8 تفریحی که می بایست در پوکت انجام داد

8 تفریحی که می بایست در پوکت انجام داد

تفریحات پوکت تایلند، تفریحاتی که نباید در پوکت از دست داد!

اگر قصد سفر به پوکت تایلند را دارید، از تفریحات متنوع و منحصر به فردی که پوکت تایلند را به مقصدی توریستی منحصر به فرد تبدیل کرده است لذت ببرید، پوکت جاییست که در آن می توانید ماسه های سفید ساحل زیبای رویایی، یک گشت و گذار فراموش نشدنی در کشتی های مسافربری پوکت، بهترین ماساژ، اسپا درمانی و در آخر تور توریستی به بازدید از مکان های دیدنی بوداییست تایلند، مکان های دیدنی نظیر بودای بزرگ و معبد وات‌چالونگ. در پوکت لیستی وسیع برای انتخاب تفریح و گذراندن یک روز عالی دارید، تنها کافیست پیش از سفر با تور پوکت تایلند، برنامه سفر خود را طبق زمان سفر بچینید و تفریحات مورد علاقه خود را در برنامه سفر خود جای دهید تا بعد از سفر ازدست دادن چیزی پشیمانتان نکند. مخصوصا اگر از آن دسته از افرادی هستید که به حیوانات علاقه مندید، مرکز سگ و گربه سوئی داگ (Soi Dog Foundation) و باغ‌وحش پوکت تایلند را از دست ندهید.  در ادامه با 8 تفریح پر طرفدار پوکت تایلند آشنا خواهیم شد :

اولین مکان دیدنی و تفریحی پوکت : پرامسپ کیپ پوکت - Promthep Cape

اولین مکان تفریحی در پوکت که کم کم 1 الی 2 ساعت شما را در طول سفر به پوکت تایلند سرگرم می کند، پرامسپ کیپ است که در قسمت سواحل شمالی پوکت، ساحل نای هارن قرار گرفته است. در این ساحل با شگفت انگیز ترین منظره رو به دریای آندامان رو به رو خواهید شد. توریستان تور پوکت تقریبا همه پیاده روی در کنار منظره ساحل آرام این ناحیه را دوست دارند. از این رو، با رفتن به پرامسپ کیپ پوکت در ساحل نای هارن پوکت تا فانوس های دریایی روشن پیاده روی خواهید کرد و از تماشای منظره ای دیدنی لذت خواهید برد. 

بهترین زمان بازدید از پرامسپ کیپ پوکت به هنگام غروب آفتاب است که زیبایی این ساحل با منظره غروف خورشید به اوج خود می رسد. 

برای رسیدن به پرامسپ کیپ پوکت می توانید از اتوبوس، تاکسی و یا تاک-تاک استفاده کنید.

نشانی پرامسپ کیپ پوکت : تایلند، پوکت، Mueang، Promthep Cape

Address: Mueang Phuket, Mueang Phuket District Phuket, Thailand

دومین مکان تفریحی و دیدنی پوکت : بودای بزرگ پوکت - Big Buddha

 بودای بزرگ  یک مجسمه بزرگ از بوداست که در بالا، در اوج کوه Nagakerd قرار گرفته است که بازدید از آن 2 الی 3 ساعت طول خواهد کشید. مجسمه بودای بزرگ در سال 2007 ساخته شد و جزوآن دسته از دیدنی هاییست که اهالی جزیره پوکت به معماری و ساخت آن افتخار می کنند. توریستانی که از مجسمه بودای بزرگ دیدن کرده اند به دیگر مسافران تور پوکت توصیه می کنند تا برای بازدید از بودای بزرگ دوربین عکاسی خود را فراموش نکنند. 

بازدید از بودای بزرگ هر روز از ساعت 6 صبح الی 7 عصر امکان پذیر بوده و می توان آن را بر فراز کوه Nagakerd نظاره گر بود. برای رسیدن به قله تقریبا 6.4 کیلومتر راه است، در مسیر می توانید سرویس بهداشتی، غرفه های غذا و نوشیدنی پیدا کنید پس نگران طولانی بودن راه نباشید.

