سوالات رایج سفر

همه می گویند که بله می توانید، اما حتی ساکنین خود تایلند نیز از نوشیدن آب های شیرخودداری کرده و در صورت امکان از بتری های آب معدنی استفاده می کنند. از این رو، بیشتر هتل ها ی تایلند دارای دستگاه تصفیه آب هستند که می توانید از آنها استفاده کنید در غیر این صورت برای نوشیدن آب حتما بتری های آب معدنی از مغازه ها تهیه کنید.

به این نکته توجه کنید که بتری آب خریداری شده حتما تازه و به روز باشد.

بسیاری از کشتی های تایلندی در گذشته در جزایز تایلند غرق شدند و یا به دلیل بارگیری بیش از حد به مشکل خوردند، اما قایق های تایلندی  بسیار امن تر هستند و درصد غرق شدنشان بسیار کم است. پس در تایلند جان خودتان را به خطر نیاندازید، حتی اگر کمی جان خودتان را دوست داشته باشید، از قایق  ها به جای کشتی های باربر استفاده می کنید.

اگر در  اواخر شب می خواستید از Pha Ngan's Full Moon Party به Samui بروید، کرایه قایق های تند رو توصیه نمی شود - این قایقها خطرناک هستند و مسافران اغلب کنترل کامل خود را از دست می دهند.

سوار شدن ماشین های در حال گذر در تایلند توسط توریستان امری غیر معقول است و این شاید به دلیل قیمت بسیار پایین وسایل حمل و نقل عمومی باشد. اما در مکان های کمی دور افتاده که وسایل نقلیه عمومی کمتر یافت می شود، سوار شدن ماشین های در حال گذر بیشتر رواج دارد. 
کرایه کردن هردو آنها در تایلند بسیار آسان و در دسترس است، اما موتور ها تقریبا همه جا در دسترس هستند و همه جا می توانید آنها را پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که  در حالت کلی برای کرایه موتور از شما در رابطه با گواهینامتان سوال نمی شود و فرض بر این است که شما دارای گواهینامه هستید. در صورت کرایه موتور و یا ماشین بدون گواهینامه، از تایلندد اخراج می شوید. 

تایلند دارای یک سیسیتم پیشرفنه و کامل اتوبوس رانی به نام شرکت Transport Company است. از ایستگاه های اتوبوس می توانید به سرتاسر کشور تایلند سفر کنید. 

علاوه بر این شرکت، چند شرکت خصوصی خوب نیز وجود دارد که می توانید با خیالی آسوده از آنها استفاده کنید، شرکت  Nakornchai Air یکی از بهترین های این شرکت هاست.

در این میان مینی بوس ها یتوریستی نیز وجود دارد که شما را از یک مکان توزیستی به مکانی دیگر می رسانند. اگر چه که در طول سالها مینی بوس های توریستی پیشرفت زیادی کردند، اما هنوز هم نمی توان به طور کامل به آنها اطمینان کرد و مسئله دزدی، اتفاقات و تصادفات در آنها هنوز باقی مانده است.

پلیس های تایلندی در حال کلی معروف به پارتی بازی و منصف نبودن هستند، اما خیلی ها هم بد نیستند و حتی اگر شما مرتکب خطا شده باشید به خوبی با شما رفتار می کنند.

خوب است بدانید که در همه شهر های تایلند می توانید دفاتر پلیس مخصوص توریستان را پیدا کنید یا با شماره 1155 با آنها تماس بگیرید. 
اگر نتوانستید دفتر پلیس توریستان را پیدا کنید، به دفاتر پلیس محلی بروید و سعی کنید یک مترجم تایلندی همراه خود ببرید. 

کار هایی که هیچگاه نباید در مقابل پلیس تایلند انجام دهید :
داد و فریاد نکنید و با دست افسر پلیس را به حالت تمسخر نشان ندهید، کاملا معدبانه رفتار کنید.

اول از همه باید بدانید گه نباید دم به تله ها ی داخل ترمینال دهید. از ترمینال خارج شوید و به سمت ایستگاه تاکسی بروید، جایی که به پذیرش تاکسی صورت می گیرد، داخل یک فرم مقصد مورد نظر را یاد داشت کنید، سپس تنها برگه بلیط یا ticket را به راننده تحویل بدهید و یا خود پذیرش به طور مستقیم بلیط شما را به راننده تحویل می دهد.

نکته قابل توجه این است که نگذارید راننده کل فرم را از شما بگیرد، جایی که اطلاعات راننده در آن درج شده است تا در صورت هرگونه تخلف بتوانید از او شکایت کنید.

توجه کنید که راننده به محض حرکت تاکسی متر را روشن کند – تاکسی متر از 35B شروع می شود – نگران و مضطرب نشوید اگر بر خلاف کشور های شرقی دیگر ماننده کشور های عربی، تاکسی متر به سرعت بالا نرفت. 

اگر راننده از روشن کردن تاکسی متر و یا خاموش کردن آن امتناع کرد، به او بگویید شما را باز به ترمینال برکرداند و یا از تاکسی پیاده شوید و تاکسی دیگر بگیرید.

اغلب کرایه شما از فرودگاه به شهر به همراه مالیات وهزینه های دیگر حدود 50B خواهد شد.

ماننده همه جای دنیا، تایلند نیز خالی از سارق و دزد نیست. دزدی در طول سفر تایلند نیز ممکن است اتفاق می افتد و به طور ناگهانی کسی چیزی از شما بقاپد و در میان جمعیت ناپدید شود. از این رو، باهوش باشید و فرصت دست افراد سودجو ندهید :

نکته طلایی برای پیشگیری از سرقت این است که هرگز اساس و اشیای گرانبهای خود را با خود حمل نکنید و از مدارک شناسایی مهم خود نظیر پاسپورت، کارت اعتباری، تراول چک و.. یک کپی در ایمیل خود ذخیره کنید. 

بهتر است برای جل.گیری از هرگونه دردسر و ناراحتی یک لیست از شماره تلفن های مهم خود تهیه کنید. اغلب هتل ها و مسافرخانه های تایلندی کمد های امانات دارند، بریا نگداری اینچنین وسایل می توانید از آنها استفاده کنید

علاوه براین، هواستان باشد تا گوشی، موبایل و دیگر وسایلتان را روی میز رستوران، بار و یا سبد جلوی موتور های کرایه ای نگذارید، به جای اینکار باهوش باشید و از کیف های کمری استفاده کنید.