کوه تائو تایلند، کوه تائو تایلند قطب غواصی، تصاویر کوه تائو

کوه تائو تایلند، کوه تائو تایلند قطب غواصی، تصاویر کوه تائو

کوه تائو تایلند و راهنمای سفر به جزیره کوه تائو تایلند

کوه تائو، جزیره ای در خلیج تایلند که همیشه به دلیل زیبایی حیرت انگیزش زبان زده مردمان محلی تایلند و توریستان تور تایلند بوده و هست. اگر چه که جزیره کوه تائواز سواحل دیدنی تایلند محسوب می شود، اما در چند سال گذشته تعداد زیادی از خارجیان در جزر و مد ساحل کشته شده اند، از این رو کوه تائو، این جزیره بهشتی  و مهم ترین قطب غواصی تایلند در حال حاضر به " جزیره مرگ" مشهور شده است. با توجه به اتفاقات اخیر، گردشگران تور تایلند پیش از  اینکه به بازدید کوه تائو تایلند بروند،  امنیت و  بی خطر بودن جزیره را جویا می شوند، آیا جزیره تائو تایلند آرام و امن است ؟ 

 

کوه-تائو-تایلند-تور-تایلند

از سال 2014 که 4 جنازه در جزیره  کوه تائو پیدا شد و 2 قاتل در جزیره به عنوان مجازات اعدام شد. هانا وییرج، 23 ساله و دیوید میلر 24 ساله، در روز 15 سپتامبر 2014 هنگامی که قدم زنان از ساحل عبور می کردند به قتل رسیدند و قاتلین آنها اعدام شدند. از آن پس جزیره کو تائو مورد بحث و اختلاف نظر قرار گرفت که آیا پرونده قاتلین جزیره به درستی مورد بررسی قرار گرفت و یا خیر. 

پس از آن مرد فرانسوی 29 ساله ای در تاریخ 1 ژانویه 2015 در حالیکه در سقف بالکن به دار آویخته شده بود و دستانش از پشت بسته شده بود پیدا شد و هنوز که هنوزه قاتل و چگونگی این امر در پس راز ها نهفته است. 

با همه اینها، جزیره کوه تائو تایلند هنوز که هنوزه مقصد مهمی برای توریستان تور تایلند است و به عنوان جزیره ای کوچک، زیبا و مقصدی عالی برای غواصی  و تماشای دنیای زیر آب شناخته می شود. درواقع غواصی یکی از مهم ترین جاذبه های این جزیره است اما تنها جاذبه جزیره نیست.

ساختمان های مشهور شهر و مراکز خرید زیبایی در جزیره وجود دارد که در آنها می توانید سوغاتی های منحصر به فردی به عنوان کادو و یاد بود تهیه کنید. بعضی از مردم بر این اعتقاد اند که زیبایی های دنیای زیر آب تائو، از زیبایی های روی آب آن بیشتر است و شهرت زیبایی مناظر زیبای زیر آب آن در عرض 35 سال توریستان خوش ذوق و خوش سلیقه زیادی را از سرتاسر دنیا به خود کشانده است. 

جالب است بدانید که  کوه تائو تا اواخر دهه 1940 عمدتا ساکن نبود و در اوایل دهه 1980 آماده سکنی شد. از زمان قابل سکنی شدن جزیره به بعد، محبوبیت این جزیره دو چندان شد. 

کوه-تائو-تایلند-تور-تایلند

با این حال درست است که در همه جا خطر در کمی است، اما به هنگام بازدید از کوه تائو تایلند چند نکته را فراموش نکنید :

راهنمای سفر به کوه تائو تایلند :

کوه-تائو-تایلند-تور-تایلند

برای بازدید و سفر به کوه تائو تایلند، حتما با جمعی از دوستان سفر کنید و داخل گروه باقی بمانید. 

در طول اقامت در جزیره کوه تائو حتما در اقامتگاه های معتبر اقامت کنید. 

مراقب نوشیدنی هایی که در خارج از هتل می نوشید باشید و از غریبه ها نوشیدنی دریافت نکنید.

در طول سفر با تور تایلند، به مردم محلی تایلند و سنت های اهالی جزیره احترام بگذارید. 

راهنمای قوانین تایلند، آیا با قوانین و رسومات تایلندی ها آشنایید ؟ : قوانین و رسومات تایلند 

26 نکته ای که پیش از سفر به تایلند باید بدانید : راهنمای مرجع سفر به تایلند