راهنمای سفر به سامویی

از ۱۵۲ رای
سومین جزیره ی بزرگ تایلند پس از پوکت و چانگ ، جزیره ی سامویی با مساحتی بیش از 250 کیلومتر مربع می باشد. این جزیره که در وسط خلیج تایلند واقع شده، جزو معروفترین مقاصد توریستی در دنیا شناخته شده است و به منطقه ی ساحلی گرمسیری تبدیل شده، اما با این حال ، هنوز هم مانند گذشته زیبایی طبیعی خود را حفظ کرده و حقیقتا میتوان آن را بهشت تایلند خواند.
در  سواحل جزیره زیبای سامویی درختان عظیمی همچون نارگیل و جنگل های گرمسیری جذابیت این سواحل را دوچندان کرده و توریستان شب نشینی های پرشور و نشاط این جزیره را در طی سفر به تایلند از دست نمی دهند. از معروفترین سواحل سامویی می توان به چی وانگ، لامایی، بوفوت و مائینام اشاره کرد. لازم بهه ذکر است که در طی سفر با تور تایلند اصلا نگران محل اقامت خود و قیمت آن نباشید چرا که در این جزیره از ویلا و هتل های لوکس 5 ستاره گرفته تا مهمانخانه های ارزان پیدا می شود.

جزیره سامویی تایلند برخلاف دیگر مناطق دیدنی اش مثل پوکت، پاتایا یا بانکوک بسیار ناهموار و کوهستانی است و تنها در حاشیه ی جزیره می توان منطقه ای صاف و هموار را یافت کرد، به همین دلیل در اینجا آسمان خراشی نمی بینید و تنها شاهد معماری و فرهنگ منحصر این منطقه خواهید بود که با زیبایی طبیعت بکر در هم آمیخته شده اند.

سامویی در اوایل دهه ی 1970 میلادی توسط عده ای کوهنورد کشف شد. در آن زمان اینجا برق و آب لوله کشی نداشت و مردم با ماهیگیری و پرورش نارگیل کسب درآمد می کردند. امروزه سامویی حدود 2 میلیون نارگیل در ماه به بانکوک صادر می کند. نزدیک ترین شهر به این جزیره در حدود 60 کیلومتری غرب آن واقع شده و Suratthani نام دارد. این جزیره با درختان نخل و نارگیل و سواحل شنی سفیدش همه روزه پذیرای مسافرین بسیاری است که توسط قایق و هواپیما به اینجا می آیند.

 هتل های اینجا برای هر سلیقه و بودجه ای مناسب هستند و غذاهای محلی خشمزه، طبیعت سرسبز گرمسیری، آبشارها، سواحل خلوت و سفید و معابد بودایی فراوان همگی این جزیره را تبدیل به یکی از زیباترین مناطق توریستی می نمایند.
ارسال نظر