راهنمای بازدید از فی فی تایلند، همه چیز درباره فی فی

راهنمای بازدید از فی فی تایلند، همه چیز درباره فی فی

جزیره فی فی، همه چیز درباره فی فی، راهنمای بازدید از جزیره فی فی 

آیا در جست وجوی ساحلی زیبا در تایلند هستید ؟  آیا در طول سفر با تور تایلند می خواهید زیباترین و رویایی ترین ساحل تایلند را ببینید ؟ در جزیره فی فی نمایی از آب های آب شیرین و ساحل شنی ماسه ای سفید را خواهید دید. جزیره فی فی در واقع زیباترین جزیرهدر دنیاست که زیبایی های منحصر به فردی و بسیار محسور کننده ای به دیدگان هدیه می دهد. در طول سفر به تایلند فی فی از باید های سفر است، اما آیا از دانستنی های جزیره مطلع اید ؟

جزیره فی فی و دانستنی های جزیره

جزیره فی فی در واقع یک جزیره کوچک با 6 ساحل است : سواحل جزیره فی فی شامل دو جزیره اصلی فی فی به نام های فی فی دون و فی فی لِ و سواحل کوچکتر دیگری که در جوار اقیانوس هستند.جزیره فی فی ذر 38 کیلومتری جنوب غربی دریای اندام قرار دارد و بخشی از پارک ملی Hat Nopparat Thara-Ko Phi Ph نیز محسوب می شود. 

راهنمای-بازدید-از-فی-فی-0

فی فی با توجه به اشیائ قدیمی و تاریخی که در آن پیدا کرده اند، یکی از قدیمی ترین مناطق تایلند و بزرگ ترن جزیره در منطقه است. در سال 1940 محل مسکونی ماهیگیران مسلمان بوده و هم اکنون نیز بیشتر جمعیت جزیره فی فی را مسلمانان تشکیل می دهند. البه لین بدین منظور نیست که در این جزیره زیبا قومیت های دیگری وجود ندارند، اتفاقا بلعکس از مناطق مختلف تایلند به منظور کسب و کار در جزیره فی فی سکونت دارند و در جزیره زندگی می کنند. 

زیبایی و جذابیت جزیره فی فی بعد از فیلم برداری صحنه های فیلم جیمز باند در دنیا زبان شد و بیش از پیش زیبایی طبیغی جزیره به شهرت رسید و به آن لقب تکه ای از بهشت را دادند. در حالیکه فی فی جزیره ای جنگلی با پوشش گیاهی بسیار زیباست، دور تا دور جزیره با سواحل بسیار زیبا احاطه شده است.  

متاسقانه جزیره فی فی در طی سونامی سال 2004 به شدت تخریب شد و جزیره آسیب های زیادی دید، بازسازی جزیره سالها طول کشید و هم اکنون نیز خسارت های سونامی به طور کامل جبران نشده است.

راهنمای-بازدید-از-فی-فی-1

دسترسی به جزیره فی فی تایلند، چطور به جزیره فی فی تایلند برسیم ؟

اگر به همراه تور تایلند سفر می کنید و قصد بازدید از جزیره فی فی را دارید، باید بدانید که جزیره فی فی به خوبی در دسترس است و مکانی بسیاری عالی و رویایی و البته حیرت انگیز برای تعطیلات است. در جزیره فی فی حتی لحظه ای کوتاه احساس کسلی نخواهید داست و برای لحظه ای سفر شما بی برنامه نخواهد ماند. در جزیره فی فی هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد، هر آنچه که بخواهید در جزیره فی فی برای شما محیا و آماده است، از غواصی گرفته تا شنا در آب های کریستالی، صخره نوردی و کایاک. حتی اگر شما اهل تفریحات پر تحرک هم نباشید و یا تنها به دنبال سفری آرام در کنار ساحلی آرام و بی صدا باشید، فی فی جزیره ای خاص و رویایی برای شماست.  علاوه بر اینها، ماساژ بی نظیر تایلندی را فراموش نکنید، تماشای پرندگان و قایق سواری بر روی موج های آرام اقیانوس نیز از تفریحات محبوب جزیره از دید توریستان محسوب می شود. برای رسیدن به جزیره فی فی به راحتی می توانید با کرایه یک قایق پر سرعت و یا کرایه قایق های مسافربری به فی فی برسید. 

راهنمای-بازدید-از-فی-فی-2

راهنمای-بازدید-از-فی-فی-3

نقشه جزیره فی فی :

راهنمای-بازدید-از-فی-فی-5

غذا در جزیره فی فی، در فی فی چی بخوریم ؟ 

برای صرف غذا در جزیره دستتان باز است چرا که تنوع غذایی بسار بالاست و شما می توانید به راحتی غذای مورد علاقه و مطابق با مزاج خود را سفارش دهید، هزینه صرف غذا نیز می تواند خیلی متفاوت باشد، هزینه سفارش غذا در رستوران های لوکس و مجلل فی فی با سفارش غذا از غرفه های غذا یکی نیست. در حالت کلی هزینه غذا در فی فی چندان بالا نیست و کاملا به صرفه است. برای آنهایی که می خواهند با صرفه سفر کنند و هزینه های سفر خود به تایلند را کنترل کنند، توصیه ما به شما این است که غذا های غرفه خیابانی را امتحان کنند چرا که غذا های خوشمزه و با کیفیتی را به توریستان و مسافران ارائه می دهند و از تنوع غذایی بالایی برخورداند. هزینه یک وعدا کامل غذا در یکی از بهترین غرفه هیا غذا حدود 30 بات ( کمتر از 1 دلار) می شود.
نظرات کاربران
دیدگاه