راهنمای سفر به تایلند، آیا با قوانین و رسومات تایلندی ها آشنایید ؟

راهنمای سفر به تایلند، آیا با قوانین و رسومات تایلندی ها آشنایید ؟

راهنمای مرجع سفر به تایلند : قوانین و رسومات تایلند در سفر به تایلند

در طول سفر با تور تایلند با قوانینی رو به رو خواهید شد که شاید برای شما عجیب و باور نکردنی باشد. فرقی نمی کند که توریست و مسافر تور تایلند هستید و یا از ساکنین این کشور زیبا، شکست قوانین تایلند عواقب خوبی نخواهد داشت. به جز به همراه داشتن دارو های ممنوعه تایلند، چیز های دیگری هستند که توجه نکردن به آنها ممکن است شما را به درد سر بیاندارد. در ادامه با قوانین سخت تایلند آشنا می شوید.

قوانین-رسومات-تایلند-1

به سلطنت تایلند احترام بگذارید 

مردم تایلند هر روز از ساعت 8 صبح تا 6 شب به  ادای احترام می پردازند. حتی در شهر پر هرج و مرج بانکوک، عابرین پیاده و شهرومدان کار روزانه خود را متوقف کرده و به سلطنت تایلند ادای احترام می کنند.  در این زمان از همه (حتی گردشگران) انتظار می رود که بیاستند و به کشور احترام بگذارند. این تنها عملیست که تایلندی ها برای ادای احترام به سلطنت خود انجام می دهند، توریسان تور تایلند نیز باید به این نکته توجه کنند.  هر گونه شوخی و جوک درباره خانواده سلطنتی تایلند ممکن است شما را دچار دردسر بسیار جدی کند.

قوانین-رسومات-تایلند-2

لباس کافی و پوشیده در تایلند

برهنگی و پوشش بد در تایلند مخالف قوانین است، همه به خصوص بانوان می بایست لباسی بپوشند که لباس زیر آنها در جامعه مشخص نباشد. پیش از سفر به تایلند لباس هایی که به همراه خود به سفر می برید را حتما چک کنید.

چطور برای سفر به تایلند آماده شوم ؟ وسایل لازم سفر، لباس و لیست وسایل ضروری سفر به تایلند 

قوانین مشروبات الکلی در تایلند

عبادت گاه ها، معابد، ادارات دولتی، موسسات آموزشی، ایستگاه های گاز، بیمارستان های عمومی و مکان های توریستی مکان هایی هستند که اگر کسی (حتی توریستان) به حالت مستی باشد به زندان خواهند افتاد. در همه این مکان ها استثنا آتی وجود دارد، اما احتیاط شرط عقل است دور از این مکان ها از الکل استفاده کنید. شکستن این قانون تایلند شما را راهی 6 ماه زندان خواهد کرد. 

قوانین-رسومات-تایلند-3

زمان مجاز استفاده از مشروبات الکلی در تایلند

سن مجاز استفاده از مشروبات الکلی در تایلند 20 است، اما ای بدین معنی نیست که افراد بالای 20 سال هر زمان که بخواهند اجازه استفاده از مشروبات الکلی را دارند. از 2 الی 5 بعد از ظهر و از نصف شب تا 11 صبح فروش مشروب ممنوع است. در روز های انتخابات نیز خرید الکل ممنوع است. همچنین در روز تولد خانواده سلطنتی و در برخی روزهای خاص تایلند استفاده و فروش مشروبات الکلی ممنوع هستند.

در تایلند آشغال نریزید

پلیس تایلند برای آنهایی که هر کجا که می خواهند آشغال می ریزند نیز مجازاتی سخت گذاشته است. اگر روی زمین آشغال بریزید مجبور به پرداخت جریمه نقدی خواهید شد. از این رو، از آشغال ریختن بر خیابان هیا تایلند، مخصوصا شهر بانکوک، پایتخت تایلند جدا خودداری کنید.

قوانین-رسومات-تایلند-4