راهنمای خرید در تایلند، هنر چانه زنی در تایلند

راهنمای خرید در تایلند، هنر چانه زنی در تایلند

راه و روش چانه زنی در تایلند - در مراکز خرید تایلند ارزان خرید کنید

درسفر به  تایلند بیش از تماشای دیدنی ها ی حیریت انگیز، سواحل رویایی و مناظر باور نکردنی در انتظار شماست. تایلند پر از مراکز خرید متنوع و بسیار زیادیست که هر بیننده با هر سلیقه و سن و سالی را جذب خود کرده است، اگر قصد سفر با تور تایلند را دارید، حتما از گشت و گذار و خریدی منحصر بع فرد در مراکز خرید تایلندلذت خواهید برد. در ادامه به شما کمک خواهیم کرد تا لذت خرید از مراکز خرید تایلند را با خریدی پایین تر از قیمت واقعی دو چندان کنید.

برای لذت خریدی ارزان در تایلند و آشنایی با هنر چانه زنی آماده شوید: 

فروشندگان تایلندی همانند دیگر کشور ها ی دنیا تا از خارجی بودن شما مطلع می شوند، قیمت ها را کمی بالا تر از قیمت واقعی اعلام می کنند. از این رو چانه زنی در هنگام سفر به تایلند را فراموش نکنید.

با یک لبخند و یک رفتار دوستانه بر سر قیمت با فروشنده چانه بزنید. اما توجه به نکته پنهان در چانه زنی بسیار مهم است و این تنها نکته ایست که باعث می شود شما در چانه زنی برنده شوید. فروشنده نباید حس کند که پولی را قرار است از دست بدهد، بلکه باید او حس اطمینان شما را دریافت کند و مطمئن شود که  شما هردو بر سر قیمت ای که راضی هستید توافق می کنید.

و اما باید به این نکته نیز توجه کنید که در مناطق گردشگری محبوب تایلند، مانند ساحل چواننگ یا جزیره فی فی قیمت ها  60-80٪ بالا تر خواهد بود. در مکان هایی مانند این تقریبا پیدا کردن قیمت مناسب غیر ممکن است، برای پیدا کردن قیمت های مناسب و ارزان در تایلند باید گشت و گذار در مراکز خرید بانکوک را در برنامه سفر خود قرار دهید.

راهنمای-خرید-تایلند-چانه-زنی-در-تایلند-1

دو کلمه ارزان و گران به زبان تایلندی thuuk  و phaeng می باشد.

هنگام چانه زنی در تای��ند چه کار هایی را نباید انجام دهیم؟

1- مانند یک توریست بی ادب رفتار نکنید، فریاد یا جیغ نکشید
2- پول خود را بر میز و یا روی فروشنده نیاندازید
3- پس از اینکه فروشنده قیمت شما را پذیرفت از خرید خود پا پس نکشید
4- حس شوخ طبعی خود را از دست ندهید، این خرید قرار است برای شما سر گرم کننده باشد

راهنمای-خرید-تایلند-چانه-زنی-در-تایلند-2

 
نظرات کاربران
دیدگاه