قیمت غذا در تایلند

قیمت غذا در تایلند

تخمین هزینه های سفر به تایلند، می خوام برم تایلند چقدر پول ببرم ؟

ارز رایج تایلند بات است اما با توجه به موضوع تبدیل راحت و بهتر دلار به بات، در این مقاله تمامی قیمت های سفر به تایلند را به دلار آمریکا برای شما محاسبه کرده ایم و بیشتر هزینه ها با احتساب سفر 2 نفره تخمین زده شده اند. در ادامه هزینه های اقامت در تایلند، هزینه حمل و نقل،  غذا، تفریحات شبانه تایلند و....  را همراه با نکات و توصیه های مفید در اختیار شما قرار داده ایم تا قبل از سفر به تایلند به درستی هزینه های سفر خود را تخمین بزنید و به راحتی سفری متناسب با بودجه خودتان  به تایلند داشته باشید. لازم به ذکر است که تمامی قیمت ها میزان هزینه متوسط سفر به تایلند می باشند، برای مثال هزینه اقامت در یک هتل سطح متوسط بوده و تمامی هزینه ها در سال 2018 آپدیت شده اند پس نگران اشتباه در تخمین قیمت ها نباشید. 

هزینه-های-سفر-تایلند-11

هزینه های روزانه تایلند : روزانه چقدر پول برای سفر به تایلند لازم است ؟

در تایلند، هزینه سفر و گشت و گذار روزانه هر فرد میانگیم 65 دلار است.
هزینه سفر به تایلند به مدت یک هفته برای هر فرد : 456 دلار 
هزینه سفر به تایلند به مدت دو هفته برای هر فرد : 911 دلار
هزینه سفر به تایلند به مدت یک ماه برای هر فرد :  1,952 دلار
هزینه متوسط غذا در تایلند
هزینه وعده غذایی برای یک روز در تایلند : 15 دلار
هزینه بطری آب کافی برای یک روز : 1.56 دلار
هزینه نوشیدنی های الکلی برای یک روز : 6.74 دلار

هزینه ناهار برای 2 نفر : 23 دلار
هزینه بلیط تا فرودگاه : 4.88 دلار
هزینه صرف ناهار در فرودگاه : 17 دلار برای 2 نفر
هزینه قایق مسافربری برای عبور از رودخانه چائو فرایا : 0.61 دلار
هزینه صرف صبحانه برای 2 نفر : 11 دلار

هزینه اقامت در تایلند :

هزینه متوسط اقامت در هتل و یا مهمان خانه سطح متوسط در تایلند : 31 دلار برای هر فرد

هزینه اقامت در هتل : 8.66 دلار
هزینه اقامت در ��همانخانه : 5.22 دلار

هزینه حمل و نقل در تایلند :

هزینه حمل و نقل در تایلند ( با تاکسی، اتوبوس و یا مترو) برای هر فرد تقریبا برابر با : 12 دلار 
هزینه حمل و نقل بین شهری در تایلند به اظای هر فرد تقریبا برابر با 29 دلار 

هزینه-های-سفر-تایلند-0

هزینه-های-سفر-تایلند-1

هزینه تفریحات در تایلند :

هزینه ورودی به جاذبه های دیدنی تایلند و بلیط نمایش های تایلند برای هر فرد تقریبا برابر با : 17 دلار
هزینه استفاده از راهنمای سفر و دیگر خدمات جاذبه های دیدنی تقریبا برابر با 3.26 دلار

هزینه بلیط ورودی معبد وات فو : 3.05 دلار
قیمت ماساژ ماهی (فیش اسپا) - ماساز تایلندی : 4.58 دلار 

