مردم تایلند، آیا با آداب و رسوم مردم تایلند آشنایید ؟

مردم تایلند، آیا با آداب و رسوم مردم تایلند آشنایید ؟

مردم تایلند : نکات مهم درباره مردم تایلند که باید بدانید

در طول سفر با تور تایلند با قوانینی رو به رو خواهید شد که شاید برای شما عجیب و باور نکردنی باشد. فرقی نمی کند که توریست و مسافر تور تایلند هستید و یا از ساکنین این کشور زیبا، شکست قوانین مردم تایلند عواقب خوبی در پی نخواهد داشت. به جز به همراه داشتن دارو های ممنوعه تایلند، چیز های دیگری نیز هستند که توجه نکردن به آنها ممکن است شما را به درد سر بیاندارد. در ادامه با قوانین سخت اهالی تایلند آشنا می شوید.

قوانین-رسومات-تایلند-1

لباس مردم تایلند : پوشش در تایلند

برهنگی و پوشش بد در تایلند مخالف قوانین است، همه به خصوص بانوان می بایست لباسی بپوشند که لباس زیر آنها در جامعه مشخص نباشد. پیش از سفر به تایلند لباس هایی که به همراه خود به سفر می برید را حتما چک کنید.

وسایل سفر به تایلند :  وسایل لازم سفر، لباس و لیست وسایل ضروری سفر به تایلند 

فرهنگ و اعتقاد اهالی تایلند 

فرهنگ تایلندی فرهنگ غت یو اصیلیست که مردم تایلند از پیرترین گرفته تا جوان ترین همه آن را دنبال می کنند. تقریبا 95 درصد مردم تایلند بودایی هستد و عقاید مذهب بودا در زندگی روزمره آنها کاملا آشکار و پیداست. 

آیا مردم تایلند چینی هستند ؟

چهارده درصد جمعیت تایلند قومی چینی هستند. یک دانشمند تایلندی از چینی ها ادعا می کند که 40 درصد از تایلندی ها به طور تقریبی چینی هستند، اما بدون سرشماری دقیق و یا آزمایش DNA در سراسر کشور تایلند، نمی توان از این نظریه حمات کرد.

آیا تایلندی ها چینی صحبت می کنند ؟

زبان رسمی تایلند، تایلندی است، زبان کرا دائی که نزدیک به لائو، شان در برمه و چندین زبان کوچکتر از جنوب چین و شمال ویتنام است. اما در کل تایلندی زبان اصلی آموزش و پرورش و دولت تالیند است و در سراسر کشور به زبان تایلندی صحبت می شود.

غذای محبوب و معروف اهالی تایلند 

غذای محبوب و ساده تایلندی که همه می توانند طبخ کنند، املت تایلندی است. تخم مرغ با یک تکه سس ماهی و سس سویا با کمی  گوشت خوک از چیزهاایست که تایلندی ها برای طبخ املت خود استفاده می کنند. به طور کلی تخم مرغ چیزیست که در اکثر غذا های تایلندی طعم آن را حس می کنید و تقریبا در بیشتر غذا های تایلندی بخشی از مواد اولیه می باشد.

احترام به سلطنت تایلند از آداب مردم تایلند :

اهالی تایلند هر روز از ساعت 8 صبح تا 6 شب به  ادای احترام می پردازند. حتی در شهر پر هرج و مرج بانکوک، عابرین پیاده و شهرومدان کار روزانه خود را متوقف کرده و به سلطنت تایلند ادای احترام می کنند.  در این زمان از همه (حتی گردشگران) انتظار می رود که بیاستند و به کشور احترام بگذارند. این تنها عملیست که تایلندی ها برای ادای احترام به سلطنت خود انجام می دهند، توریسان تور تایلند نیز باید به این نکته توجه کنند.  هر گونه شوخی و جوک درباره خانواده سلطنتی تایلند ممکن است شما را دچار دردسر بسیار جدی کند.

قوانین-رسومات-تایلند-2

قوانین مشروبات الکلی در تایلند

عبادت گاه ها، معابد، ادارات دولتی، موسسات آموزشی، ایستگاه های گاز، بیمارستان های عمومی و مکان های توریستی مکان هایی هستند که اگر کسی (حتی توریستان) به حالت مستی باشد به زندان خواهند افتاد. در همه این مکان ها استثنا آتی وجود دارد، اما احتیاط شرط عقل است دور از این مکان ها از الکل استفاده کنید. شکستن این قانون تایلند شما را راهی 6 ماه زندان خواهد کرد. 

قوانین-رسومات-تایلند-3

زمان مجاز استفاده از مشروبات الکلی در تایلند

سن مجاز استفاده از مشروبات الکلی در تایلند 20 است، اما ای بدین معنی نیست که افراد بالای 20 سال هر زمان که بخواهند اجازه استفاده از مشروبات الکلی را دارند. از 2 الی 5 بعد از ظهر و از نصف شب تا 11 صبح فروش مشروب ممنوع است. در روز های انتخابات نیز خرید الکل ممنوع است. همچنین در روز تولد خانواده سلطنتی و در برخی روزهای خاص تایلند استفاده و فروش مشروبات الکلی ممنوع هستند.

در تایلند آشغال نریزید

پلیس تایلند برای آنهایی که هر کجا که می خواهند آشغال می ریزند نیز مجازاتی سخت گذاشته است. اگر روی زمین آشغال بریزید مجبور به پرداخت جریمه نقدی خواهید شد. از این رو، از آشغال ریختن بر خیابان هیا تایلند، مخصوصا شهر بانکوک، پایتخت تایلند جدا خودداری کنید.

قوانین-رسومات-تایلند-4

نظرات کاربران
دیدگاه