اماکن دیدنی ممنوعه تایلند، در سفر تایلند از بازدید 7 مکان بپرهیزید :  نباید های تایلند

اماکن دیدنی ممنوعه تایلند، در سفر تایلند از بازدید 7 مکان بپرهیزید : نباید های تایلند

اماکن دیدنی ممنوعه تایلند : 7 مکان دیدنی خطرناک  در بانکوک از نباید های تایلند

بانکوک یکی از شهر های بسیار زیبای دنیاست، حتی اگر تا به حال با تور تایلند به این شهر سفر نکرده باشید حتما آوازه مراکز خرید بزرگ بانکوک، بار ها، رستوران ها و فرودگاه بانکوک تایلند به گوشتان خورده است. از امکانات این شهر لوکس که بگذریم، نمی توان به راحتی چشم بر جاذبه های دیدنی بانکوک بست. زیبایی منحصر به فرد اماکن دیدنی تاریخی و طبیعی بانکوک بسیار متحیر کننده است، اما آیا تا به حال از خطرات موجود در اماکن دیدنی این شهر زیبا چیزی به گوشتان خورده است ؟ خطراتی که تنها اهالی محلی بانکوک از آن با خبراند و توریستان اغلب از آنها بیزار اند.

در طول سفر با تور تایلند پیش از بازدید بانکوک، حتما از لیست اماکن دیدنی خطرناک این شهر مطلع گردید و راهنمای سفر به تایلند را دنبال کنید.

نباید های تایلند : 7 مکانی که در طول سفر به بانکوک تایلند باید از آنها بپرهیزید 

1. خیابان خوئاسان khaosanاز نباید های تایلند :

این جاده برای سالها�� مسیر و پایگاه اصلی مسافران کوله پشتی به پشت در بانکوک و تایلند بوده است. در تمام شب های هفته، خیابان های ان مملو از مسافران با کوله پشتی های بزرگ و شلوارهای طرح فیل بسار معمولی می باشند. با این حال مشکل این است که، با گسترش اینترنت و پیشرفت مهارت های زبانی مردم تایلند، دیگر نیازی به خیابانی به عنوان مرکز کوله پشتی به دوش ها نمی باشد. بجای ملاقات و پرسش از مردم ، گرفتن نکات و راهنمای نامناسب برای سفر، شما به راحتی میتوانید مسیر خود را با استفاده از اینترنت به شکل انلاین بیابید و در نواحی شیک تر و مناسب تر بانکوک، نظیر Ekkamai و Thonglor، نوشیدنی های های مشابه و بزرگتری بنوشید و با مردم محلی ارتباط برقرار کنید.

اماکن-دیدنی-ممنوعه-تایلند-0

2. پاتونگ بانکوکم تایلند - Patpong از نباید های تایلند : 

بانکوک به مکانی ازاردهنده و نامناسب مشهور می باشد و مکان هایی نظیر Patpong این تفکر را تقویت میکنند. خیابانی پوشیده شده از چراغ های نئون بسیار درخشان و ازاردهنده که کارگرانی با پوشش های کوتاه وتنگ و نامناسب  و هنرمندان و صنعتگران متقلب  بسیاری در انجا حضور دارند. دیدن این بخش از تایلند چیزی به سفر شما اضافه نخواهد کرد. در این خیابان تنها فروشگاه ها ومراکز خریدی  یافت میشوند که میتوانید از انها بازدید کنید. نادیده گرفتن این خیابان تنها از خرج شدن چند هزار  baht (واحد پول تایلند) شما ، که بهتر است در جای دیگری خرج شوند،  جلوگیری میکند .

اماکن-دیدنی-ممنوعه-تایلند-1

3. قصر بزرگ بانکوک تایلند - Palace Grand از نباید های تایلند :

اشتباه نکنید، این قصر بدون شک مکانی زیبا می باشد، ولی لذت بردن از این همه زیبایی، زمانی که زیر دست و پای مسافران مشتاق گیر بیافتید و توسط گروهای توریستی به هر سو رانده شوید، کاری بسیار سخت خواهد بود. در بهترین حالت، هوا گرم و چسبناک می باشد و گیر افتادن در این شلوغی و ازدحام در یک همچین هوایی بسار سخت خواهد بود. بنابراین پول خود را ذخیره کنید و در عوض از یکی دیگر از معابد زیبا، ولی خلوت تر، بانکوک دیدن کنید. قدم زدن در اطراف قصر Ground و دیدن زیبایی های ان از دور، راه دیگریست که میتوانید، بدون جنگیدن با سایر توریست ها بر سر جا،  این مکان را در قابی بزرگتربببینید و زیبایی های ان را تحسین کنید.