هزینه غواصی و کایاک در تایلند : 4.58 دلار

هزینه بازدید از موزه Siriraj تایلند : 12 دلار برای 2 نفر

هزینه بلیط اتوبوس به معبد سفید : 1.22 دلار

هزینه-های-سفر-تایلند-2

هزینه ویزای تایلند و عوارض خروج از کشور برای ایرانیان

به منظور تحویل مدارک خود به سفارت تایلند، می توانید در روز های کاری سفارت از ساعت 8:30 الی 11:30 اقدام کنید.
برای دریافت حضوری ویزا تایلند خود نیز می توانید از ساعت 13:30 الی 16:00 به سفارت مراجعه کنید. 
در حال کلی دو نوع ویزا برای مسافران تور تایلند موجود است :
ویزای فیری : به مدت 30 روز اعتبار دارد که قابل تمدید نیز می باشد.
ویزای توریست : به مدت 2 ماه اعتبار دارد و قابلیت تمدید زمان دارد.
ویزای توریستی یک بار ورود: 35  یورو
ویزای تجاری یک بار ورود: 60  یورو
ویزای تجاری چند بار ورود یک ساله: 140  یورو
ویزای گذری تایلند: 25  یورو
هزینه خروج از کشور نیز برای بار اول 220 هزار تومان، بار دوم 330 هزار تومان و بار سوم به بعد 440 هزار تومان می باشد. 
هزینه عوارض خروج از کشور را می توانید در هر زمان از طریق سامانه پرداخت الکترونیکی امور مالیانی کشور به صورت آنلاین و یا در فرودگاه پرداخت کنید. 

هزینه-های-سفر-تایلند-4

هزینه تلفن همراه در تایلند

هزینه یک دقیقه مکالمه داخلی 1٫55 بات
هزینه 60 مگابایت اینترنت نامحدود 750 بات
 
هزینه  رومینگ همراه اول در تایلند :
هزینه-های-سفر-تایلند-5

هزینه رومینگ ایرانسل در تایلند :

هزینه-های-سفر-تایلند-6

آیا تایلند کشوری ارزان برای سفر است ؟

تایلند کشوری که به سواحل، کوه ها، فرهنگ و غذا معروف است، مقصدی محبوب برای توریستان خارجی است. به علت محبوبیت این کشور در میان توریستان خارجی، بازدید از تایلند بسیار آسان و ارزان نیز هست. تایلند کشوریست که برای جذب توریست تلاش های بسیار کرده و بخشی از بودجه سایانه این کشور بر توسعه صنعت توریست سرمایه گزاری می شود. بدین دلیل، بیشتر توریستان تور تایلند، به محض ورود به این کشور زیبا، احساس راحتی و امنیت می کنند،  اما باید بدانید که در تایلند برای لذت بردن از هر چیز زیبایی باید پول پرداخت کنید. برای بیشتر لذت بردن از سفر به تایلند، سعی کنید تا ریلکس باشید، خود را برای شلوغی آماده کنید و سعی کنید به فراتر از اماکن توریستی سر بزنید. اگر سفر خود را تنها در جاذبه های دیدنی توریستی تایلند محدود کنید، تماشای زیبایی های بکر اطراف تایلند را از دست خواهید داد. 
تایلند  به دلیل سواحل کریستالی، جنگل های بهشتی و شهر های توریستی و تفریحات شبانه بانکوک کشور توریستی محبوب در میان مسافران آسیای شمالی است. اگر می خواهید چند روزی را در بانکوک بگذرانید؛ سری به خیابان کوسان بزنید تا در جشن های شاد شبانه شرکت کنید. اگر به دنبال سواحل زیبا و بکر هستید، سری به سواحل پارک های ملی شمالی نظیر Koh Tarutao بزنید، این پارک مکانی بسیار زیبا خالی از انبوه توریست با ساحلی بکر است. مهم نیست انتخاب شما کدام یک از این دو باشد، سواحل آرام یا جشنی پر هیاهو در بانکوک، جایی که نباید بی چون و چرا در تایلند از دست بدهید، چیانگ مای است. چیان مای تایلند سرزمین غذا های خوشمزه با طعم های فوق العاده تایلند است. 
با توجه به محبوبیت تایلند، سفر به این کشور شاید در مقایسه با سفر به کشور های اروپایی و یا سفر به دبی گران نباشد، اما در مقایسه با هزینه سفر به دیگر کشور های آسیایی گران محسوب می شود. 
هزینه اقامت و صرف غذا در سواحل تایلند از هر چیز دیگری در این کشور گرانتر است و در برخی از سواحل و رستوران های ساحلی از پیش نیازمند رزرو جا هستید.

