دیدنی هایی که در بانکوک باید دید، مکان های دیدنی بانکوک

دیدنی هایی که در بانکوک باید دید، مکان های دیدنی بانکوک

دیدنی های بانکوک، جاذبه های گردشگری توریستی بانکوک تایلند :

بانکوک پایتخت زیبای تایلند یکی از شهر های پر آوازه و زیبای تایلند محسوب و به عنوان مهمترین مقصد گردشگری دنیا شناخته شده. در تور بانکوک تایلند تلفیقی ازیک زندگی مدرن و تاریخی را با هم تجربه خواهید کرد، چرا که این شهر مملوء از معابد و بنا های تاریخی، رستوران های مدرن و بازار های سنتی و لوکس می باشد. اگر چه که این شهر یکی از پر جمعیت ترین شهر های تایلند است، اما جنب و جوش این شهر به هیج عنوان مختل سفر هیجان انگیز شما به این شهر اصیل نخواهد شد.

گراند پلاس و معبد زیبای وات پراکائو :

بیشتر مردم شهر بانکوک را با گراند پالاس و وات پراکائو می شناسند که در شرق رودخانه و نزدیک لنگرگاه قرار گرفته اند. اگر راجبه منحصر به فرد ترین و عجیب ترین معبد آسیا بپرسید، بی شک زیبایی و بنای طلایی معبد پراکائو ذهن همگان را به خود جلب خواهد کرد. وات پراکائو که به معنای «معبد بودای زمردین» است از دیدنی های ویژه تایلند بوده است و به گردشگران تور بتکوک تایلند این امکان را می دهد تا در یک روز تاریخ کهن و سنت این کشور لمس کنند. شاید توجه به این نکته مهم باشد که بدانید، برای ورود و بازدد از این اماکن می بایست دقت بیشتری به نوع پوشش خود کنید، لباس بلند و پوشیده برای زنان و مردان شلوار بلند توصیه می شود. همچنین اگر در روز های چهار شنبه رنگ سبز و در روز جمعه رنگ آبی به تن کنید بسیار شایسته تر و پسندیده تر است. البته زیاد نگران لیاس خود نباشید زیرا در خارج از این مکان تماشایی می توانید به راحتی لباس مناسب برای بازدید اجاره کنید.

 

معبد معروف وات آرون :

یکی دیگر از دیدنی های بانکوک، معبد وات آرون است، این معبد که با زیبایی اش جلوه ای خاص به این شهر داده سالانه تعداد بیشماری از گردشگران را به سوی خود می کشاند. اسم وات آرون به معنای معبد سپیده دم بوده و در کرانه غربی رود چائو فرایا بانکوک قرار دارد، در واقع این معبد از قدیمیترین و بزرگترین بنا های تاریخی تایلند است. در سفر با تور بانکوک حتما از تماشا عظمت این معبد طلایی متحیر خواهید ماند و این تنها جذابیت این مکان نیست. با رفتن به معبد وات آرون، علاوه برلذت بردن از هیجان قایق سواری در رودخانه وا فو، از تماشای مجسمه های عظیم آب طلا کاری شده نیز به وجد خواهید آمد.

 

شهر سوخته آیوتایا بانکوک :

شهر آیوتایارا که در طول 471 سال پایتخت تایلند بوده حالا به "شهر سوخته بانکوک" شهرت جهانی دارد و می توان گفت با گذشته سالها، این شهر باستانی یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری و توریستی بانکوک تایلند محسوب می شود. در این شهر سوخته سحر آمیز شاهد 400 معبد سوخته خواهید بود که برای تایلند از ارزش تاریخی بالایی برخودار هستند. این شهر یکی از با شکوه ترین شهر های مجلل و زیبا در آن زمان بوده تا اینکه در نیمه های قرن 18 برمه ای ها آن را تخریب کردند. اگر چه از این شهر سوخته، تنها نیمی از معابد زیبای آن باقی مانده، اما هنوز نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب می کند.

 

بازار شناور روی آب بانکوک :

بازار شناور بانکوک بازار عادی نیست که بتوانید در هر کجا آن را تجربه کرد، در سفر به بانکوک علاوه بر لذت بردن از مکان های دیدنی تاریخی، ازگشت و گذار در بازار خوش رنگ و زیبای شناور بر روی رودخانه ها نیز لذت خواهید برد. در این بازار های عمومی می توانید انواع میوه ها، سبزیجات محلی، گل و مواد غذایی و غذا های پخته شده خوشمزه را در قایق های بلند و نازک پیدا کنید. مشهور‌ترین بازار شناور، بازار domnoen saduak در راچا بوری‌ نزدیک به بانکوک است.

از دیگر جاذبه های پر بازدید تایلند :

  • مراکز خرید بزرگ این شهر
  • جاده‌ی یائومارت (محله چینی ها)
  • خانه جیم تامسون
  • جاده khaosan
  • رود چائو فرایا
  • و بازار چاتوچاک می باشد.


نظرات کاربران
دیدگاه