سفرنامه 14 روزه به تایلند، برنامه سفر به تایلند در 14 روز

سفرنامه 14 روزه به تایلند، برنامه سفر به تایلند در 14 روز

سفرنامه جدید تایلند در برنامه سفر 14 روزه تایلند، سفرنامه گردشگری تایلند در دو هفته

تایلند دارای  اماکن دیدنی بسیار متنوعی دارد که این موضوع این کشور را در لیست کشور برتر توریستی آسیایی قرار داده است. در طول سفر با تور تایلند، به هنگام بازدید از شهر های مشهور این کشور زیبا، دیدنی های رویایی، سواحل بهشتی با ماسه های سفیدی را خواهید دید که می خواهید بیشتر در تایلند اقامت کنید. اما اماکن دیدنی تایلند زیاد است و زمان سفر به تایلند محدود! در این صورت به بازدید کدام یک از جاذبه های توریستی گردشگری تایلند برویم ؟ اگر شما هم تنها 14 روز را در تایلند به سر می برید، از زیباترین دیدنی های تایلند بازدید کنید تا بعد از سفر افسوس چیزی را نخورید. 

سفرنامه جدید تایلند در 2 هفته 

روز اول در تایلند : سفر به بانکوک تایلند و خرید 

روز اول را با غرق شدن در جمعیت و مردم مهربان تایلندی شروع کنید، مسافران تور تایلند ممکن است از فرودگاه Suvarnabhumi و یا فرودگاه بین المللی Don Mueang به بانکوک برسند، اگر از طریق فرودگاه Suvarnabhumi به و اگر قبل از نیمه شب به بانکوک رسیدید با ترین خود را به مرکز شهر بانکوک برسانید. اما اگر از طریق فرودگاه بین المللی Don Mueang رسیدید، با استفاده از اتوبوس های خیلی ارزانی که در خارج از فرودگاه ایستگاه دارند، می توانید خود را به مرکز شهر برسانید. البته می توانید برای رسیدن به مرکز شهر تاکسی نیز کرایه کنید، اما فراموش نکنید که کرایه تاکسی کمی گران تر تمام خواهد شد. 

خوب اینکه سفر شما به تایلند چگونه آغاز شود، کاملا به زمان رسیدنتان دارد، به هر حال روز اول سفر را به شما پیشنهاد می کنیم تا با خرید شروع کنید و با ترین هوایی تایلند به سمت ایستگاه سیام حرکت کنید. در این منطقه از بانکوک تایلند چندین مرکز خرید از جمله مرکز خرید سیام پاراگن(Siam Paragon)، مرکز خرید دیسکاوری(Siam Discovery) و مرکز خرید سیام سنتر (Siam Center) وجود دارد که با یک پیاده روی کوتاه می توانید از یکی به دیگری برسید. معرفی و نشانی تمامی مراکز خرید برتر بانکوک : معروف ترین مراکز خرید بانکوک تایلند.

اگر در روز های آخر هفته با بانکوک، پایتخت تایلند، رسیدید حتما سری به بزرگ ترین بازار آخر هفته پایتخت: بازار شبانه روفائی ( ترین مارکت ) بزنید. 

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-0

روز دوم در تایلند : بازدید از وات آرون، وات فو و وات فرا کائو

سه معبد وات آرون، وات فو و وات فرا کائو از زیباترین معابد بانکوک تایلند محسوب می شوند که راحتی از طریق رودخانه چائوفرایا در دسترس اند و در فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند. توریستان تور تایلند می توانند با قایق از رودخانه فرایا به معبد وات آرون برسند و در مقابل آن، تنها آن طرف رودخانه بودای بزرگ را در معبد وات فو ببینند. بعد از آن با کمی پیاده روی می توایند از معبد وات فو خود را به معبد وات فرا کائو برسانید و یا به کاخ بزرگ، جایی که در آن بودای خوابیده قرار گرفته است سری بزنید. 

