اشتباهات رایج در سفر به تایلند | نکاتی که همه نمی دانند

از ۱۶۰ رای

8 توصیه برای پیشگیری از اشتباهات رایج در سفر به تایلند

سفر به تایلند بی شک یکی از هیجان انگیزترین و به یادماندنی ترین سفرهای آسیایی‌ست که از محبوبیت بالایی برخوردار است. با خرید تور تایلند، در آب های آبی و ساحلی شنی سفید این کشور رویایی جذابترین تفریحات و خاطره انگیز ترین لحظات را سپری خواهید کرد. از سواحل رویایی و نفس گیر تایلند که بگذریم،  گشت و گذار و فیل سواری در جنگل های تایلند تجربه هایی بی نظیری هستند که تنها در تایلند می توانید آنها را از نزدیک لمس کنید. خاطراتی را در مکان های دیدنی مشهور تایلند خواهید گذراند که به سختی می توان حس خوب و ناب لحظات آن را در کلمه گنجاند،  اما قبل از اینکه برای سفر با تور ارزان تایلند بی تاب شوید لازم است بدانید که تایلند همان قدر که کشوری مهمان نواز و توریستی است، همان قدر هم می تواند خطرناک باشد. از این رو،  با نکات ضروری و اشتباهات رایج سفر به این کشور باور نکردنی آشنا شوید تا آرامش و امنیت سفر خود به تایلند را تضمین کنید.

در ادامه با اشتباهات رایجی که توریستان در کشور تایلند مرتکب می شوند آشنا می شویم: 

اشتباهات رایج در سفر به تایلند

چک کردن پاسپورت پیش از سفر به تایلند

معمولا مسافران و گردشگران تایلند آنقدر برای این سفر هیجان زده و شتاب زده عمل می کنند که گاها فراموش می کنند تاریخ اعتبار پاسپورت خود را چک کنند. قبل از رزرو تور تایلند و پرداخت هزینه ها حتما از اعتبار پاسپورت خود اطمینان حاصل کنید تا این موضوع سبب بروز ناراحتی و مشکل نگردد. 

تهیه کپی از پاسپورت

بارها و بارها دیده شده که مسافران در طول سفر پاسپورت خود را گم کرده اند و به دلیل نبود پاسپورت دچار مشکلات بعدی بدتری شده اند. زرنگ باشید و نگذارید این مسائل امنیتی خللی در سفر شما ایجاد کند، قبل از سفر یک کپی از پاسپورت خود را در ایمیل خود ذخیره کنید تا با استفاده از این تصویر بتوانید به سفر خود ادامه دهید و برای صدور جدید پاسپورت اقدام کنید. 

انتخاب همسفر و گروه مناسب

همیشه سفر در قالب گروه های کوچک بهتر بوده و هست، سفر انفرادی به تایلند به احتمال زیاد پر مخاطره خواهد بود. در گروه های کوچک به تایلند سفر کنید تا امنیت سفر را بالاتر برده و از خطرات احتمالی در امان بمانید. این موضوع با توجه به خطراتی نظیر تصادفات رانندگی، تلکه کردن، مسموم کردن و دزدیدن اموال، دعوا و ...  می باشد که بیشتر توریست ها را تهدید می کند. از این رو برای مسائل امنیتی هم که شده ترجیحا به صورت گروهی به تایلند سفر کنید تا در صورت بروز مشکل برای یکی از اعضای گروه دیگر اعضای گروه بتوانند کمک کننده و یاری دهنده باشند. پس  با سفر در گروه ها ی کوچک احتمال بروز این دست مشکلات را برای تک تک اعضای گروه کم کنید. 

علاوه بر مسائل امنیتی، با سفر در گروه های کوچک در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهید کرد، هزینه محل اقامت برای دو نفر در یک اتاق ارزان تر از یک نفر خواهد بود، همچنین در صورت سفر گروهی هزینه های جابجای شما حداقل به نصف و حداکثر به یک چهارم کاهش خواهد یافت و ورودی مکان های دیدنی تایلند نیز در تعداد بالا به تبع ارزان تر و در قیمت مناسب تری تمام خواهد شد. 

تبدیل ارز لازم برای سفر به تایلند

به مسافران عزیز ایرانی توصیه می کنیم تا پول خود را قبل از سفر به تایلند به  بات – Baht (واحد پول تایلند) تبدیل نکنند. اگر قصد سفربه تایلند را دارید قبل از سفر به یکی از صرافی های معتبر ایران مراجعه کنید و پول کافی برای سفر خود را به دلار تبدیل کنید. سپس بعد از رسیدن به تایلند می توانید از صرافی های داخل شهرها (نه از صرافی داخل فرودگاه) که اغلب شبانه روز هم باز هستند دلار خود را به  بات واحد پول تایلند تبدیل کنید.

وسایل لازم برای سفر به تایلند

در طول سفر به تایلند هیچ چیز به جز لباس های سبک و خنک با خود نبرید، حتی ما به شما توصیه می کنیم که از حمل چمدان نیز خودداری کنید چرا که چمدان های بسیار با کیفیتی را در ارزان ترین قیمت در سایزهای متنوع می توانید به راحتی تهیه کنید و برای حمل خریدهایی که در تایلند انجام می دهید از آنها استفاده کنید. لازم به ذکر است که قیمت این چمدان ها بسیار ارزان تر از ایران است. 

لباس مناسب برای سفر به تایلند

تایلند کشوری شرجی و به شدت بارانی‌ست و رطوبت موجود در هوا به صورت لایه ای از آب بر روی سطح زمین می نشیند، بارها شاهد زمین خوردن عابران در این کشور بوده ایم. انتخاب درست کفش و یا دمپایی مناسب خالی از اهمیت نیست؛ برای مثال اگر با دمپایی ابری به تایلند سفر کنید در معرض خطر واژگونی خواهید بود. مسافران زیادی در لحظه خروج از اتوبوس حمل مسافران از هواپیما به داخل ترمینال فرودگاه بر روی زمین سر می خورند و ممکن است که دچار شکستگی استخوان شود.

آب آشامیدنی در تایلند 

به دلیل شرایط آب هوایی تایلند، خرید بتری آب توصیه نمی شود. برای نوشیدن آب از شیر آب های تصفیه شده استفاده کنید و اگر به محلی می روید که شیر آب آشامیدنی وجود ندارد، می توانید بتری و یا قمقمه آب خود را با آب تصفیه شده پر کنید و برای چند ساعت از آن استفاده کنید؛ همچنین یخ در آب، آبمیوه ها و سبزیجات یخ زده نیز توصیه نمی گردد. 

قوانین گمرکی تایلند، مواد مجاز و غیر مجاز

باید حتما به این نکته توجه داشت که بعضی از داروها به دلیل دارا بودن مواد مخدر دارویی در تایلند ممنوع است و ورود هرگونه مواد مخدر، تصاویر و مقالات زشت، انواع سلاح گرم، بیش از 250 گرم تنباکو، بیش از 200 نخ سیگار ممنوع می باشد و با متخلف به شدت برخورد می شود. پس مراقب باشید و در طول سفر به تایلند از افراد ناشناس در مبدا به هیچ عنوان امانت قبول نکنید، در صورت تخطی هر یک از این قوانین جرایم نقدی سنگین، زندان و یا حتی مرگ در انتظار شما خواهد بود.

ارسال نظر