اشتباهات رایج در سفر به تایلند | نکاتی که همه نمی دانند

از ۱۵۲ رای

8 توصیه برای پیشگیری از اشتباهات رایج در سفر به تایلند

سفر به تایلند بی شک یکی از هیجان انگیز ترین و به یاد ماندنی ترین سفرهای آسیاییست که از محبوبیت بالایی برخوردار است. از این رو، تور تایلند با جذابیت های نفس گیر و محسور کننده ای که  شهرهای زیبای تایلند به آن بخشیده، توجه گردشگران خوش ذوق و خوش سلیقه را به خود جلب کرده است.

در آب های آبی و ساحلی شنی سفید این کشور رویایی جذابترین تفریحات و خاطره انگیز ترین لحظات را سپری خواهید کرد، و اما  از سواحل رویایی و نفس گیر تایلند که بگذریم،  گشت و گذار و فیل سواری در جنگل های تایلند تجربه ی بی نظیریست که تنها در تایلند می توانید مزه واقعی آن را بچشید. خاطراتی را در مکان های دیدنی مشهور تایلند خواهید گذراند که به سختی می توان حس خوب و ناب لحظات را در کلمه گنجاند،  اما قبل از اینکه برای سفر با تور تایلند بی تاب شوید لازم است بدانید که تایلند همان قدر که کشوری مهمان نواز و توریستی است، همان قدر هم می تواند خطرناک باشد. از این رو،  با نکات ضروری و اشتباهات رایج سفر به این کشور باور نکردنی آشنا شوید تا آرامش و امنیت سفر خود به تایلند را تضمین کنید.

در ادامه با اشتباهات رایجی که توریستان در کشور تایلند مرتکب می شوند آشنا می شوید : 

1- چک کردن پاسپورت پیش از سفر به تایلند

معمولا مسافران و توریستان گردشگری تور تایلند آنقدر برای این سفر هیجان زده و شناب زده عمل می کنند که گاها فراموش می کنند تاریخ اعتبار پاسپورت خود را چک کنند. قبل از رزرو تور تایلند و پردتاخت هزینه ها حتما از اعتبار پاسپورت خود اطمینان حاصل کنید تا این موضوع سبب بروز ناراحتی و مشکل نگردد. 

2- تهیه کپی از پاسپورت

بار ها و بار ها دیده شده که مسافران در طول سفر پاسپورت خود را گم کرده اند و به دلیل نبود پاسپورت دچار مشکلات بعدی بدتری شده اند. زرنگ باشید و نگذارید این مسائل امنیتی خللی در سفر شما ایجاد کند، قبل از سفر یک کپی از پاسپورت خود را در ایمیل خو ذخیره کنید تا با استفاده از این تصویر بتوانید به سفر خود ادامه دهید و برای صدور جدید پاسپورت اقدام کنید. 

3- انتخاب همسفر و گروه مناسب

همیشه سفر در غالب گروه های کوچک بهتر بوده هست، سفر انفرادی به تایلند حتما نه اما به احتمال زیاد پر مخاطره خواهد بود. در گروه ها ی کوچک به تایلند سفر کنید تا امنیت سفر را بالاتر برده و از خطرات احتمالی در امان بمانید. این موضوع با توجه به خطراتی نظیر تصادفات رانندگی، تلکه کردن، مسموم کردن و دزدیدن اموال، دعوا درگیری و ...  می باشد که بیشتر توریستان را تهدید می کند. از این رو برای مسائل امنیتی هم که شده ترجیحا به صورت گروهی به تایلند سفر کنید تا در صورت بروز مشکل برای یکی از اعضای گروه دیگر اعضای گروه بتوانند کمک کننده و یاری دهنده باشند. پس  با سفر در گروه ها ی کوچک احتمال بروز این دست مشکلات را برای تک تک اعضای گروه کم کنید. 