اماکن-دیدنی-ممنوعه-تایلند-2

4. مرکز خرید چاتوچاک – Shopping Center Chatuchak از نباید های تایلند

این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان می باشد که در اسیا قرار دارد. ایراد این مرکز همین بزرگ بودن ان می باشد. بازدید کامل از این مرکز، یک کار بزرگ و وقت گیر می باشد. علاوه بر این مسافران و توریست ها و مردم محلی بسیاری غیر از شما نیز هستند که مانند شما قصد بازدید کامل از این مرکز را دارند واین دیدن این مرکز خرید را بسیار سخت ترو زمان بر تر خواهد کرد. اگر واقعا قصد خرید در بانکوک را دارید، بهتر است از مراکز خرید خلوت تری نظیر Rod Fai دیدن کنید و یا خرید از این مرکز خرید را به زمانی موکول کنید که بقیه جاهای دیدنی بانکوک را دیده اید و فرصت کافی دارید.

5. معبد وات فو بانکوک تایلند - Wat Pho  از نباید های تایلند :

مانند قصر Ground ، Wat Pho نیز بسیار شلوغ است و این شلوغی و ازدحام بازدید از این مکان را تبدیل به تجربه ای نا خوشایند خواهد کرد که زیبایی این مکان را در چشم ببیننده از بین می برد. اگرچه این موضوع ممکن است اشتیاق شما برای دیدن معابد بودایی ها را تحت تاثیر قرار دهد ولی ناامید نشوید! گرینه های مناسب بسیاری وجود دارند که بجای این مکان ها میتوانید از انها دیدن کنید. بجای Wat Pho، به  Chinatownبروید و از Wat Traimitدیدن کنید که خانه بزرگترین مجسمه بودای طلای جهان می باشد و بازدید از آن رایگان است.

اماکن-دیدنی-ممنوعه-تایلند-3

6. دوره گردان و یا جواهر فروشی ها زا نباید های تایلند :

بانکوک، همانند بیشتر شهرهای بزرگ جهان، دارای هنرمندان و صنعتگران متقلب زیادی می باشد، ولی خوشبختانه اگر شما بدانید که به دنبال چه هستید، براحتی قابل تشخیص هستند. نمونه های از این متقلب ها ، جواهر فروشی ها و مراکز دوخت و دوز متعدد می باشند. اگرچه برخی از فروشنده ها صادقانه رفتار میکنند، ولی بیشتر انها پول شما را میگیرند و کاری به شما تحویل نمیدهند و یا کار را با کیفیت بسیار پایین تراز انتظارشما تحویل میدهند. از طرف دیگر جواهر فروشی ها، به دروغ به شما میگویند که چقدر معتبر هستند و اینکه با خرید از انها چقدر سود خواهید کرد و البته همه این ها بی معنی است. اگر به دنبال مکانی برای خرید جواهر هستید، اول در اینترنت جستجو کنید و بعد اقدام کنید.

7. هرگونه فروشگاه TAT ( حق قانونی توریست در تایلند) از نباید های تایلند :

TAT  یک سازمان دولتی می باشد که خرده فروشی ندارند، حال انکه عده زیادی از مردم هستند که مشتاق دیدن TAT ها هستند تا بتوانند بلیط های سفرارزان و یا خدمات ارزان دریافت کنند. این مکان ها غیر حقیقی هستند و بلیط هایی که شما از انها میخرید یا تقلبی هستند و با انچه تبلیغ میشود فرق دارند و یا بسیار گران تر از جاهای دیگر می باشند. مانند مورد قبل، یه شما توصیه میکنیم که  به کار خود بپردازید و جذب این تله ها نشوید.

نظرات کاربران
دیدگاه