هزینه-های-سفر-تایلند-3

هزینه های سفر به تایلند در یک نگاه :

هزینه تفریحات در تایلند کاملا به نوع سلیقه و شخصیت شما بستگی دارد، از آنجایی که تایلند کشوری کاملا توریستی است تنوع تفریحات در آن نیز بالاست. می توانید یک شب را در جشن های شاد و پر هیاهوی بانکوک سپری کنید و یا به مکانی آرام بروید و از آرامش شب در کنار ساحل لذت ببرید تا سفری کم هزینه و متناسب را تجربه کنید. 
غذا در تایلند متفاوت اما بسیار خوشمزه است، غذا ها اغلب خیلی تند با ادویه های زیباد طبخ داده می شوند، در تایلند می توانید انواع غذاهای دریایی را تست کنید و اگر فلفل کمتری می خواهید به هنگام سفارش غذا  "no spice" را ذکر کنید.  اگر چه همه اهالی تایلند زبان انگلیسی بلد نیستند، اما بیشتر آنها با کلمه "no spice" آشنایی دارند. می توانید برای راحتی در سفر با چند کلمه تایلندی آشنا شوید. 
هزینه غیر منتظره در سفر تایلند ممکن است هزینه کلاس آشپزی دز چیانگ مای باشد – کلاس هیا آشپزی تایلند اغلب بسیار جالب و آموزنده اند و توجه بیشتر توریستان به خصوص زوجین جوان در تایلند را به خود جلب می کند در طول سفر به تایلند می توانید از تجربه شرکت در کلاس های آشپزی چیانگ مای لذت ببرید. 
اغلب توریستان از اتوبوس های VIP برای گشت و گذار در سطح شهر استفاده می کنند، این اتوبوس ها دارای کیفیت خوبی هستند، اما ایستگاه آنها معمولا در محل راحت و مناسبی نیست. سعی کنید محل اقامت خود را نزدیک به ایستگاه اتوبوس های محلی رزرو کنید با این کار هزینه گشت و گذار در شهر بسیار ارزان تمام خواهد شد و خود نیز در تمام مدت سفر راحت خواهید بود. 
در تایلند سواحل معروف زیادی از جملع سواحل پوکت، کو فی فی و یا کو سامویی وجود دارد، برای تماشای سواحل دیدنی یک روز را به سواحل تایلند اختصاص دهید و اگر به دنبال ساحلی بکر و خلوت هستید کمی دور تر بروید و سری به سواحل پارک های ملی تایلند بزنید . 

ارزان ترین ماه - زمان سفر به تایلند

در تایلند فصول بارانی ارزان ترین زمان سفر به تایلند محسوب می شوند، از ماه می تا اکتبر تالیند فصل بارانی را طی می کند. این طول این مدت معمولا تایلند بعد از ظهر ها  با باران های سنگینی سپری  می شوند و رطوبت هوا تقریبا به 90 درصد می رسد که این موضوع تقریبا برای بیشتر مسافران غیر قابل تحمل است. از این رو، به دلیل فرار بیشتر توریستان در دوره از سال، تایلند تقریبا خالی از توریست است و در این زمان ( از می تا اکتبر ) می توانید ارزا ترین سفر را به تایلند داشته باشید.
البته مقاصد توریستی متفاوت تایلند ممکن است فصول ارزان متفاوتی داشته باشند، برای مثال سفر به جزیره سامویی تایلند در ماه های اکتبر، ناومبر و دسمبر ارزان ترین زمان سفر هستند درحالیکه اگر می خواهید ارزان از پوکت تایلند بازدید کنید و سفری ارزان به پوکت داشته باشید باید در اواخر تابستان به این جزیره زیبا سفر کنید. 

چطور کم هزینه به تایلند سفر کنیم و هزینه های بازدید از تایلند را کنترل کنیم :

در حالی که صرفه جویی در هزینه های سفر به تایلند در فصول بارانی عالی است، اما در کنار آن می خواهید از سفر خود  نیز لذت ببرید. مسافرت در بدترین شرایط آب و هوایی تایلند ممکن است ارزان باشد اما باران، رطوبت و دریاهای خشن  برای شما فرصتی برای لذت بردن از تایلند باقی نخواهد گذاشت و ممکن است تمامی برنامه سفر شما به تایلند را از بین ببرد. 
از این رو، اگر می خواهید در ماه ارزان و با شرایط آب و هوایی نه چندان بد به تایلند سفر کنید، به منظور تعادل پس انداز و تجربه عالی سفر، در فصل به اصطلاح "میانه" سفر کنید. در این فصل سختی آب و هوا از شدت خد افتاده و قیمت ها هنوز هم پایین تر از حالت عادی خود هستند. با سفر در ماه های فوریه تا ژوئن، سپتامبر و اکتبر قیمت های متوسط و با آب و هوا نسبتا مناسبی ررا تجربه خواهید کرد.  