علاوه بر مسائل امنیتی، با سفر در گروه هاس کوچک در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهید کرد، هزینه محل اقامت برای دو نفر در یک اتاق مسلما ارزان تر از یک نفر خواهد بود، همچنین در صورت سفر گروهی هزینه های جابجای شما حداقل به نصف و حداکثر به یک چهارم کاهش خواهد یافت. و ورودی مکان های دیدنی تایلند نیز در تعداد بالا به تبع ارزان تر و در قیمت مناسب تری تمام خواهد شد. 

4- تبدیل ارز لازم برای سفر به تایلند

به مسافران عزیز ایرانی توصیه می کنیم تا پول خود را قبل از سفر به تایلند به  بات – Baht (واحد پول تایلند) تبدیل نکنند. اگر قصد سفربه تایلند را دارید قبل از سفر به یکی از صرافی های معتبر ایران مراجعه کنید و پول کافی برای سفر خود را به دلار تبدیل کنید. سپس بعد از رسیدن به تایلند می توانید از صرافی های داخل شهرها ( نه از صرافی داخل فرودگاه) که اغلب شبانه روز هم باز هستند  دلار خود را به  بات واحد پول تایلند تبدیل کنید.

5- وسایل لازم برای سفر به تایلند

در طول سفر به تایلند هیچ چیز به جز لباس های سبک و خنک با خود نبرید، حتی ما به شما توصیه می کنیم که از حمل چمدان نیز خودداری کنید چرا که چمدان های بسیاربا کیفیتی را  در ارزان ترین قیمت در سایز های متنوع  می توانید به راحتی تهیه کنید و برای حمل خریدهایی که در تایلند می کنید از آنها استفاده کنید. لازم به ذکر است که قیمت این چمدان ها بسیار ارزان تر از ایران بود و می توانید با قیمت بسیار کمتری از ایران یک چمدان با کیفیت بالایی داشته باشید. 

6- لباس مناسب برای سفر به تایلند

تایلند کشوری شرجی و به شدت بارانیست و رطوبت موجود در هوا به صورت لایه ای از آب بر روی سطح زکین می نشیند، بار ها و بار ها شاهد زمین خوردن مسافران و توریستان در این کشور بوده ایم. انتخاب درست کفش و یا دمپایی مناسب خالی از اهمیت نیست. برای مثال اگر با دمپایی ابری به تایلند سفر کنید شدیدا در معرض خطر واژگونی خواهید بود. مسافران زیادی در لحظه ی خروج از اتوبوس حمل مسافران از هواپیما به داخل ترمینال فرودگاه بر روی زمین سر خورد و افتاد و استخوان پایش  در اثر زمین خوردن شکست است.

7- آب آشامیدنی در تایلند 

به دلیل شرایط آب  هوایی تایلند، خرید بتری آب اصلا توصیه نمی شود. برای نوشیدن آب از شیر آب های تصفیه شده استفاده کنید و اگر به محلی می روید که شیر آب تصفیه شده ممکن است وجود نداشته باشد می توانید بتری و یا قمقمه آب خود را با آب تصفیه شده پر کنید و برای چند ساعت از آن استفاده کنید. همچنین یخ در آب، آبمیوه ها و سبزیجات یخ زده نیز توصیه نمی گردد. 

8-  قوانین گمرکی تایلند، مواد مجاز و غیر مجاز

باید حتما به این نکته توجه داشت که بعضی از داروها به دلیل دارا بودن مواد مخدر دارویی در تایلند اکیدا ممنوع بوده و و ورود هرگونه مواد مخدر، تصاویر و مقالات زشت، انواع سلاح گرم، بیش از 250 گرم تنباکو، بیش از 200 نخ سیگار ممنوع و با متخلف به شدت برخورد می کردد. پس مراقب باشید و در طول سفر به تایلند از افراد ناشناس در مبدا به هیچ عنواه امانت قبول نکنید، در صورت تخطی هر یک از این قوانین جرایم نقدی سنگین، زندان و یا حتی مرگ در انتظار شما خواهد بود.

ارسال نظر