بعد از آن که یک روز کامل را به گشتو گذار در اماکن دیدنی و مذهبی بانکوک گذراندید، سری به شهر چینی ها، جایی که در آن مغازه های سوغاتی زیادی را خواهید دید بزنید، د این محله مارکت ها و بازار های محلی زیادی را خواهید دید و حال و هوای خیابان ها درست مانند حال و هوای عید نوروز در خیابان تهران است، البته نمی توان از غرفه های غذای خوشمزه در این محله نیز چشم پوشی کرد، زمان خود را طوری برنامه ریزی کنید که به وقت نهار در شهر چینی – ChinaTown باشید و غذایی خوشمزه در شهر چینی ها صرف کنید. 

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-1

روز سوم  در تایلند : پرواز به پوکت، شنا در سواحل پوکت و گشت و گذار در خیابان بانگلا

روز سوم از پایتخت و شلوغی هیا شهر دور شوید و به پوکت، مروارید دریای آندامان سفر کنید. جزیره کوهستانی که در سواحل غربی قرار دارد و به رستوران ها و اتاق های ساحلی لوکس اش معروف است. پوکت منطقه ای برای ماجراجویان و گردشگران نیز می باشد. 

بعد از رسیدن به جزیره وسایل خود را سریع در محل اقامت خود بگذارید و راهی ساحل آزاد پوکت شوید. ساحل پوکت یکی از زیباترین سواحل ماسه ای در تایلند است. یک روز کامل را در کنار  ساحل بسیار دیدنی پوکت طی کنید، از تابش آفتاب لذت ببرید، در آب های کم موج و کریستالی  ساحل شنا کنید. توریستانی که در روز یکشنبه در پوکت اقامت دارند، توصیه می کنیم تا سری به بازار آخر هفته پوکت، بزنند. در غیر این صورت، راهی بازاری محبوب به نام بازار ناکا سری شوید و از غرفه های خوشمزه غذا در این بازار غافل نشوید. خیابان بانگلا در پاتونگ یکی دیگر از خیابان های شلوغ و اما دیدنی پوکت است؛ اگر وقت دارید ادامه روز را در خیابان پاتونگ پیاده روی کنید. 

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-2

روز چهارم در فی فی تایلند و تماشای مناظر دیدنی جزیره 

از پوکت با یک قایق مسافربری به سمت جزیره فی فی تایلند، جزیره جیمزباند، حرکت کنید. جزیره فی فی، جزیره ای که بازیگر معروف و ستاره هالیودی لئوناردو دیکاپریو در آن  بازی کرد . جزیره ای بسیار زیبا که زیبایی تکه ای از بهشت را در خود جای داده است. در جوار جزیره فی فی پارک ملی فی فی هات ناپارات ثارا (Ko Phi Phi-Hat Nopparat Thara Marine) قرار دارد که یکی از دیدنی ترین پارک های تایلند محسوب می شود. 
 
فی فی جزیره ایست که بیشترین تعداد بازدید کننده را دارد و به شب های زنده و شادش معروف است. در طول روز هم ساحل جزیره فی فی به خوبی تجهیز شده و می توانید از حمام آفتاب لذت ببرید. 

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-3

روز پنجم در فی فی تایلند : غواصی در اطراف جزیره فی فی 

قایق های زیادی در اطراف جزیره وجود دارد که می توانید یک روزه آنها را کرایه کنید و به وسط دریای آندامان سفر کنید. مرجان های رنگارنگ، انواع ماهی های کوچک و بزرگ در آب های کریستالی آندامان بستری عالی برای غواصی محیا کرده است. برخی از تورهای جزیره، توریستان را به بازدید از غار واکینگ ها و دیگر نقاط محبوب جزیره نیز می برند. هر یک از جاذبه های فی فی از دیگری جذاب تر و دیدنی تر است؛ سفر یک روزه شما به فی فی، به یاد ماندنی ترین روز در طول سفر 14 روزه شما به تایلند خواهد بود. 

راهنمای بازدید از فی فی تایلند :  همه چیز درباره فی فی

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-4 src=

روز ششم در کو لانتا (ko lanta)  تایلند

جزیره کو لانتا یکی از زیباترین جزایر با 52 ساحل و اما یکی از دور ترین ها مقاصد شما در طول سفر 14 روزه به تایلند است. در بین سواحل جزیره کو لانتا بازدید کنندگان تنها می توانند در 2 ساحل جزیره اقامت کنند، کو لانتا نوئی و کولانتا یائی. در میان این دو، کولانتا یائی بزرگ تر است، از این رو تعدا توریست و بازدید  کننده بیشتری به خود جذب می کند. سفر به جزیره کو لانتا درواقع فرار از شلوغی هاست، سواحل جزیره بسیار آرام و زیبا اند و به برای انواع تفریحات آبی نظیر غواصی و ... به خوبی تجهیز شده اند.

