند، پول رایج 50 باتی تایلند

 

 

نظرات کاربران
دیدگاه
 • منیر ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

  من واقعافکر نمی کردم به جز نیویورک و استرالیا تو چین هم بندر ویکتوریا باشه

  ۰
  ۰
 • سلام ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

  مطلب سفر به چین، داستان سه امپراتوری سائوسائو، لیو بی و سون چوان
  خیلی مطلب عالی بود. یاد کارتون سه برادر افتادم. خیلی ممنون

  ۰
  ۰
 • رزیتا ۱۳۹۶/۱۰/۱۴

  سلام . با اطلاعات خوب سایت شما در سفرم به چین توانستم از وقتم حداکثر استفاده را بکنم. البته همه ی دیدنی ها را ندیدم انشاء الله در سفر بعد. 

  ۰
  ۰
 • نیما رحمتی ۱۳۹۶/۰۸/۲۵

  سلام 

  من به تازگی به چین سفر کردم. از اطلاعات مفید شما خیلی استفاده کردم. همه چیز را به خوبی وصف کرده اید سپاس.
  ۰
  ۰
 • saeed ۱۳۹۶/۰۸/۰۹

  سلام 

  چین برای خودش دنیایی است. به همه توصیه می کنم بروند مخصوصا شهر ممنوعه . غذای محبوب ایرانی ها در چین خوراک بادمجان است که برنج هم سرو می شود. اصلا نگران غذا نباشید همه عالی هستند.
  ۰
  ۱