5 راه کاهش هزینه های سفر به تایلند : 

نکته طلایی سفر به تایلند با کمترین هزینه، سفر با تور تایلند است، اگر با تور تایلند به این کشور رویایی سفر کنید متحمل هزینه های کمتری خواهید شد و صرفه جویی درهزینه ها برای شما راحت تر خواهد بود، در ادامه با 5 راه کم کرد هزینه های سفر به تایلند آشنا می شوید :

1. صرفه جویی در هزینه سفر به تایلند با نوشیدنی های تایلندی

اولین و بهترین راه کم کردن هزینه های سفر به تایلند این است که در این کشو الکل مصرف نکنید. قیمت الکل و مشروبات در تایلند نسبت به قیمت سایر نوشیدنی ها مانند آب میوه، انواع نوشابه و... بسیار گران است، مصرف نکردن الکل به تنهایی هزینه های سفر شما به تایلند را به طور چشم گیری کاهش می دهد. در عوض می توانید از غذا ها و نوشیدنی های دلچسب تایلندی لذت سفر خود به تایلند را کامل کنید.   

هزینه-های-سفر-تایلند-55

2.کاهش هزینه های سفر به تایلند با غرفه های غذا خیابانی

راه آسان دوم برای صرفه جویی در هزینه ها صرف غذا در غرفه های خیابانی است. در رستوران های تایلند مسلما مجبور به پرداخت هزینه های بالا تری خواهید بود، اما پرداخت هزینه بالاتر تضمین کننده کیفیت بالای غذا نیست. به خاطر بسپارید که می توانید همان غذا با  کیفیت مناسب را با قیمت پایین تری در غرفه های خیابانی با لذت بیشتری در میان مردم خونگرم تایلندی صرف کنید.

هزینه-های-سفر-تایلند-66 

3.استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی 

راه سوم مربوط می شود به حمل و نقل شما در تایلند، اگر مسافت طولانی را سپری نمی کنید، از اتوبوس های درجه 2 و قطار های درجه 3 استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که اقامت طولانی در یک منطقه  به نفع شما خواهد بود چرا که مجبور به پرداخت هزینه جا به جایی نخواهید بود از این رو، هزینه های سفر به تایلند کاهش داده خواهد شد. بدین منظور، قبل از آنکه راهی ساحل و یا هر جاذبه دیدنی تایلند شوید مطمئن شوید که نوع تفریح و منظره ی مکان مد نظر را دوست دارید. 

هزینه-های-سفر-تایلند-8

4.انتخاب محل اقامت مناسب

 معمولا بیشترین بودجه سفر به محل اقامت اختصاص دارد و باید اشاره کنیم که در طول سفر به تایلند به راحتی می توانید این هزینه را به حداقل برسانید. اگر به گرما حتی کمی هم عادت دارید، به جای کرایه کردن اتاق های کولر دار، اتاق های پنکه دار کرایه کنید. کرایه اتاق های پنکه دار به اندازه چشم گیری از اتاق هایی با امکانات پیشرفته پایین تر است. شما هم به تایلند سفر نکرده اید که در اتاق بمانید و مسلما بیشتر زمان بیرون از محل اقامتتان سپری خواهد شد، از این رو در رزرو محل اقامتتان واقع بینانه و هوشیارانه عمل کنید.

5. برنامه مناسب سفر مخصوص علایق خودتان

و اما راه پنجم که از همه کار آمد تر است، داشتن یک برنامه ریزی دقیق برای سفر است. پیش از سفر، از مکان های محبوب تایلند اطلاعات کاملی کسب کنید، بیش از صد ها جاذبه طبیعی و تفریحات گوناگون در تایلند وجود دارد که شما ممکن است  دوست داشته باشید بعضی از آنها را حتما ببینید. پس برنامه سفر به شما کمک می کند تا تنها برای آنچه دوست دارید هزینه کنید، لفظ " هرچه پیش آید خوش آید" ممکن است شما را متحمل هزینه اظا برای آنچه که دوست ندارید کند.
نظرات کاربران
دیدگاه