نشانی بودای بزرگ پوکت: تایلند، پوکت، Mueang، Karon

Address: Karon, Mueang Phuket District, Phuket 83100, Thailand

سومین مکان تفریحی ودیدنی پوکت : ساحل نای هارن پوکت - Nai Harn Beach

ساحل نای هارن پوکت جاییست که در آن می توانید منظره ای زیبا از ساحل را تماشا کنید و در استخر های این ساحل، روزی عالی را با شنا بگذرانید. در ساحل نای هارن پوکت 2 ساعت الی یک نصفه روز را به خوشی سرگرم خواهید شد.  ساحل نای هارن ساحل ماسه ای در نوار جنوبی پوکت است و از مکان های دیدنی درجه یک پوکت محسوب می شود.  زیبایی این ناحیه را حتی از فاصله دور هم می توان تجسم کرد، خط ساحلی با ماسه های سفید، موج های آرام با آبی نیلگونو درخشان و آبزیانی دیدنی که تنها می توان در آب های پوکت نظاره گر آنها شد. از دیگر ویژگی های ابن ساحل، وجود رستوران های ساحلی متنوع است که امکانات رفاه و آسایش را با فراهم کردن محیطی گرم و رویایی برای توریستان به ارمغان آورده اند. 

اما هنگامی که از زیبایی های پوکت لذت می برید، حواستان به صدا و هشدار های منجیا غریق نجات نیز باشد، آنها به شما توصیه می کنند تا تنها در نواحی مشخص شده با پرچم شنا کنید، مخصوصا در ماه های بین می تا اُکتبر که هوا بارانیست و ساحل خطرناک تر از همیشه است. 

سرویس بهداشتی این ساحل زیبا را در قسمت جنوبی، در قسمت انتهایی ساحل نای هارن پیدا خواهید کرد، در قسمت جنوبی ساحل چند غرفه نیز وجود دارد که در آنها می توانید به منظور اجاره قایق های موتوری اقدام کنید.

بهترین راه برای رسیدن به ساحل نای هارن، کرایه تاک تاک، تاکسی و یا موتور است. 

چهارمین مکان دیدنی و تفریحی پوکت : بنیاد سوی داگ پوکت - Soi Dog Foundation

هنگامی که به جزیره فوق العاده و البته عجیب غریب تایلند، جزیره پوکت سفر می کنید، می بایست بازدید از بنیاد حمایت از حیوانات را در لیست مکان های دیدنی سفر به پوکت قرار دهید. این بنیاد از سال 2003 ساخته وبا هدف مراقبت و نگهداری از هزاران سگ و گربه خیابانی و جلوگیری از نمایش جنگ میان سگ ها راه اندازی شد. حال این بنیاد دارای بیش از صد ها حیوان است که بازدید کنندگان می توانند به آنها غذا دهند ویا با آنها بازی کنند.

توریستان تور تایلند، آنهایی که از این بنیاد بازدید کرده اند نظرات مشابه به هم در رابطه با بنیاد سوی داگ دارند : " اگر چه دسترسی به این بنیاد کمی مشکل است، اما واقعا ارزش دیدن و بازدید را دارد " و ادامه بنیاد سوی داگ را مکانی نفسگیر و بسیار جالب خوانده اند.

برای بازدید از بنیاد سوی داگ از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح 11 صبح و سپس از 1:30 ظهر الی 2:30 می توانید سری به ناحیه Thalang بزنید. 

نشانی بنیاد سوی داگ پوکت : تایلند، پوکت، Tambon Mai Khao

Address: 167/9 Moo 4, Soi Mai Khao 10, Tambon Mai Khao Amphur Thalang, Phuket 83110

پنجمین مکان دیدنی و تفریحی پوکت : ساحل کاتا نوی پوکت - Kata Noi Beach

ساحل کاتا نوی از دیگر سواحل مشهور و دیدنی تایلند است که به دلیل ساحل ماسه ای بسیار زیبا و آب درخشان و نیلگونی اش به یکی از سواحل محبوب تایلند بدیل گشته است. فضای ساحل کاتا نوی تقریبا همیشه آرام است و بیشتر خانواده ها این ساحل را برای گشت و گذار بر می گزینند. ساحل کاتا نوی که از سواحل جنوب غربی پوکت محسوب می شود، در میان مسافران  مخصوصا برای آنهایی که به همراه کودک خود با تایلند سفر کرده اند ساحلی مناسب است چرا که دارای فضای دوستانه، امکانات نزدیک، رستوران و مغازه های مختلف است.

بهترین راه برای رسیدن به این این ساحل، کرایه تاک تاک و یا موتور سیکلت است و تقریبا 10 مایل با مرکز شهر پوکت فاصله دارد.

https://travel.usnews.com/Phuket_Thailand/things_to_do/ 


نظرات کاربران
دیدگاه