بانکوک یا پاتایا ؟ کدام شهر توریستی تایلند را باید دید؟

بانکوک یا پاتایا ؟ کدام شهر توریستی تایلند را باید دید؟

کدام شهر تایلند برای من بهتر است، بانکوک یا پاتایا ؟ تور بانکوک بهتر است یا تور پاتایا ؟

بانکوک و پاتایا با اینکه هر دو از قاصد تفریحی و گردشی معروف و محبوب تایلند هستند، اما این دو شهر هایی کاملا متفاوت با جذابیت های متمایز از هم هستند ، از این رو، نمی توان لذت سفر به پاتایا را همانند لذت سفربه بانکوک دانست. بانکوک، پایتخت کشور تایلند، شهری شلوغ، پر هرج و مرج و پر جنب و جوش است. در خیابان های شهر بانکوک شاهد آسمان خراش هایی خواهید بود که سر به آسمان کشیده اند، بانکوک جزو شهر های مدرن تایلند محسوب می شود و خیابان های این شهر از خوشمزه ترین و خوش بو ترین خیابان های تایلند است، غرفه های غذا خیابانی در بانکوک از دیگر ویژگی های اختصاری بانکوک است. علاوه بر این ها، معابد زیبا و دیدنی بانکوک نیز از سویی دیگر فضا و جو این شهر شلوغ را عوض کرده اند. اما، در میان هیاهوی شهر، رودخانه Chao Phraya بانکوک جاییست که می توانید نفسی راحت، رها از شلوغی و هیاهو  شهر بکشید و شاهد صحنه ای متفاوت از بافت مدرن شهری باشید. بانکوک در واقع شهریست که می تواند بازگوی تاریخ، فرهنگ و مدرنیته کشور تایل��د باشد و اصل و پیشینه تایلند را به توریستان و مسافران تور تایلند نمایش دهد.

در مقابل، پاتایا مقصدی ساحلی و تفریحی است که به دلیل سواحل بسیار زیبا در راس انتخاب گردشگران تور تایلند قرار گرفته است. از بانکوک تایلند تا پاتایا تنها 2 ساعت راه است و این شهر ساحلی کاملا در دسترس است. از ساحل زیبای پاتایا که بگذریم، پاتایا به شب های زنده معروف است، در پاتایا می توانید از انواع تفریحات شبانه تایلند با قیمتی پایین تر از بانکوک لذت ببرید. جالب است بدانید که پاتایا شهری با پیشرفت و ترقی پی در پی است، اگر امسال به پاتایا سفر کنید، سال بعد حتما پاتایا را به نوعی دیگر خواهید دید. 

بانکوک-یا-پاتایا-1

مقایسه دو شهر توریستی بانکوک و پاتایا تایلند

1. دسترسی به بانکوک بهتر است یا پاتایا ؟

دسترسی در هر دو شهر آسان است، پرواز های بیشتر تور های تایلند به بانکوک است،  از فرودگاه بانکوک تا مرکز شهر تنها 30 دقیقه راه است. برای رسیدن به پاتایا اگر مستقیم به پاتایا پرواز نمی کنید، می توانید از وسایل نقلیه عمومی تایلند، تاکسی و یا ترین برای رسیدن به تایلند استفاده کنید.

  بانکوک-یا-پاتایا-22

2. بهترین فصل بازدید در بانکوک و پاتایا چه زمانیست ؟

بانکوک – بانکوک در حال کلی 3 فصله است : فصل سرد، فصل گرم و فصل بارانی. اگر چه که به دلیل آب و هوای موسمی تایلند بازدید از شهر بانکوک در تمامی فصول سال میسر است. اما، بهترین زما بازدید از مکان های دیدنی بانکوک فصل سرد این شهر ( از  آبان ماه تا بهمن ماه )، فصل زمستان تایلند، است که دمای هوا بین 26 تا 32 است. از اواخر دی ماه تا اوایل بهمن ماه هوا بسیار عالیست و شهر به دللی جشن سال نو بسیار زنده و شاد است. از فروردین تا اردیبهشت ماه گرم ترین ماه های سال در تایلند است که دما به 30 الی 40 درجه می رسد. در این زمام گرما و رطوبت هوا تحمل کردنی نیست و سفر به بانکوک را در این زمان اصلا توصیه نمی کنیم. باقی ماه های سال درواقع فصل بارانی بانکوک محسوب می شود که دما هوا چیزی بین 28 الی 33 درجه است و هوا برای سفر به بانکوک مطلوب ترقی می شود.