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-5

روز هفتم گشت و گذار در اطراف جزیره کو لانتا (ko lanta) تایلند

در جزیره کو لانتا تایلند مناظر دیدنی و تفریحات جذاب بسیار زیادی وجود دارد و می توانید چند تا از زیباترین سواحل تایلند را در آن شاهد باشید. بعد از پیاده روی طولانی در کنار ساحل روز خود را با گشت و گذار در خیابان واکینگ، خیابانی مملوء از غرفه های غذا خیابانی به اتمام برسانید. غذا در این خیابان در کنار کیفیتی عالی، بسیار ارزان و خوشمزه است.

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-6

روز هشتم سفر به کرابی و گذارندن یک روز کامل در ساحل رایلی تایلند

کرابی درست در نزدیکی کو لانتا قرار گرفتهخ است، از این رو رفت به مق بعدی بسیار آسان است.  اما چرا باید به کرابی سفر کنیم ؟ کرابی به مناظر حیرت انگیزا و صخره های تماشایی اش معروف است. یکی از سواحلی که می بایست پیش از ترک کرابی ببینید، ساحل فرا نانگ - Phra Nang است. در این ساحل می توانید غواصی کنید، از عکاسی در کنار منظره دیدنی صخره ها در کنار ساحل و از دیگر تفریحات ساحلی لذت ببرید.

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-7

روز نهم و دهم سفر پروازی از کرابی به چیانگ مای

در چیانگ مای تایلند چیزی نیست که نبینید و تفریحی نیست که از لذت اش بهره مند نشوید، فیل سواری کنید، در بهترین رستوران شهر غذا بخورید و در آب های خروشان به گروه رفتینگ ملحق شوید. 
در چیانگ مای برای همه تفریحات منحصر به فرد و جذابی وجود دارد از تماشای معبد سفید تا گشت و گذار در پارک طبیعی فیل ها. هرکاری که می خواهید می توانید در چیانگ مای انجام دهید، این سفری یک روزه به هر آنچیزیست که شما دوست داشته باشید. 

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-8

روز یازدهم و دوازدهم سوار اتوبوس پایی شوید و به بازدید اماکن دیدنی در ارتفاعات تایلند

از چیانگ مای به پایی با اتوبوس تقریبا 3 ساعت راه است و مسیر تقریبا از جاده های پر باد است، اما مقصدی که راهیی آن هستید واقعا ارزش گذراندن این مسیر نا هموار و نسبتا طولانی را دارد. این شهر شمالی تایلند یکی از مقاصد تاپ گردشگری برای ماجراجویان و طبیعت دوستان است. در کنار مناظ
ر دیدنی زیبای این منطقه، هزینه اقامت نیز بسیار ارزان است از این رو تمام مسافرین با هر بودجه ای می توانند در این منطقه اقامتی خوب و ارزان داشته باشند.
سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-9

روز سیزدهم در تایلند : بازگشت به چیانگ مای 

بازدید از یکی از معروف ترین معابد بودایی تایلند مقصد بعدی شما در روز سیزدهم خواهد بود، با کرایه موتور سیکلت به قیمت 200 بات می توانید به راحتی از شهر دیدن کنید، حتی اگر از غواصی و قایق سواری سیر نشدید، می توانید انتهای روز را به ساحل بروید. 

سفرنامه-14-روزه-به-تایلند-10

روز چهاردهم در تایلند : بازگشت به خانه از چیانگ مای

چیانگ مای خود دارای فرودگاه است و ایستگاه اتوبوس مرکزی نیز در آن استقرار دارد، از این رو در روز انتهایی سفر 14 روزه خود با تور تایلند می توانید از فرودگاه چیانگ مای به خانه برگردید.
 
نظرات کاربران
دیدگاه