سفرنامه بانکوک تایلند، سفر 6 روزه به بانکوک تایلند

سفرنامه بانکوک تایلند، سفر 6 روزه به بانکوک تایلند

سفرنامه جدید تایلند در برنامه سفر 6 روزه  به بانکوک تایلند، سفرنامه گردشگری 6 روزه بانکوک

خود را برای سفر 6 روزه به تایلند آماده کنید. تور تایلند یکی از تور های مسافرتی محبوب در میان توریستان خوش ذوق و طبیعت دوست است، تعداد اماکن دیدنی تایلند کم نیست و اگر شما هم زمانی محدود برای سفر به کشور لبخند ها دارید برای تک تک روزهای خود برنامه ریزی کنید. 6 روز از سفر خود به تایلند را با برنامه ریزی به خاطر انگیز ترین سفر خود تبدیل کنید. در ادامه با سفرنامه 6 روزه تایلند آشنا خواهید شد.

چطور در 6 روز سفر به یادماندنی در تایلند داشته باشیم

1.سوار بر موج های آب های درخشان تایلند

در فاصله حدود یک ساعت  و نیم خارج از بانکوک، کمپ ازکی ویک ، آخرین پهنه آبی را خواهید یافت که می‌توانید مهارت‌های آبشیارسواری‌‌ خودتان را بسنجید. از همه سطوح مهارتی استقبال می‌شود. در عین حال که آبشیارسواری می‌تواند هیجان‌انگیز باشد، برای کسانی که برای استراحت قصد اقامت در خانه‌های ییلاقی (بنگله‌ها، خانه‌های یک طبقه هندی‌) را دارند، کمپ ازکی ویک، هیجان روی آب بودن را با آرامش بنگله‌های کنار دریاچه ترکیب می‌کند. هزینه اجازه خانه‌های ییلاقی از 1000 بات به ازای هر شب شروع می‌شود. همچنین بسته‌های روزانه‌ای نیز برای 2،000 بات وجود دارد که شامل 30 دقیقه آبشیارسواری و ناهار ارگانیک است.

برنامه بعدی : بازدید از کانچانابوری بانکوک

حدود چند ساعت خارج از بانکوک، شهر تاریخی کانچانابوری قرار دارد. برای مشاهده و تجربه هر اقدامی، هیچ کمبودی در کانچانابوری وجود ندارد؛ برخی از جاذبه‌های برجسته آن شامل پارک ملی اراوان Erawan، موزه یادبود هلیفایر پاس Hellfire Pass، موزه قطار مرگ، پل روی رودخانه کووی و خیلی چیزهای دیگر است. قطعا در انتخاب یکی از این جاذبه‌ها برای بازدید طول روز، کشمکش خواهید داشت.

دوچرخه سواری در بنگ کراچائو بانکوک - Bang Krachao

اگر به دنبال فرار از هوای شهری و به امید تنفس هوای تازه هستید، بنگ کرچئو جزیره‌ای است که می‌توانید از آن بازدید کنید. برای گردشگرانی که به دنبال چرخه‌سورای هستند، که تقریبا عملی غیر ممکن در شهر شلوغ بانکوک است، این جزیره مصنوعی جذاب است. تورهای محلی دوچرخه‌سواری در سراسر جزیره وجود دارد و همچنین گردشگران می‌توانند برای یک روز دوچرخه‌ای را با حدود 1 دلار اجاره کنند تا بتوانند از طریق مسیرهای چوبی که همه جا کشیده شده است، سیاحت کنند. همچنین در اینجا پارک سر ناکون کوانخان Sri Nakhon Kuenkhan را نیز خواهید یافت. می‌توانید کرجی‌ها و قایق‌های تفریحی را برای ساحت دریاچه‌های آن اجاره کنید. هم‌چنین در آخر هفته بازار شناوری نیز در این جزیره وجود دارد که نسبت به سایر بازارهای محبوب در داخل و در اطراف بانکوک توریستهای کمتری دارد.

سیاحت و بازدید از دیدنی های باستانی آئوتهایا - Ayutthaya

در حدود 70 کیلومتری شمال بانکوک، آئوتهایا، پایتخت باستانی تایلند است. تا سال 1991 ویرانه‌های آئوتهایا به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته نشده بود. دوچرخه، موتورسیکلت یا یک راننده تاک توکی اجاره کنید تا شما را از یک سایت به سایت بعدی ببرد، انتخاب هر کدام برای شما بسیار سخت خواهد بود. با وجودی که بازدید از هر معبد و همه معابد، به ویژه در گرمای تایلند کار طاقت‌فرسایی است، با این حال این مکان یکی از شهرهای مورد علاقه ما در تمام تایلند است.

بازدید از پارک ملی کاهو یای بانکوک - Khao Yai

کمی بیش از دو ساعت در خارج از شهر، پارک ملی کاهو یای را خواهید یافت. این پارک در سال 1962 تاسیس شد و اولین پارک ملی رسمی تایلند و همچنین سومین پارک بزرگ در کل کشور تایلند است. مسیرهای پیاده‌روی به طول 500 تا 8 کیلومتر وجود دارند، که یک مکان را مقصدی عالی برای مسافران و کسانی کرده است که عاشق سیاحت در فضای باز هستند. مسیرهای پیاده‌روی نسبت به اردوگاه‌های شلوغ، آبشارها و منظره‌های موجود در سراسر پارک ملی، آرام هستند. یکی از معروف‌ترین آبشارهای تایلند را نیز می‌توانید در اینجا ببینید. آبشار هائو سوات Haew Suwat حدود 20 متر ارتفاع دارد و گرچه قطعا زیبایی آن موجب محبوبیتش شده است، مه و غبار آن چیزی است که توریستان را تسخیر می‌کند

بازدید از کو کرت بانکوک - Ko Kret

کوکرت در حدود 15 کیلومتری شمال بانکوک است. در اینجا یکی از قدیمی‌ترین شهرک‌های تایلندی از افراد مون را خواهید یافت. بین قرن شانزدهم و دهم بعد از میلاد، آنها قبایل غالب در مرکز تایلند بودند. شما همچنین دیگ‌های سفالی دست‌سازی پیدا خواهید کرد که در کل جزیره مصنوعی فروخته می‌شود. مثل بنگ کراچو، این جزیره نیز دارای یک بازار آخر هفته عالی است که گردشگران کمتری دارد و به بازدیدکنندگان مجموعه متنوعی از گل های تازه، مواد غذایی منحصر به فرد، و سوغاتی‌ها را ارائه می‌کنند. بازار روزهای شنبه‌ها و یکشنبه‌ها از ساعت 8 صبح تا 4 بعدازظهر باز است. حتما از بزرگترین معبد کو کرت، وات پرامایکاواس Wat Poramaiyikawas نیز دیدن کنید. عدم وجود اتومبیل در این جزیره، دوچرخه‌سواری را آسان می‌کند.

اماکن دیدنی ممنوعه تایلند، 7 دیدنی خطرناک در بانکوک : راهنمای سفر به تایلند

راهنمای سفر به تایلند : همه جیز درباره سفر به تایلند

اماکن دیدنی رویایی تایلند در رویای تایلند : جاذبه های توریستی تایلند

نظرات کاربران
دیدگاه