پاتایا – آب و هوا در پاتایا چیزی  شبیه به بانکوک است و دارای سه فصل سرد، گرم و بارانیست. بهترین زمان بازدید در پاتایا  فصل سرد این منطقه است  از November  تا February (از ماه آبان تا بهمن ). در این فاصل زمانی درجه هوا بین 22 الی 31 درجه خواهد بود و می توانید در سواحل پاتایا از آرامش و آب زلال دریا لذت ببرید. علاوه بر این، می توانید از معابد، پارک ها و مناطق طبیعی زیبای اطراف پاتایا نیز بهترین لحظات را سپری کنید. به دلیل اینکه این فصل، فصل توریستی پاتایاست، پیش از سفر فراموش نکنید که حتما هتل خود را رزرو کنید.
در کل، در مقایسه با بانکوک، شرایط آب و هوایی پاتایا حتی در فصول بارانی و گرم در وضعیت بهتری قرار دارد و در هر فصل شرایط آب و هوایی پاتا بهتر از بانکوک می باشد.

بانکوک-یا-پاتایا-3

3. قیمت و وضعیت اقامت و هتل در بانکوک بهتر است یا پاتایا ؟

بانکوک – بانکوک پر است از هتل ها و مسافرخانه های مختلف، با هر بودجه ای می توانید در بانکوک اقامتی آرام را سپری کنید، از هتل های لوکس گرفته تا مسافرخانه های مقرون به صرفه و ... . اگر چه که بانکوک یکی از شهر های دنیا با هتل های 5  ستاره قیمت مناسب است، اما فراموش نکنید که بانکوک پایتخت کشور تایلند است و طبعا هزینه یک شب اقامت در این شهر بیشتر از اقامت در شهر پاتایا خواهد بود. در بانکوک می توانید با قیمتی مناسب در هتل های 5 ستاره اقامت کنید. 
از بهترین هتل های 5 ستاره و لوکس بانکوک :
Sawasdee Sukhumvit Inn
Nanda Heritage Hotel
The Berkeley Hotel

پاتایا – در پاتاای حتی اگر بودجه کمی دارید، می توانید محلی تمیز و آرام برای اقامتتان پیدا کنید. از خابگاه های مسافراتی تا هتل ها در پاتایا قیمت پایین و مناسبی دارند. از همه رنج هتل ، تل های لوکس و مدرن تا هتل های کم ستاره و متوسط می توانید در پاتایا پیدا کنید. اگز بودجه کافی برای اقامت دارید حتما سری به هتل 5 ستاره Golden Sea Pattaya  و هتل 5 ستاره Sabai Resort بزنید.

4. جاذبه های دیدنی بانکوک یا پاتایا ؟

بانکوک – بانکوک کلا شهر تارخی و میراث تایلند با موزه ها و مناطق سنتی و مذهبی بسیار است. برای مثال خانه Jim Thompson، فرد قابل احترام تایلندی ها، کسی که  به صنعت ابریشم تایلند اعتبار بخشید، واقع در بانکوک است. این خانه به تنهایی دارای معماری و دکوراسیون بسیار دیدنی است که برای هر توریستی با هر سلیقه ای جذاب و دیدنیست. در سوی دیگر بانکوک، معبد گرند از دیگر مکان های دیدنی مهم تایلند محسوب می شود که میراثی با ارزش از قرن 17 ام است. چیزی که این معبد را از دیگز معاب قدیمی واقع در این شهر دیدنی متمایز کرده است، معماری شرقی است که به وضوح می توان در آن دید. از موزه های معروف بانکوک که حتما باید در طول سفر با تور بانکوک از آنها دیدن کنید : موزه هنر معاصر که شامل آثار هنرمندان محلی و بین المللیست، موزه پزشکی سیریراج، این موزه کمی ترسناک است اما ارزش دیدن را دارد، در این موطه شاهد برخی از نمونه های پزشکی مهم مانند نوزادان با ناهنجاری های مادرزادی نادر خواهید بود. ام آیا می دانستید که اولین مدرسه ماساژ در کشور تایلند، واقع در بانکوک بوده است؟ در بانکوک همچنین می توانید شاهد مجسمه طلای مقدس بودایی باشید، این کجسمه برای سالهای طولانی از چشم مردم پنهان بوده. در طول سفر با تور تایلند، پارک های معروف بانکوک را فراموش نکنید، پارک های مشهور و محبوبی نظیر : پارک King Rama و پارک Lumpini.

لیست کامل مکان های دیدنی بانکوک، جاذبه های مختص بانکوک

پاتایا – در مقابل تنوع مکان های دیدنی در پاتایا گسنترده است و در آن می توانید از مکان های تاریخی، معابد باستای تا زیبا ترین سواحل تایلند را ببینید. از معابد دیدنی پاتایا، معبد Wat Phra Yai  است که به مجسمه عظیم 18 متری بودا معروف است، گفته می شود که این مجسمه بودا در واقع از معبد اصلی حفاظت می کند. از دیگر معابد معروف در پاتایا، معبد Wat Chai Mongkon است که به مجسمه سه گانه بودا معروف است. از دیگر مکان های دیدنی که حتما باید در طول سفر با تور پاتایا ببینید موزه Ripley's Believe It or Not و تئاتر Tuxedo Magic است سواحل پاتایا را از دیگر جاذبه های محبوب این شهر خواند، سواحل دیدنی پاتایا شاید به زیبایی سواحل پوکت نباشد، اما انواع امکانات ورزش های آبی، این سواحل را به مفرح ترین مناطق شهر بدیل کرده است. جذابیت و هیجان در بزرگ ترین پارک تفریحی و آبی تایلند، پارک رامایا - Ramayana Water Park آنقدر زیاد است که  به تنهایی می تواند یک روز کامل شما را سرگرم کند. و در آخر باید از روستای فیل ها نیز دیدن کنید، در مناطق سر سبز تایلند فیل سواری کنید و از نوشیدنی های محلی بسیار خوشمزه لذت ببرید.

مکان های دیدی پاتایا، جاذبه هایی که باید در پاتایا ببینید

5. خرید در بانکوک یا پاتایا ؟ مراکز خرید بانکوک بهتره یا پاتایا ؟

بانکوک – بانکوک شهر مغازه ها و مراکز خرید بسیاریست. بازار آخر هفته از بازار های پر شورو هیجان و محبوب تایلند است که در آنها می توتنید هر چیزی کخ فکرش را بکنید در قیمتی مناسب بخرید و زیبا ترین سوغاتی تایلند را در قیمتی ارزان تهیه کنید، از لباس گرفته تا زیور آلات خاص تایلندی و... اگر عاشق خرید از نمایندگی های مطرخ دنیا هستید و می خواهید تنها از اجناس مارک خرید کنید، بانکوک جاییست که باید باشید. تعداد مراکز خرید لوکس و کامل بانکوک کم نیست، مراکز خریدی نظیر : مرکز خرید Siam Paragon و... . با مراکز خرید بانکوک بیشتر آشنا شوید " معروف ترین و ارزان ترین مراکز خرید بانکوک تایلند "

پاتایا – در پاتایا شاید نتوانید مراکز خرید لوکس و بزرگی ماننده آنچه که در بانکوک دیده اید را پیدا کنید، اما در عوض بازار های شبانه پاتایا به اندازه کافی جذاب و کامل هستند که بتوانید در آنها خرید خوبی داشته باشید. با گشت و گذار در مراکز خریدی نظیرRoyal Garden Plaza , Outlet Mall و Central Festival می توانید لباس و اجناس برند و مارک نیز تهیه کنید. 

و اما فراموش نکنید که شما در تایلند مسافرید و ممکن است برخی از آداب و رسوم تایلندی ها برای شما نا آشنا و عجیب باشد، از این رو، پیش از سفر ندانسته های سفر به تایلند را دنبال کنید :

 " خریدی ارزان در مراکز خرید تایلند، هنر چانه زنی در تایلند "

 5 روش آسان برای کم کردن هزینه های سفر به تایلند "

8 توصیه برای پیشگیری از اشتباهات رایج در سفر به تایلند "

"  کلمات پر استفاده و کاربردی در سفر به  تایلند "

 
نظرات کاربران
دیدگاه
  • رضا ۱۳۹۹/۰۴/۲۴

    خیلی زیباست. من دوسال پیش رفتم و واقعا از سفرم لذت بردم. دریاسر رئ به همه اونایی که دنبال یه جای خوب برای طبیعتگردی هستند، توصیه می کنم.

    ۰
    ۰